Niskie drzewa

Niskie drzewa

Autor: Ewa Cielesz

Młoda nauczycielka przybywa do pewnej wsi. Powoli i niepostrzeżenie wsiąka w drobne sprawy jej mieszkańców. a toczące się tam zdarzenia z każdym dniem zaczynają urastać do wydarzeń jeżących włos na głowie. Podpalenia. zdrady. ksiądz hazardzista. dyrektor szkoły zabijający swoją żonę. przybycie sekty zastraszającej mieszkańców. wsiowy głupek zamieszkujący ruiny zamku. wreszcie postać szamanki mądrej i znajdującej na wszystko odpowiedź. a jednocześnie tajemniczej i niedostępnej – to barwny krajobraz powieści Ewy Cielesz. Niskie drzewa. Niewątpliwie wpływ na wagę wydarzeń ma wybujała wyobraźnia nowej mieszkanki. jej ciekawość i nieustanna chęć „zbawienia świata”. W powieści nie brakuje humorystycznych scen określających społeczną mentalność. czy perypetie nauczycielki. W gęstwinie zadziwiających przeżyć przewija się wątek szczerej i patrzącej zupełnie innymi oczami nastoletniej córki sołtysa. czy rodząca się. pełna napięć miłość. Dyskretnie wplata się wątek tajemniczego spadkobiercy zamku. który za wszelką cenę chce odzyskać pozostawione tu dobra i odtworzyć historię rodu ściśle związaną z tym miejscem. Puentą jest rozwiązanie wszystkich zawiłości piętrzących się niemal od początku powieści – zaskakującą i wzruszającą zarazem.

Wydawnictwo: Axis Mundi

Cena: 24.9


Iluzja percepcji. cz. I: Stek bzdur

Autor: David Icke

Najbardziej kontrowersyjny brytyjski badacz światowej konspiracji przedstawia pierwszy tom swojej najnowszej publikacji. Książka jest odpowiedzią na problemy współczesnego świata – oszustwa finansowe i klimatyczne. propagandy medialne czy afery bankowe.

Na próżno tu szukać powtórzeń idei przedstawianych w poprzednich bestsellerach: Największy sekret oraz Ludzka raso. powstań z kolan (cz. 1 i 2). Iluzja percepcji to totalnie nowatorska. najbardziej kompletna i zjawiskowa analiza struktur naszego świata rządzonego przez Archontów na wzór starożytnych Aten.

W książce – bogato ilustrowanej pracami samego Neila Hague’a. spisanej przystępnym stylem dziennikarskim – znajdziesz rozwiązania na wiele niewyjaśnionych dotąd kwestii. takich jak:

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


Uważne współczucie

Autor: Choden

Czy jesteś gotowy zmienić swój umysł. swoje emocje i relacje z samym sobą oraz z innymi ludźmi? Stać się bardziej troskliwy i wspierający? Odzyskać życiową równowagę. pewność siebie i dobre samopoczucie? Jeśli tak. to przygotuj się na zmianę sposobu. w jaki doświadczasz swojego życia. dzięki uważności i współczuciu.

Paul Gilbert. twórca terapii skoncentrowanej na współczuciu. i Choden. opierając się na swoim długoletnim doświadczeniu. a także na wynikach badań między innymi z dziedziny psychologii ewolucyjnej i neuronauki. wyjaśniają. w jaki sposób praktykowanie uważnego współczucia sprzyja regulacji emocji. dobrostanowi i pogłębianiu relacji społecznych. Uważność to mająca ogromną moc umiejętność. która może pomóc nam żyć bardziej świadomie. ale sama nie wystarczy. by całkowicie zmienić sposób działania naszego umysłu. Aby w pełni się rozwijać. potrzebujemy współczucia. rozumianego jako wrażliwość na własne i cudze cierpienie powiązana z zaangażowanym działaniem na rzecz zapobiegania mu i jego łagodzenia. Współczucie nie jest więc słabością. pobłażaniem sobie. litością czy poddańczą życzliwością – ono wymaga odwagi. mądrości. życzliwości i zaangażowania.

Z tej książki dowiesz się. jak uważność i współczucie mogą harmonijnie współdziałać. zapewniając skuteczne i praktyczne sposoby radzenia sobie z lękiem. niepokojem. złością czy depresją. Dzięki zamieszczonym w niej ćwiczeniom wykształcisz pełną troski. współczującą postawę wobec siebie i innych. a także otworzysz się na współczucie płynące z rożnych kierunków.

Jeśli chcesz skończyć z toksyczną samokrytyką. uleczyć traumę. pokonać wstyd. czuć się osobą godną szacunku. a także bardziej życzliwie traktować siebie i innych ludzi. to ta książka wskaże ci drogę do tego.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 89.9


ISBN

9788395419409: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/czarna-ksiega-wasilij-grossman-ilja-erenburg-joanna-nalewajko-kulikov-189212u

Cena: Ilja Erenburg


Piękny

Autor: Agnieszka Kraśkiewicz

Ta historia jest jak najbardziej współczesna. współczesne są także jej wątki. Kariera przez łóżko? Nie tym razem. bo to banał. Tym razem przez wypadek. Nie codziennie ratuje się z opresji Pięknego. a jeszcze rzadziej ratuje mu się życie. Kopciuszek uratował księcia. czyli wszystko na odwrót.

 

Zamiast więc tradycyjnego Kopciuszka mamy onegdaj Pretty Woman. a zamiast Pięknej i Bestii mamy obecnie „Pięknego” i „bestię” w jednej osobie. Tym razem jest to mafijna. polsko-hiszpańsko-włoska wersja historii o dziewczynie znikąd i mężczyźnie pięknym niczym „książę z bajki” (stąd ksywka: „Piękny”).

 

Aby lepiej wczuć się w atmosferę otaczającą Natalię Karwowską. bohaterkę powieści Agnieszki Kraśkiewicz. wystarczy przywołać zapach perfum. jakich używa – Sì Armaniego –

20: https://woblink.com/ebook/ontologia-materializm-i-jego-granice-lagosz-marek-196087u

Cena:edgar allan poe opowieści miłosne śmiertelne i tajemnicze, zaufasz mi brzezińska, luz. i tak nie będę idealna, na tyłach wroga, mali bohaterowie barbara gawryluk, psychologia stresu, maria dąbrowska dzienniki, jan grabowski czarna owieczka pdf, lodołamacz książka, audiobook remigiusz mróz, polski nobel literacki, rise of the tomb raider poradnik, moc pozytywnego myślenia audiobook, the manga guide, dobrosław kot…