Przewodnik po różańcu

Przewodnik po różańcu

Autor: Opracowanie zbiorowe

Książka dla wszystkich miłośników modlitwy różańcowej. W opracowaniu znalazły się m.in.: świadectwa cudów. historia modlitwy różańcowej. opowieści o miejscach. ludziach i wydarzeniach związanych z różańcem oraz znakomite rozważania tajemnic.

Wydawnictwo: Rafael

Cena: 14.9


Deutsch dla średnio zaawansowanych

Autor: Maciej Hen

Do Marka Deutscha. niespełnionego warszawskiego plastyka. który u progu starości żyje na granicy materialnego przetrwania. zgłaszają się dwaj tajemniczy adwokaci z propozycją odzyskania kawałka ziemi na rumuńskiej Bukowinie. niegdyś ponoć należącego do jakiegoś jego dalekiego pradziada. W tym celu Deutsch musi jednak osobiście zdobyć dokumenty potwierdzające ciągłość jego rodowodu. Podróż śladami przodków – przez Ukrainę do Rumunii – ujawnia wiele zaskakujących szczegółów z historii rodziny Deutscha. Wszystkie jej nitki – żydowskie. niemieckie. chłopskie i szlacheckie – prowadzą do pewnej owianej posępną legendą postaci historycznej…

Po znakomicie przyjętej i uhonorowanej m. in. Nagrodą Literacką im. Gombrowicza powieści Solfatara. której akcja rozgrywa się w siedemnastowiecznych Włoszech i Francji. Maciej Hen porzuca kostium i sztafaż historyczny. aby przedstawić swoją wizję współczesnej Polski. Deutsch dla średnio zaawansowanych to przewrotna. nasycona autoironią i dyskretnie zaprawiona szczyptą magii quasi-faustowska opowieść o poszukiwaniu korzeni. odzyskiwaniu młodości i odnajdywaniu zagubionego sensu.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


Byłam służącą w arabskich pałacach

Autor: Laila Shukri

Wstrząsająca historia biednej Hinduski. która służyła możnym tego świata.

Opowieść o Bibi Shaik. jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej. żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Laila Shukri wysłuchała jej historii. aby móc opowiedzieć ją światu.
Dziesięcioletnia Bibi zostaje wysłana przez swoją matkę do pracy do Kuwejtu. Musi nauczyć się służyć tak. żeby pracodawcy byli z niej zadowoleni. Z czasem odkrywa. że jest od nich całkowicie zależna. Oni decydują o jej prawie do wolności. prawie do jedzen

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


ISBN

9788301198923: Wydawnictwo

Nowe. zaktualizowane i rozszerzone wydanie cieszącego się od lat niesłabnącym zainteresowaniem podręcznika zawierającego prezentację podstawowych zagadnień współczesnej ekonomii. zarówno w skali makro. jak i mikro.

Obok ujęć teoretycznych. odnoszących się do dorobku głównych nurtów teorii ekonomii. zawiera odwołania do rzeczywistości gospodarczej. zwłaszcza gospodarki polskiej okresu transformacji.

W nowym wydaniu zostały zaktualizowane treści poszczególnych rozdziałów i zmieniony ich układ. Dodano także nowe rozdziały. w których m.in. omawiane są główne nurty ekonomii. zagadnienia związane z polityką pieniężną. integracją europejską i globalizacją.

Do najważniejszych zalet podręcznika należą:

29.9: https://woblink.com/ebook/zbigniew-ksiaze-polski-norbert-delestowicz-27462u

Cena:


:

:

Cena:


Śmiały podryw

Autor: Scarlett Cole

Obcesowy i bezczelny Dred Zander na pozór wydaje się właśnie tym mężczyzną. którego Pixie powinna za wszelką cenę unikać. Porzuciwszy swoją przeszłość i tożsamość. dziewczyna stara się od nowa zbudować życie – bezpieczne. spokojne i pewne. Ktoś taki jak Dred kompletnie do niego nie pasuje. ale on ma ten temat inne zdanie. Orzechowe oczy Pixie. fioletowe włosy i piękny egzotyczny tatuaż nie dają mu spokoju. Musi ją zdobyć. musi ją przekonać. że wspólnie mogą stawić czoło koszmarom przeszłości i ufnie spojrzeć w przyszłość.

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 31.9litacja, uta frith, święte księgi judaizmu, ludzkie działanie mises, darmowe e booki do pobrania, m jak milosc peb, aleksander prejbisz, współlokatorzy beth o’leary pdf, slonce tez jest gwiazda, dzuma ksiązka pdf, stowarzyszenie umarłych poetów opracowanie, państwo platona, odnaleźć sisu, chłopcy z placu broni streszczenie audiobook…