Dzika rzecz

Dzika rzecz

Autor: Rafał Księżyk

„Chaos się nadyma. by wypluć sens’ – śpiewał Lech Janerka w 1985 roku. a zaledwie kilka lat później przyszła transformacja. która skonfrontowała z chaosem całe społeczeństwo. Nadejściu wolności towarzyszył niepokój. Niepewność jutra na jednych działała wyzwalająco. innych paraliżowała. W muzyce niezwykły czas przełomu wywołał eksplozję i jak w soczewce skupił najciekawszych undergroundowych artystów i najdziwniejsze alternatywne zjawiska.

Apteka. Armia. Brygada Kryzys. Houk. Izrael. Kazik. Kinsky. Kormorany. Max & Kelner. T. Love. Schyłek festiwalu w Jarocinie i pierwsze rave’y. Wiejskie komuny i miliardowe kontrakty. Queerowi wokaliści. oświeceni punkowcy. początki hip-hopu. Pionierskie teledyski. nowatorskie audycje radiowe. legendarne kluby i przełomowe koncerty.

Rafał Księżyk przeprowadza nas przez pierwsze lata transformacji. koncentrując się na undergroundzie. który umiał cieszyć się wolnością i z natury był z chaosem za pan brat. Bo to właśnie na polskiej scenie muzycznej spontanicznie realizowała się idea społeczeństwa obywatelskiego. ale też bez żadnych hamulców eksplorowano możliwości. które nadeszły wraz z nową epoką.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 35.9


ISBN

9788324061242: Wydawnictwo

Format

37.99: https://woblink.com/ebook/dzieci-z-pawiaka-sylwia-winnik-193128u

Cena:


ISBN

9788324056958: Wydawnictwo

Format

18.27: https://woblink.com/ebook/polski-e-sport-karol-kopanko-206696u

Cena:


ISBN

9788379619993: Wydawnictwo

Format

22.4: https://woblink.com/ebook/dlaczego-rekiny-nie-chodza-do-dentysty-ch

Cena:


Dzieci z Pawiaka

Autor: Sylwia Winnik

Piekło Pawiaka widziane oczami dziecka

Pawiak – największe więzienie gestapowskie na terenach Polskich. Trafiały do niego całe rodziny. również kobiety w ciąży. Karę odbywały tam również dzieci i młodzież. która angażowała się w działalność konspiracyjną. „Dzieciństwo’ było dla nich pustym słowem. odległym wspomnieniem. nieznanym stanem beztroski.

Jan spędził 2 pierwsze lata swojego dzieciństwa w celi. Nie znał innego świata. Więzienie było da niego jedynym domem.

Emilię zgarnęli w szóstym miesiącu ciąży. Jako pierwszy na Pawiak trafił jej mąż. Lilii. ich córka urodzona w więzieniu. do dziś nie potrafi spokojnie czytać wspomnień katowanego tam ojca.

Janina. pseudonim Mirka. już w wieku dziesięciu lat postanowiła pomagać mamie w działalności konspiracyj

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 19.24


Grunwald 1410

Autor: Jan Wróbel

Na grunwaldzkich polach znowu słychać szczęk oręża

Bitwa pod Grunwaldem to dzisiaj legenda. Nasze największe zwycięstwo w dziejach rozpala wyobraźnię każdego Polaka. W 610. rocznicę bitwy historyk Jan Wróbel na nowo przedstawia konflikt Polski i Litwy z państwem krzyżackim. Odtwarza przebieg starcia. zagląda do średniowiecznych kronik i najnowszych prac badaczy. Zaskoczy cię. ile tajemnic kryje Grunwald. Nawet dziś.

Kto zwyciężył pod Grunwaldem? Król Polski Jagiełło czy wielki książę litewski Witold?

Dlaczego wojska polskie nie zdobyły Malborka?

Czy Krzyżacy byli… Polakami?

Jakie niewygodne fakty próbowali ukryć kronikarze polscy i krzyżaccy?

Dlaczego największą konną batalię co roku odtwarzamy… na piechotę?

 

Myślisz. że o zwycięskiej bitwie z Krzyżak

:

Cena:


Ostatni Sprawiedliwi

Autor: Katarzyna Pruszkowska-Sokalla

„Tam każda sekunda to była śmierć” – mówi dziś Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. jeden z bohaterów książki.

Dwadzieścia rozmów. Kilkadziesiąt uratowanych istnień. Prawdziwe wspomnienia. ludzkie emocje i opowieści ostatnich żyjących uczestników tamtych wydarzeń. Nieraz trudno uwierzyć. że te historie wydarzyły się naprawdę.

Helena Goldstein zostaje Marią Bożek. Koleżanka ze szkolnej ławki pomaga jej wydostać się z krakowskiego getta. ukrywa na strychu kamienicy. organizuje wyjazd do Warszawy. I dzieli się z nią własną tożsamością.

Władysław Misiuna pracuje w królikarni przy nazistowskim obozie. Jedzenie. które dostaje od nazistów. zamiast dla królików trafia do ludzi…

Józef Walaszczyk przyjm

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32450 ściegów na drutach, technologia postaci leku, rushdie szatańskie wersety, dorota masłowska paw królowej, rousseau filozofia, wielkie pytanie o życie, wszechświat i całą resztę, surtout, żelazne trumny, techniki obrony ceny, książki romantyczne do pobrania, systematyka gleb polski, david podhajski, pwsz kalisz logowanie, podręcznik przyroda klasa 4 pdf, piekło gabriela 2…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin