Dziesięć książek. które każdy konserwatysta musi znać

Dziesięć książek. które każdy konserwatysta musi znać

Autor: Benjamin Wiker

Czy poglądy Arystotelesa – kilka tysięcy lat później – nadal kształtują światową politykę? Na czym polega geniusz Ortodoksji? Dlaczego Władca pierścieni J.R.R. Tolkiena jest lekturą konserwatywną. a Atlas zbuntowany Ayn Rand już nie? I czy faktycznie Shakespeare miał serce po prawej stronie. a jeśli tak. to czego może nas to nauczyć? Benjamin Wiker przekonuje. że konserwatywna mądrość zawarta w wybranych książkach – oraz właściwe jej wykorzystanie – pomogłyby odrodzić nawet najbardziej przegniłą rzeczywistość. W niezwykle wciągającym wywodzie dowodzi. że podobnie jak złe idee mają złe konsekwencje. dobre idee ulepszają świat.

Fragment wstępu:
Skupiłem się na książkach. które każdy konserwatysta musi poznać. Nacisk położony na słowie „musi” wskazuje. że nie jest to lista „Moich dziesięciu ulubionych konserwatywnych książek” ani lista „Dziesięciu najlepiej sprzedających się konserwatywnych książek”. Jest to raczej lista tych książek. które muszą znać konserwatyści w naszej obecnej rzeczywistości. Jest nią kultura defi niowana głównie przez liberalizm. ale też przez rosnącą reakcję konserwatystów. Niestety. choć reakcja ta jest bardzo pożądana. częstokroć jest to po prostu tylko „reakcja”. zamiast dobrze przemyślanej i skutecznej akcji. wypływającej z głębokiego rozumienia prawdziwie konserwatywnych podstaw. Mam nadzieję. że książka ta wspomoże narodziny konserwatywnego renesansu. głębokiej konserwatywnej odnowy płynącej z entuzjazmu. który ożywia tak wiele dusz. Gdyby książki. które tu przedstawiam. uformowały podstawy trwałej. konserwatywnej dyskusji. wówczas szyk bojowy rozgrywającej się na naszych oczach wojny kultur byłby wyraźniejszy. strategia skuteczniej wyłożona. a nadzieja ugruntowana.
(…)
Książkę podzieliłem na cztery główne części. stosownie do czterech omawianych w niej aspektów konserwatyzmu. Pierwsza część dotyczy samej natury konserwatyzmu. druga skupia się na podwalinach amerykańskiego ustroju politycznego. trzecia – na problemach ekonomicznych. zaś ostatnia na niezwykle ważnym procesie formowania konserwatywnego myślenia.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


ISBN

9788375619881: Wydawnictwo

Format

42.9: https://woblink.com/ebook/global-business-english-fiona-talbot-sudakshina-bhattacharjee-148262u

Cena: Sudakshina Bhattacharjee


Władczyni mroku

Autor: K. C. Hiddenstorm

Nie możesz pozbawić jej przeszłości i uniknąć konsekwencji

Megan Rivers jest tak przeciętna. jak tylko może być trzydziestoletnia kobieta mieszkająca w San Francisco. Jedyną rzeczą. którą ją wyróżnia. jest niezwykły tatuaż na plecach.

Jej zwyczajne i nudne życie zmienia się w dniu. w którym oblewa swojego szefa kawą. W niewyjaśnionych okolicznościach napój zamienia się we wrzątek. Megan oczywiście natychmiast zostaje zwolniona. Kolejne dni obfitują w coraz więcej trudnych do wyjaśnienia wydarzeń. Ludzie z otoczenia Megan umierają. a w niej budzą się niepokojące zdolności. Na świecie zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy…

Kiedy w życiu kobiety pojawia się tajemniczy i nieziemsko przystojny Nicholas Marlowe. Megan nie może oprzeć się wrażeniu. że zna go doskonale. Ja

31.9: https://woblink.com/ebook/miasto-snow-adam-faber-147836u

Cena:


Toksyczność

Autor: Jarosław Czechowicz

Chciałoby się. żeby wszystko w tej książce było zmyśleniem.

W dramatycznych okolicznościach traci matkę. nie może pozbyć się nienawiści do ojca. musi sprostać roli samotnej rodzicielki – i nie wytrzymuje. W rzeczywistości niedużego miasta alkohol najprościej osładza codzienność. Toksyna w małych dawkach pomaga. w większych – truje. Truje życie jej i dzieci. które z całej siły starają się uwolnić od zaciskającej się na szyi pętli.

Dynamiczny. obsesyjny i chwilami trudny do zaakceptowania monolog matki – alkoholiczki o popadaniu w nałóg i bezkompromisowej z nim walce. I konfrontacja dzieci z traumą. której toksyczność pozostaje na zawsze.

Mocna. inspirowana faktami z życia autora powieść. której lektura przywodzi bohaterów do rozliczenia. a czytelników do rachunku sumienia.

Budziłam się. było mi niedobrze. rzygałam i brałam kolejne piwo. Kiedy się kończyły. zakładałam czarną spódnicę. taką z pękniętym zamkiem. tylko jedną miałam w miarę przyzwoitą. brałam trochę tuszu. robiłam delikatny makijaż. nawet usta szminką. raz czy dwa. nie zawsze trafiałam. no i w miarę prostym krokiem do sklepu. Wiadomo po co. W P. niewiele było monopolowych. wszędzie już mnie znali. wszędzie spuszczali wzrok. gdy wchodziłam ciężkim krokiem. tak bardzo starając się iść prosto. Nie tylko ekspedientka patrzyła. wszyscy w sklepie i od razu sz-sz-sz między sobą. już ja wiedziałam. co tam ich języki mielą. dumnie głowę podnosiłam. brałam alkohol. płaciłam. wychodziłam.

Gdy się budziłam. wołałam Filipa. przychodził wściekły i zapalał mi papierosa. sama nie dawałam rady. chciałam zapalić i się oddalić. wypisać z odpowiedzialnego za cokolwiek życia. gdzieś tam słyszałam płacz Agnieszki. ale Filip był na posterunku. Filip mnie wyręczał. nie mogłam na to pozwolić. a jednak pozwalałam. I znowu mnie nie było. znowu sny. pijany ojciec. pijana ja.

Jarosław Czechowicz – ur. 1978. absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. gdzie ukończył również podyplomowe studium dziennikarskie. Od dwunastu lat recenzuje książki na blogu ‚Krytycznym okiem’. Wydał dwa zbiory rozmów z pisarzami: ‚Rok w rozmowie’ (2014) i ‚Poza napisanym’ (2017). Wielbiciel ognistej czerwieni i lodowatej Islandii. Na co dzień nauczyciel języka polskiego. ‚Toksyczność’ jest jego debiutancką powieścią.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 29.6żywoty pań swawolnych, miłość jest warta starania, sylwia frołow, był sobie chłopczyk pdf, robert kowalski dziennikarz, marek dryjer, niezwykłe przygody 10 skarpetek, anaruk, chłopiec z grenlandii, ebook darmowy, s. bruna od maryi, darmowe-ebooki, agnieszka wolny hamkało, ten obcy wypracowanie, mikołaj kopernik szkic, richard branson książki, pilot myśliwca, mudra na nadciśnienie, winden elektrownia atomowa…