Masz wszystko. czego potrzebujesz

Masz wszystko. czego potrzebujesz

Autor: Tara Button

Kupuj mniej. posiadaj więcej. Czy to możliwe? Ba! Z tą książką to łatwe i przyjemne.

Najwyższa pora postawić na jakość. trwałość i klasykę! Masz wszystko. czego potrzebujesz to lektura obowiązkowa dla każdego. kto pragnie podejmować przemyślane decyzje dotyczące posiadanych przedmiotów. ograniczyć konsumpcję i zrobić coś dobrego dla środowiska.

Tara Button demaskuje praktyki stosowane przez marketingowców. które wzbudzają w nas nieustanne pragnienie nabywania rzeczy. Skrupulatnie ujawnia niemoralne praktyki dużych marek. omawia strategię „planowanego zużycia” i wywierania presji poprzez angażowanie celebrytów w kampanie promocyjne.

Kiedy półki sklepowe uginają się od różnorodnych produktów. zewsząd atakują nas reklamy. a woda wyrzuca na brzeg coraz więcej śmieci – należy raz a dobrze wyleczyć się z kompulsywnego kupowania nowych. a jednocześnie zbędnych przedmiotów. To sztuka dokonywania świadomych wyborów. które prowadzą do zdrowszego życia w harmonijnym otoczeniu i dają poczucie. że nasze działania nie szkodzą. a wręcz pomagają środowisku.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


Wyrosnąć z DDA

Autor: Robert J. Ackerman

Mam nadzieję. że ta książka oraz spostrzeżenia dorosłych córek alkoholików będą dla ciebie pomocą. Zasługujesz na to. • Czy wciąż zdarza ci się rezygnować z własnych potrzeb na rzecz cudzych? • Za wszelką cenę dążysz do perfekcji w tym. co robisz? • Szukasz u innych potwierdzenia swojej wartości? • Wciąż czujesz niewyjaśnione napięcie i niepokój? Dorastanie w rodzinie alkoholowej odciska głębokie piętno na psychice. By jakoś poradzić sobie w dzieciństwie. musiałaś wypracować sztywne schematy reagowania. Dzięki nim stałaś się „mistrzynią przetrwania”. Dziś te mechanizmy są już niepotrzebne. ale tobie trudno się od nich uwolnić i wciąż odgrywasz dawną rolę… Doktor Robert J. Ackerman. który od kilkudziesięciu lat pomaga dorosłym córkom alkoholików zrozumieć siebie. zaakceptować skomplikowaną przeszłość i rozpocząć proces zdrowienia. przekonuje. że mają one wystarczająco dużo siły i wytrwałości. by poradzić sobie z dawnymi zranieniami i prowadzić satysfakcjonujące życie. Dowodzą tego bezpośrednie relacje jego pacjentek. Dzielą się one w tej książce swoimi trudnymi przeżyciami i na własnym przykładzie pokazują. że choć niełatwo jest „na nowo poskładać wartości. zaufanie i miłość”. to można nauczyć się rozumieć i akceptować własne emocje oraz odzyskać wiarę w siebie i świat.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 37.9


Polacy na krańcach świata: XIX wiek

Autor: Mateusz Będkowski

Wyruszmy w wyprawę tropem odkrywców z XIX wieku! Wiek XIX to epoka pionierskich wypraw naukowych i szczyt europejskiego kolonializmu. Na ten okres przypada także największa liczba fascynujących podróży. Ich cel był różny. Czasem chodziło o poszukiwanie metali szlachetnych. głównie złota. kiedy indziej celem było objęcie w posiadanie strategicznych obszarów. W ten sposób „wiek pary” stał nie tylko pod znakiem rozwoju przemysłowego. ale również pod znakiem odkryć. Ważny udział w poznawaniu i badaniu świata mieli także Polacy.

Brak niepodległego państwa nie był tu żadną przeszkodą. Niektórzy przyszli polscy podróżnicy musieli uciekać z ojczyzny przed represjami zaborców. Innych po prostu ciągnęło do odległych zamorskich krain – ci zac

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Aleja Włókniarek

Autor: Marta Madejska

„Gdyby Pan Bóg dzisiaj wygnał Ewę z raju. rzuciłby na nią przekleństwo: Będziesz dzieci rodziła jako prządka!”. To przekleństwo unosi się nad wszystkimi bohaterkami tej książki i wszystkimi kobietami. które pracowały w łódzkich fabrykach.

Szły do pracy. kiedy miały po kilkanaście lat i od tego momentu rytm ich życia wyznaczał tykający zegarek. w takt którego prządka musiała chodzić „jak koń w kieracie”. a całość żywota dzieliła się na trzy etapy: fabrykę. szpital. cmentarz. Nisko opłacane. wykorzystywane przez majstrów i właścicieli. przedwcześnie postarzałe. Dola łódzkich włókniarek stała się jednak siłą napędową zmian. Praca kobiet spowodowała przewrót. wymuszając wprowadzanie nowych przepisów i wywołując rewolucję obyczajową.

Do te

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 18.65


Odwet

Autor: Lubieniecki Zbigniew

Relacji z „nieludzkiej ziemi” znamy wiele. jednak wspomnienia Zbigniewa Lubienieckiego wyróżniają się wyjątkową narracją – „bohaterskiego” dziecka. które musiało stać się zbyt szybko mężczyzną. W wieku dziewięciu lat wyrwany z domu rodzinnego. po dramatycznych peregrynacjach zostaje przemocą dostarczony w bydlęcym wagonie do posiołku dla zesłańców w tajdze pod Archangielskiem. Kolejne doświadczenia wojenne wzmacniają wpojony mu przez ojca patriotyzm i upór w walce o siebie i swoją rodzinę. Zbigniew Lubieniecki idzie nawet dalej – bierze na swoich oprawcach odwet.

 

Zbigniew Lubieniecki urodził się w 1930 roku w rodzinie arystokratycznej. Jego ojciec w latach 30. był komendantem Straży Granicznej. w 1939 roku zmobilizowany. trafił do niewoli sowieckiej i został rozstrzelany w Katyniu. Zbign

14.9: https://woblink.com/ebook_czasopisma/tygodnik-powszechny-moc-czytania-opracowanie-zbiorowe-138613

Cena:


Rozważna i romantyczna

Autor: Jane Austen

Ta edycja zawiera dostęp do gratisów. Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób. w jaki można pobrać niespodzianki – darmowe ebooki naszego wydawnictwa.

Rozważna i romantyczna (ang.Sense and Sensibility) – pierwsza opublikowana powieśćangielskiej pisarki Jane Austen. wydana w 1811 roku. Rozważna i romantyczna jest najbardziej zbliżoną do romansu powieścią Austen. choć charakterystyczne dla tej pisarki trafne obserwacje ówczesnej obyczajowości. humor i interesujące portrety psychologiczne bohaterek sprawiły. że także ta książka cieszy się niesłabnącą popularnością również obecnie.Rozważna i romantyczna należy wraz z Opactwem Northanger i Dumą i uprzedzeniem do

1:

Cena:wiedźmin solucja, trening twórczości nęcka pdf, płomień pod moją skórą pdf, śliska sprawa, sukcesja praca, kultura języka polskiego markowski pdf, hanna hall, artykuły henrykowskie pdf, land warrior, anna skórska, bolesław pochopień, karmazynowa korona, baśniobór pdf, karolina bednarz, książki na studia, geologia dynamiczna, bogowie honor ankh morpork, janusz i starszy, szramy książka, towar konsumpcyjny, metro audiobook…