Przewodnik po Polsce z filozofią w tle.

Przewodnik po Polsce z filozofią w tle.

Autor: Grzegorz Senderecki

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się. czy filozofia ma rację bytu. ta książka jest dla Ciebie. Weź ją do swojego plecaka w podróż. ale nie spodziewaj się zwykłego przewodnika turystycznego po najlepszych hotelach Wielkopolski i Kujaw. Weź tę książkę ze sobą i zacznij wędrówkę przez Poznań. Gniezno. Toruń. Ciechocinek. Kalisz i inne miejscowości – rozpoczynając od zabytków. a kierując się w głąb siebie. Znajdziesz tu historyczne zagadki i filozoficzne paradoksy. Tylko od Ciebie zależy. co będzie rzeczywiste. a co niekoniecznie…

Jeśli wszechświatów jest nieskończenie wiele. tak iż jeden od drugiego różni się dla przykładu tylko tym. że w pierwszym podrapałem się przed chwilą w czoło prawą ręką. a w drugim lewą

:

Cena:


Klub niezwykłych zawodów

Autor: Gilbert Keith Chesterton

Bohaterem Klubu Niezwykłych Zawodów jest sędzia Bazyli Grant. niezwykle przenikliwy erudyta. uznawany jednak powszechnie za człowieka. który postradał zmysły. Sędzia bowiem skazywał postawionych przed nim oskarżonych nie za przestępstwa opisane w kodeksie karnym. lecz za winy osobiste. takie jak egoizm. nienawiść. skąpstwo czy pogarda dla podwładnych. Z tego powodu był zmuszony porzucić swój zawód. Z tego samego powodu jednak – jako głęboki znawca moralności. obdarzony niezwykłym wglądem w ludzkie intencje – okazał się mistrzem w rozwiązywaniu najbardziej zawiłych zagadek kryminalnych. Sędzia Grant – obok księdza Browna i poety Gale`a – należy do grona najbardziej znanych Chestertonowskich bohaterów. Oprócz oficjalnych ról i obowiązków odnajdują oni swe prawdziwe powołanie. prowadząc prywatnie błyskotliwe i zawsze skuteczne śledztwa.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


ISBN

9: Jaume Cabré

Nędzny chłopiec. który buntuje się przeciwko tyranii nauczyciela. morderca. który wyznaje swoje winy przed kolejną ofiarą. najlepszy na świecie złodziej owiec. który przypadkiem zostaje bohaterem. pisarz. który grozi redaktorowi. że popełni samobójstwo. jeśli ten nie wyda jego książki. staruszek przechadzający się po miejscach. w których wybuchła wojna. ojcowska zemsta dokonana na mordercach córki po trzydziestu latach. a także historia tajemniczego obrazu Milleta. którym fascynują się kolejni bohaterowie i w dziwnych okolicznościach znikają… Cabré pisze szokujące historie. które otwierają się na siebie i przenikają wzajemnie – wszystkie dynamiczne. z werwą. nieraz z humorem i nieokiełznaną fantazją.

Kiedy zapada mrok to zbiór opowiadań. które mienią się jak żagwie w ognisku.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Zwyczajny szpieg

Autor: Hagenbeck Filip

Nazywam się Hagenbeck… Filip Hagenbeck.

Kim jestem?

Szpiegiem. Zupełnie zwyczajnym.

Przelanie moich wspomnień na papier byłoby dawniej zupełnie nie do pomyślenia. Wpajana nam od początku szkolenia zasada poufności skłaniała do pozostawania w cieniu. Pamiętam ten wykład w Kiejkutach.

Swego czasu usłyszałem żale pewnej badaczki z IPN. że oficerowie wywiadu z „niesłusznych lat” nie palą się do pisania wspomnień. A przecież są ważnymi świadkami historii. Zaśmiałem się wtedy gromko. Ale kiedy bez skrupułów ujawniono Zbiór Zastrzeżony IPN. nie było mi już do śmiechu.

Postanowiłem więc sam opowiedzieć swoją historię. Nie jest to praca naukowa. Nie jest to historia wywiadu cywilnego. Nie jest to też analiza polityczna ówczesnych realiów. Nie wszystko mogę ani chcę opowiedzieć. Zobaczycie. jak „zwyczajny absolwent” wpada w łapy „mafii” zwanej wywiadem. Pokażę wam szkolenie wywiadowcze. szczegóły pracy Departamentu I MSW i funkcjonowania Centrali wywiadu. Uchylę też rąbka tajemnicy na temat moich przygód na Czarnym Lądzie.

Przygotowując się do przelania na papier swoich memuarów. zorientowałem się. że nie zbawiłem świata. nie zapobiegłem trzeciej wojnie światowej. nie zdziałałem cudów. Byłem trybikiem w pewnej specyficznej machinie. jaką każde rozsądne państwo powołuje. aby widzieć i słyszeć to. czego jego rywale nie chcą ujawnić publicznie. Historia pełna jest niezwykłych postaci. Zarówno oficerów. jak i agentów. Szpiegów. Zawodowców i amatorów. Złodziei tajemnic.

Zapraszam do mojego świata. świata „zwyczajnych szpiegów”. Nie będziecie rozczarowani.

Filip Hagenbeck – oficer wywiadu. Weteran długoletnich misji poza granicami kraju. Na terenach trudnych i gorących. także w warunkach wojennych. Ponoć urodził się 1 kwietnia. ale nie wyciągajcie z tego zbyt daleko idących wniosków. Do niedawna myślał. że resztę swego życia spędzi jak wszyscy szpiedzy – w cieniu. W kapciach. przy kominku. z ukochanym psem. głaszcząc siwiejącą brodę. Pomylił się.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99menedżer skuteczny, cherezinska, ebooki za free, ekstradycja mróz ebook, weronika szafrańska, phrasal verbs lista pdf, metodyka edukacji polonistycznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym, danielle jensen, w paryżu dzieci nie grymaszą, byłam służącą w arabskich pałacach audiobook, mit o odyseuszu streszczenie, za niebieskimi drzwiami ebook za darmo, tułaczka odyseusza audiobook, zaczytana i bestia, złączeni zemstą doci, antybrat tijan pdf, bachor bezradnik, ebook biblioteka, czuły narrator pdf, sex/love, opaliński bartłomiej, worek judaszów…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin