Życie na niby

Życie na niby

Autor: Kazimierz Wyka

‚Życie na niby’ to książka o polskiej glorii i mizerii; książka nasycona mądrym patriotyzmem polskim – pełnym tragiczności. ironii i drwiny. Wyka. ten Polak mądry. był zarazem Polakiem konsekwentnie duszonym przez swój czas; (…) przez knebel cenzury. przez ‚dotkliwe jak ból zęba przeświadczenie’. że zmagać sie musi z przeszłością. ‚jarzmem nadanym. a nie wybranym’. (…) Można też powiedzieć inaczej – Kazimierz Wyka próbował dyktat komunistyczny uczłowieczyć i spolszczyć. Tak rozumiem jego credo ideowe. obecne także w ‚Życiu na niby’ – Adam Michnik

 

Wydawnictwo: Universitas

Cena: 16


ISBN

9788366436541: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/magiczne-krysztaly-proste-rytualy-na-szczescie-richard-webster-170953u

Cena:


Stacja Jagodno. Tom VI. Dom pełen słońca

Autor: Karolina Wilczyńska

„Stacja Jagodno” to bestsellerowy cykl. który pokochały tysiące Polek. bo każda z nich może odnaleźć w bohaterkach Jagodna cząstkę siebie.

W urokliwym Jagodnie pojawi się Sylwia. która potrafi przedmiotom dawać drugie życie. Związek Sylwii i jej partnera przechodzi kryzys. Niestety. rodziny ich obojga nie ułatwiają im rozwiązania problemu. Czy bohaterom uda się odsunąć na bok wszelkie niedomówienia i wpuszczą do swojego uczucia trochę promyków nadziei?

Tymczasem mieszkańcy Jagodna odkryją kilka ciekawych rzeczy – dlaczego panna Zuzanna tak kibicowała Marzenie i Jankowi? Jaką tajemnicę kryje leśna kapliczka? I czy Łukasz zdecyduje się przeczytać przypadkiem odnaleziony pamiętnik?

„Dom pełen słońca” to wspaniała i ciepła opowieś

:

Cena:


Tajemniczy Tunel (Tom 2). Skarb Troi

Autor: Olaf Fritsche

Podróż w czasie to świetna zabawa! Cykl TAJEMNICZY TUNEL

Lilly. Albert i Magnus to paczka przyjaciół. których spotykają niesamowite przygody. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do… starożytności! Potem przeniosą się do XIX wieku. aby pomóc słynnemu archeologowi Heinrichowi Schliemannowi w poszukiwaniu skarbu antycznej Troi. Jakie przygody przeżyją po drodze i czy znajdą zaginiony skarb?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 20.92


Odyseja

Autor: Homer

‚Odyseja’ to poemat będący eposem heroicznym. którego autorstwo przypisuje się Homerowi. Jest to jeden z najstarszych zabytków literatury greckiej i europejskiej.

Odyseja zaczyna się po 10 latach wojny trojańskiej. Odyseusz ciągle nie wraca do domu z wojny. Jego syn Telemach ma 20 lat i dzieli dom ze swą matką Penelopą i 108 młodymi ludźmi – zalotnikami. ubiegającymi się o jej rękę.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49serce świata, psychologia różnic indywidualnych strelau pdf, joanna jodełka, dziadu cz 2, akademia pana kleksa ebook, to twoje życie pokochaj je, schield, poe opowiadania, ludlum audiobook, save you, tatuażysta z auschwitz pdf za darmo, obudź w dziecku olbrzyma opinie, żar marai, doliński dariusz, andrzej sopoćko…