Owoce wiśni

Owoce wiśni

Autor: Osamu Dazai

Owoce wiśni tworzy szesnaście opowiadań. wybranych spośród najpoczytniejszych w twórczości Osamu Dazaia. Pisarz nie wychwala w nich takich skarbów „japońskości”. jak ceremonia parzenia herbaty czy teatr nō. Nie mówi współczesnym mu rodakom. jak żyć w strasznych czasach wojny i jak odnaleźć się w powojennej rzeczywistości przegranego państwa. Autor. z humorem i ironią. czerpiąc z osobistych przeżyć oraz doświadczeń. opisuje zwyczajne życie. Drobne zdarzenia. przyjemne i bolesne przeżycia służą pytaniu o kształt i sens ludzkiej egzystencji. Uniwersalizm prozy Osamu Dazaia. jej nadal świeży styl do dziś ujmują rzesze czytelników na całym świecie.

 

Wydawnictwo: Czytelnik

Cena: 32.3


ISBN

9788366303157: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/opinia-publiczna-walter-lippmann-joanna-tegnerowicz-206759u

Cena:


100 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy

Autor: Porady123

Bez względu na to. gdzie jesteś na swojej drodze finansowej. musisz wiedzieć. że każdy może zmienić swoje życie i zacząć oszczędzać pieniądze. Czasami wystarczy pierwszy krok we właściwym kierunku. aby wszystko zaczęło działać na twoją korzyść. Jednak. jak w przypadku większości decyzji. które podejmujemy w życiu. czasami ten pierwszy krok jest najtrudniejszy.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


Ulica dzieciństwa

Autor: Tove Ditlevsen

Kopenhaga. lata 30. XX wieku. Nastoletnia Ester mieszka w ubogiej. robotniczej dzielnicy. gdzie normą są chłodne poranki. kupowanie przecenionego pieczywa i drobne kradzieże. Bohaterka zaprasza nas do tego świata i snuje opowieść o sobie: od lat szkolnych. poprzez pierwsze miłości. aż po dorosłość. Poznajemy jej obawy. marzenia i największe sekrety. Czy Ester uda się uciec z Vesterbro i wieść życie inne od tego. w którym się wychowała?

Autobiograficzna powieść o dojrzewaniu. byciu kobietą. przezwyciężaniu biedy i niełatwym podążaniu własną drogą.

Wydawnictwo: Marpress

Cena: 29pielęgniarstwo neurologiczne pdf, danse macabre king, książki o schizofrenii, potega podswiadomosci opinie, pinokio książka pdf, więzień azkabanu pdf, metro pdf, totentanz, mnie nie oszukasz, odwaga bycia nielubianym pdf chomikuj, pęknięcie kości promieniowej, małgorzata krakowiak, polakożerca, zjawiska paranormalne, wypożyczalnia książek online, zabłądziłam, ptaki pdf, powinnosc, artykuły popularnonaukowe po angielsku, commandos: za linią wroga, ewa suwara, geriatryczne…