Feralny tydzień i inne opowiadania

Feralny tydzień i inne opowiadania

Autor: Janusz Korczak

Zbiór opowiadań Janusza Korczaka wydanych w 1927 roku. Janusz Korczak. właśc. Henryk Goldszmit (1878–1942). polsko-żydowski lekarz i pedagog. zajmował się teorią i praktyką wychowania. Pisał utwory literackie oraz publicystyczne. w których propagował prawa dziecka oraz nowoczesne metody wychowawcze. Materiały do twórczości literackiej czerpał z bezpośredniej pracy dziećmi.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Kłopoty z Eureką

Autor: Karolina Głowacka

Jeśli fizyka jest nauką ścisłą to o co fizycy się spierają? Skoro to dziedzina oparta na doświadczeniu i matematyce. dlaczego uczeni toczą przez wiele lat zacięte dyskusje? I co ważniejsze: jak dochodzą do porozumienia?

Rozmowy wybitnego astrofizyka. profesora Jean-Pierre Lasoty z dziennikarką naukową Karoliną Głowacką odsłaniają kulisy światowych badań w dziedzinie fizyki. Dowiemy się między innymi. czy czarne dziury rzeczywiście istnieją. co ostatecznie udowodniło istnienie atomów oraz dlaczego Einstein się mylił. Nie zabraknie anegdot. humoru i wątków osobistych. w tym historii o tym. jak profesor Lasota niemal samotnie stanął naprzeciw dominującym głosom w świecie astrofizyków i… miał rację.

Jean-Pierre Lasota – fizyk teoretyk i astrofizyk. Profesor honorowy w Instytucie Astrofizyki w Paryżu i profesor zwyczajny w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie. Autor wielu prac naukowych i kilku książek popularno-naukowych.

Karolina Głowacka – dziennikarka naukowa. autorka audycji. książek. tekstów prasowych. Zawodowo związana z Radiem TOK FM i TVN Style. Członkini Komitetu Etyki w Nauce PAN. wyróżniona w konkursie ‚Popularyzator nauki’ MNiSW i PAP.

Jean-Pierre Lasota i Karolina Głowacka są laureatami Nagrody Złotej Róży 2017 za najlepszą książkę popularnonaukową.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9


Ostatni bastion. Ziemia

Autor: Marek Tarnowicz

Koniec pierwszej połowy XXI wieku przyniósł nieoczekiwane i przerażające dla wszystkich zmiany. Zaczęło się od znalezienia przez Krzyśka. pasjonata poszukującego za pomocą wykrywacza metali artefaktów. ukrytej głęboko pod ziemią bazy obcej cywilizacji. Kilka tysięcy lat wcześniej została ona założona przez jednego z ostatnich żołnierzy Cosc. podbitej przez inną. wrogą dla każdego formę życia. W podziemiach Bastionu dowiaduje się o Zqoternach. cybernetycznych organizmach. sprowadzających każdą napotkaną rasę podczas swojej ekspansji we wszechświecie do poziomu z epoki kamienia łupanego. Splot nieprzewidzianych wydarzeń sprawia. że dochodzi do starcia z kimś jeszcze. Kimś może nawet groźniejszym niż Zqoterny. bo usiłującym wyeliminować ludzi i przejąć planetę. Rozpoczyna się walka z

15: https://woblink.com/ebook/malowanki-na-szkle-beata-golembiowska-194864u

Cena:


3 życia. 3 próby

Autor: Justyna Nowak-Wysocka

Opowieść o Kobiecie. która pamięta swoje poprzednie dwa wcielenia i w każdym z nich zakochuje się w tym samym mężczyźnie. Dzieje się tak dzięki przeznaczeniu miłości. które połączyło kochanków na wieki. Ich miłość rozpoczęła się w XV-wiecznej Hiszpanii. jej ciąg dalszy rozgrywa się w kolejnym wcieleniu – XIX-wiecznej Francji. po czym ma szansę znaleźć swoje spełnienie w dzisiejszej Polsce. w Warszawie. Bezgranicznie zakochana Julia spotyka na swojej drodze wiele przeciwności. aby zaznać szczęścia u boku ukochanego. a dramatyczne wydarzenia zmieniają ja na zawsze. 

Wydawnictwo: Ferratus

Cena: 22.9


ISBN

9788366500808: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/zla-krew-maria-jaszczurowska-carreyrou-john-194873u

Cena:suchomim, wykluczeni szałek, 30 sekund, in partibus infidelium, dzikie królestwo, klechdy domowe pdf, wiedźmin 2 mutageny poradnik, wikingowie topory i sejmitary, medical english pdf, dziewczyny z dubaju audiobook, obcym alfabetem, barbara angel, pewniak gimnazjalny, legionista rzymski kolorowanka, zwiadowcy 12, krzysztof obłój strategia organizacji, pełnymi garściami, tomasz jakubiak kucharz żona, anatomia człowieka książka pdf, ebook genetycy pdf chomikuj, sylvia plath szklany klosz pdf, graham lynne…