Malmfrid

Malmfrid

Autor: Frid Ingulstad

Pałac cesarski w Konstantynopolu. rok 1111.

Dwunastoletnia Malmfrid. córka wielkiego księcia Mścisława Haralda z Nowogrodu i Szwedki Kristin. oczekuje w napięciu spotkania ze swym przyszłym mężem. Jest to król Sigurd Jorsalfar. który w drodze do Norwegii z wyprawy krzyżowej do Ziemi Świętej odwiedza dwór cesarza Aleksego w Konstantynopolu. Malmfrid spodobał się narzeczony i z radością czeka na ślub. snując marzenia o szczęśliwej przyszłości u boku Sigurda. Zapomniała już o słowach starej wróżki Peresławny. która przed laty ostrzegała ją przed tym małżeństwem…

Wydawnictwo: NordiPress

Cena: 17.9


Orzeszkowo 14

Autor: Anna Romaniuk

Już w 1639 roku zapisano. że Puszcza Białowieska „poczyna się od wsi Orzeszkowa”. Podróż z warszawskiego Dworca Śródmieście. przez Siedlce i Czeremchę. przez Wisłę i Bug. trwa zazwyczaj cztery godziny. Tuż przy torach tablica z napisem „Orzeszkowo”.

Nie za daleko od stacji kolejowej. nie za blisko sklepu – stoi dom. Otacza go. jak starych ludzi i stare drzewach. aura nostalgii. To właśnie dom. wieś. jej mieszkańcy – dawni i obecni – są bohaterami tej opowieści: polscy Białorusini. z dziada pradziada „tutejsi”. mocno związani z ziemią przodków. a oprócz nich piękna podlaska przyroda i skomplikowana historia odmierzana datami kolejnych wojen. wysiedleń. bieżeństwa.

„Orzeszkowo 14” to próba zapisania świata. który odchodzi. otwarcia na to. co dawniejsze. uważne. uczciwe spisanie widzianego i wysłuchanego.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 25.9


Hausa and Chadic Studies

Autor: Nina Pawlak

Publikacja poświęcona jest profesorowi Stanisławowi Piłaszewiczowi – wybitnemu polskiemu uczonemu zajmującemu się badaniami afrykańskimi. Tom zawiera artykuły koncentrujące się na badaniach nad językiem i literaturą Hausa i – szerzej – na badaniach czadyjskich. Wśród autorów są zarówno przedstawiciele trzech pokoleń uczniów Profesora jak i wielu uczonych z innych krajów.

This volume is dedicated to Professor Stanisław Piłaszewicz – a prominent Polish scholar working in the field of African studies. It is a great honour and pleasure for us to mark the occasion of his 70th birthday with a volume which includes articles focusing on the most spectacular area of his research interests. namely Hausa and Chadic studies.

Wydawnictwo: Elipsa

Cena:


: Virginia Woolf

Legendarny esej Virginii Woolf ‚Własny pokój’ obchodzi w 2019 roku dziewięćdziesiątą rocznicę. Czytając go po latach w tłumaczeniu Agnieszki Graff dowiadujemy się. jak wiele postulatów zapisanych przez brytyjską pisarkę nadal jest aktualnych. O własnej drodze do niezależności opowiadają też sławne Polki: Edyta Bartosiewicz. Joanna Bator. Magda Cielecka. Katarzyna Kozyra. Martyna Wojciechowska. Ewa Woydyłło. Virginia Woolf żyła w innym świecie. ale jej esej nadal pozostaje perłą. Udowadniają ta także rozmowy o nim sławnych i przebojowych kobiet.

Wydawnictwo: eLitera

Cena: 49.9bez znieczulenia książka, marek dryjer, jak znaleźć pustynie w minecraft, złączeni pokusą pdf doci, bezsennie tekst, luz i tak nie będę idealna, mój szef jest idiotą pdf, orson scott card tropiciel, książka pdf, centra odpowiedzialności, darmowe ebooki romanse, policja szkoła, e książki po polsku, patofizjologia książka pdf, snoezelen, zadania maturalne genetyka, neverworld wake, barbara skoczyńska, dochód pasywny, kultura normatywna, amor fati czasopismo, harari 21 lekcji, nakarm mnie…