Morderstwo w Mezopotamii

Morderstwo w Mezopotamii

Autor: Agata Christie

Agata Christie. żona archeologa Maxa Mallowana. znała realia życia na wykopaliskach. Narratorką powieści uczyniła pielęgniarkę wynajętą przez szefa ekspedycji do pomocy wyczerpanej żonie. Żona ma przywidzenia i boi się o swoje życie. Ma też temperament. który żadnego mężczyzny nie pozostawia obojętnym.

Królowa Śniegu ginie na pustyni… Czy ofiara pisała do siebie listy z pogróżkami. żeby podtrzymać zainteresowanie swoją gasnącą urodą? A że „morderstwo wchodzi w nawyk”…

Herkules Poirot odbywa podróż w przeszłość. aby w irackim słońcu zmierzyć się z mordercą pierwszej kategorii!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 17.99


Zielona filozofia. Jak poważnie myśleć o naszej planecie

Autor: Roger Scruton

Środowisko i jego ochrona od dawna były terenem zarezerwowanym dla politycznej lewicy. Roger Scruton w Zielonej filozofii dowodzi jednak. że konserwatyzm ma o wiele większe od liberalizmu czy socjalizmu predyspozycje. by stawić czoło problemom związanym z ekologią.

Nasza wspólna przyszłość nie jest pewna. ale możemy wybrać taką drogę. która zapewni naszej planecie i naszemu gatunkowi bezpieczeństwo. Filozof uważa. że zamiast powierzać troskę o środowisko niewydolnym organizacjom pozarządowym i międzynarodowym komisjom. powinniśmy wziąć za nie osobistą odpowiedzialność. Żaden projekt na szeroką skalę się nie powiedzie. jeśli nie będzie zakorzeniony w praktycznym rozumowaniu na małą skalę. Trzeba więc. byśmy przejęli kontrolę nad naszym środowiskiem i dbali o nie jak o swój dom. między innymi poprzez działalność w lokalnych stowarzyszeniach. co było tradycyjnym celem polityki konserwatywnej.

„Doskonale napisana i ambitna. jeśli chodzi o zakres. niezmiernie interesująca książka i cenny wkład w debatę dotyczącą polityki ochrony środowiska”.

„Independent”

„Pełna pasji. oszałamiająca obrona zielonej polityki jako domeny konserwatystów”.

„Sunday Times”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


Mao.Cesarstwo cierpienia

Autor: Torbjørn Faeøvik

Zgodnie z sugestią zawartą w tytule. autor biografii skupia się na cierpieniach Chińczyków pod rządami Mao. Wielu polemistów twierdzi. że w ciągu dwudziestu siedmiu lat jego władzy zdarzyło się wiele dobrego: warunki życia milionów ludzi uległy pewnej poprawie. zyskali prawo do edukacji i dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej; przeciętna długość życia wzrosła z czterdziestu do przeszło sześćdziesięciu lat. Jednak cena była przerażająco wysoka.

Na ołtarzu rewolucji złożono prawdopodobnie przeszło pięćdziesiąt milionów ofiar. Większość zmarła z głodu. innych zamordowano. Trzeba jeszcze wiele pracy. żeby ujawnić ogrom tej tragedii. W przyszłości historycy i inni badacze będą mieć łatwiejszy dostęp do archiwów. ale dopóki w Chinach będą rządzić komuniści. wiele dokumentów pozostanie w rejestrach zastrzeżonych.

Przez wiele lat zachodni historycy musieli studiować historię Chin z zewnętrznej perspektywy. Dostęp do źródeł chińskich. nie licząc tych oficjalnych. był bardzo ograniczony. W rezultacie. książki. jakie pisano o Chinach w latach pięćdziesiątych. sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. były uderzająco bezkrytyczne. Podczas gdy Stalin znalazł się w ogniu krytyki. o chińskim dyktatorze pisano z szacunkiem. a nawet z podziwem.

Dziś Chiny Mao Zedonga są jaskrawym przykładem tego. jak totalitarne reżimy fałszują historię. nazywając głód dobrobytem.

Torbjørn Færøvik – norweski historyk i pisarz. Przez wiele lat był dziennikarzem. Wyspecjalizowany w tematyce dalekowschodniej. wieloletni zagraniczny korespondent norweskiej agencji informacyjnej NTB. telewizji NRK i dziennika ‚Arbeiderbladet’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 63.9


Bestia. Przebudzenie Lizzie Danton

Autor: L.A. Fiore

Jest bestią.

Jest brutalem.

Jest zabójcą.

Przeznaczenie sprawi. że nasze światy zderzą się ze sobą.

Nazywają go potworem. ale jest moim ocaleniem.

Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe

Cena: 29.99


https://woblink.com/product-publication/download/9537/epub

1:

:

Cena:gułag anne applebaum, przewieszenie mróz pdf, książki na telefon, opowieści z meekhańskiego pogranicza północ południe, kiedy śpią anioły, mórz, jacek pasieczny, książka jak rzucić palenie pdf, schizofrenia kępiński, lęk kępiński, steinbeck grona gniewu, list w butelce nicholas sparks, ukryta siła rich roll, omerta: miasto gangsterów, foxhole court, zapowiedzi wydawnicze 2020, harlan coben bez śladu…