Wielki retusz

Wielki retusz

Autor: Tomasz Żukowski

Teoretycznie powinniśmy wiedzieć. a jednak nie wiemy. co się stało z Żydami podczas okupacji i jaki był w tym udział Polaków. Zgromadzono dane. przeanalizowano je. ale przy tym wytworzyła się dziwna umiejętność niedostrzegania tego. czego udało się nam o sobie dowiedzieć. Sedno problemu wciąż spowija milczenie.

Żukowski wykazuje. w oparciu o najgłośniejsze filmy i książki ostatnich siedemdziesięciu lat. jak powstają. pracują i przekształcają się mity służące retuszowaniu wizerunku Polaków. Sprawdza. jak i którędy do kanonu pamięci o relacjach polsko-żydowskich wlewają się stereotypy i jakie są tego konsekwencje. Tylko takie. odważne i bezkompromisowe naukowe działania dają szansę na przezwyciężenie emocji i oswojenie przeszłości. Odmowa konfrontacji z prawdą i utwierdzanie milczenia pr

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 35.9


Horyzont zdarzeń

Autor: Vladimir Wolff

Luksusowy wycieczkowiec. piękne Rosjanki. seksowna Amerykanka i kapitan Wojska Polskiego Andrzej Wirski. Wizja potężnej. nowoczesnej Rosji. marzenia o Emiracie Kaukaskim i koszmar trzeciej wojny światowej. Starcia najpotężniejszych armii od Władywostoku po Gdańsk. najnowocześniejsza technika w służbie najbardziej pierwotnych instynktów. Szeregowcy. generałowie. agenci wywiadu. cywile – bohaterowie straceńczych akcji i ofiary nuklearnych eksplozji. W najnowszej powieści Vladimir Wolff po raz kolejny udowadnia. że nie ma sobie równych i z niebywałym rozmachem kreuje obraz świata na krawędzi zagłady… lub nowej ery. Zapraszamy na pokład m/s „Valkiria”. na rejs ku nieodległej przyszłości…

Wydawnictwo: WarBook

Cena: 27.99


ISBN

9788381252461: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/dziewczyna-we-mgle-donato-carrisi-34462u

Cena:


Nieskrępowana dusza

Autor: Michael A. Singer

Jak wyglądałoby twoje życie. gdybyś pokonał ograniczenia i stał się radosną istotą? Co możesz zrobić codziennie. aby odkryć trwały spokój i autentyczną wolność? Kim w ogóle jesteś? Gdzie naprawdę kryje się świadoma tożsamość? Nieskrępowana dusza proponuje nadzwyczaj proste. głęboko intuicyjne odpowiedzi na podstawowe pytania. Być może pierwszy raz wybierasz się w podróż po wewnętrznej przestrzeni albo już podążasz drogą odkrywania siebie – bez względu na miejsce. w którym się znajdujesz. ta książka zmieni twój związek z samym sobą i otaczającą cię rzeczywistością.

Nieskrępowana dusza proponuje wędrówkę po obszarze. gdzie łączysz się z myślami i emocjami. Dzięki podróży w głąb osobowości dostrzeżesz przyczyny oraz zmiany różnych energii. których doznajesz. Odkryjesz przy tym proces uwalniania siebie od schematycznych myśli. emocji i pragnień. od energetycznych stanów ograniczających świadomość. Poczujesz. że potrafisz osiągać sferę nieskrępowania. Niniejsza książka oświetli i otworzy ci drzwi do życia w wolności. którym możesz cieszyć się na poziomie fundamentalnego ja.

Zdaniem autora możliwe jest. aby przeżywać zwyczajne życie tak radośnie. jak przeżywa się najlepsze chwile wakacyjnego wyjazdu. Wystarczy pozwolić. aby wewnętrzne oraz zewnętrzne konflikty i napięcia po prostu odpływały. a ciało. umysł i serce odprężały się. umożliwiając nam doświadczanie w spokoju tego. co jest. Radość. piękno i miłość istnieją w nas od zawsze i na zawsze. Swoboda i ekstaza dostępne są poza neurotycznym umysłem. Ta głębia – nieskrępowana dusza – koi. wyzwala i przywraca życiu. Oddając władzę nad światem mądrej. świadomej jaźni. zyskujemy inną perspektywę. Być może tego właśnie potrzebujemy najbardziej. nie tylko w sferze osobistej. ale także – nade wszystko! – globalnej. Nowy stan świadomości to nadzieja na niezniszczalne dobro dla nas wszystkich.

Renata Arendt-Dziurdzikowska. trenerka rozwoju osobistego. certyfikowana coach. dziennikarka. autorka książek

Nasze mózgi nastawione są na przetrwanie. Czasy. gdy groziło nam realne niebezpieczeństwo ze strony mieszkającego obok plemienia czy drapieżnych zwierząt minęły. Pomimo to większość ludzi nadal żyje w nieustannym lęku przed życiem. A gdybyś potrafił się zdystansować od swojego racjonalnego umysłu. oddychał swobodnie i zaczął doświadczać życia. zamiast je nieustannie kontrolować? Jeśli ta perspektywa wydaje ci się atrakcyjna. to Michael A. Singer w klarowny sposób wyjaśni ci. jak stać się swoim zewnętrznym obserwatorem. czym jest niedualne myślenie. energia i jak nią dobrze zarządzać. by uzyskać (odzyskać) wolność duchową.

Katarzyna Elżbieta Mikrut. twórczyni Strefy Uwalniania Uwolnij.com. coach. trener inter- i intrapersonalny. provider TRE®. facylitator Horse Assisted Education

Wśród książek poruszających tematykę duchowości i procesu odkrywania jaźni rzadko zdarza się pozycja. której autor opisuje owe procesy w sposób niezwykle logiczny. a jednocześnie jasny i przystępny. Michael A. Singer za pomocą metafor odnoszących się do zwykłego życia tłumaczy procesy pracy z umysłem. poszukiwania prawdy o sobie samym. porzucania rzeczy zbędnych. Opowiada o cierpieniu i osiąganiu stanu pełni szczęścia. zachęcając do rzeczy niezwykle prostej: postanowienia. że od dziś jest się szczęśliwym. Jego książka jest dla czytelnika motywacją do rozpoczęcia pracy nad sobą i wejścia na drogę rozwoju duchowego. Zachęca do patrzenia na zjawiska z różnych perspektyw: możesz się złościć. że spotkało cię coś złego. ale możesz też obserwować. jak rzeczy dobre i niedobre przeplatają się ze sobą. Fantastyczna książka zarówno dla poszukujących. jak i tych. którzy od lat kroczą ścieżką duchowości.

Joanna Delbar. trenerka zarządzania stresem i energią własną – instytutjd.pl

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 34.9rise of the tomb raider trofea poradnik, gaździk ortopedia, mróz ekstradycja pdf, tyrmand zły, az do smierci, marionetka amo jones, konsekwencje uwodzenia pdf, kultura hinduska, dna moczanowa lekarz, katarzyna przybyszewska, strategie podatkowe przedsiębiorstw, para w ruch, potęga kamieni, xavier cold pdf, norman davies zaginione królestwa, niebieskie ptaki prl…