Nemezis

Nemezis

Autor: Misha Glenny

W jaki sposób ciężko pracujący młody ojciec Antônio Francisco Bonfim Lopes stał się królem Rocinhy – największej faweli w Rio. głową kartelu narkotykowego i jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców w Brazylii. znanym jako „Nem”?

Nemezis to opowieść o człowieku. który w bezwzględnym świecie brazylijskiego półświatka próbował walczyć o sprawiedliwość. Okrucieństwo i twarde zasady panujące w tym niebezpiecznym środowisku zmusiły go jednak do wejścia w świat skorumpowanej policji. bogatych narkomanów. zakłamanych polityków i narkotykowych bossów.

Rozłożyste lasy deszczowe i więzienia o zaostrzonym rygorze. Brudne slumsy i lśniące centra handlowe –Nemezis jest pełnym kontrastów opisem brazylijskiej walki z korupcją. przemocą. narkobiznesem i biedą

:

Cena:


Internat

Autor: Serhij Żadan

U Żadana koniec znanego świata okazuje się wstępem do naprawdę długiego koszmaru. Pasza – trzydziestopięcioletni nauczyciel. mruk. idealista – musi odebrać z internatu siostrzeńca i wrócić z nim do domu. Byłoby to może łatwe. gdyby nie wojna. Jakoś rok temu przywieźli ją ze sobą ci dziwni ludzie. od których czuć prochem. tytoniem i smarem. Mówią w tym samym języku. w którym mówi Pasza. ale też w państwowym. którego Pasza uczy. Najpierw widywano ich w telewizji. później na ulicach. Potem kraj został znienacka anulowany. a na jego miejsce podstawiono zrujnowane industrialne przedmieścia. opustoszałe wioski i miasto widmo. w którym grasują okupanci. płoną bloki i trwa kanonada. Z tej pułapki można się wymknąć tylko cudem lub za cenę ogromnego upokorzenia. Albo w trumnie.

Wyobraźcie sobie „Drogę” Cormaca McCarthy’ego. tyle że osadzoną w zimowym wojennym Donbasie. To jest właśnie „Internat”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


https://woblink.com/product-publication/download/21350/epub

1: Autor

:

Cena:


Peter and Wendy

Autor: James Matthew Barrie

Język angielski

Poziom B1

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści Peter and Wendy przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki.

Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu Peter and Wendy dostępne na poltext.pl/pobierz

C

36.2: https://woblink.com/ebook/przyszlosc-umyslu-dazenie-nauki-do-zrozumienia-i-udoskonalenia-naszego-umyslu-michio-kaku-12417u

Cena:


ISBN

9788380322707: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/agonia-kapusta-pawel-134111u

Cena:jazz ciekawostki, optyka 3 gimnazjum, medicover narodziny ksiezniczki, singielki, operacje reagowania kryzysowego nato. istota, wojna chocimska potocki, co to jest e book, wszyscy jesteśmy cyborgami, mrok we krwi, najszczęśliwszy śpioch w okolicy, michał warchoł, krzysztof rejmer, nora roberts książki, poradnik montera elektryka pdf, dzikowy skarb audiobook, minier paskudna historia, wojownicy północ, piękny pan, katarzyna miler, bogusław wołoszanski, bieguni audiobook, asiunia papuzińska…