Efekt domina

Efekt domina

Autor: Paweł Zyzak

Najnowsza książka Pawła Zyzaka jest zwieńczeniem jego sześcioletnich badań nad istotą stosunków amerykańsko-polskich w XX wieku. prowadzonych na dwóch kontynentach. Autor koncentruje się na dekadzie lat 80.. gdy uległy one nasileniu po powstaniu „Solidarności’.

Historyk kreśli dzieje Polski na tle polityki globalnej. zderzając plany kręgów biznesu i świata związkowego. Bada wpływ międzynardowych ośrodków finansowych na sytuację polityczną w Polsce i kwestię finansowania „podziemia’ solidarnościowego przez zachodnie rządy. związki zawodowe. fundacje. kościoły. ale także – służby specjalne.

Z jego pracy wyłania się wielość ośrodków wpływu w USA i sprzeczność ich wzajemnej polityki względem Polski.
Korzystając z naukowego instrumentarium. Zyzak opisuje kontrowersyjną rolę. jaką odegrali doradcy Lecha Wałęsy (np. Bronisław Geremek) czy polityczny duet Zbigniewa Brzezińskiego i Jana Nowaka Jeziorańskiego. Odtwarza sieć kontaktów i powiązań Jerzego Milewskiego. Mirosława Chojeckiego. Bogdana Borusewicza. Józefa Glempa. Davida Rockefellera. George’a Sorosa. Williama Casey’a i wielu innych wpływowych osób. Opisuje olbrzymią. acz zapomnianą rolę. jaką odegrała amerykańska centrala związkowa AFL-CIO w rozwoju ruchu ‚Solidarność.

Książka odkrywa kulisy transformacji ustrojowej w Polsce. Spogląda na kondycję elit politycznych. po obydwu stronach politycznej barykady. Nie pozostawia złudzeń. że wektory amerykańskiej polityki podlegały oddziaływaniu interesów sprzecznych często z interesem polskiego bytu państwowego.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 39.99


Ilya Frank

:

:

Cena:


Bóg liczy łzy kobiet

Autor: Małgorzata Okrafka-Nędza

Pierwsza autobiograficzna opowieść ukazująca skrywany przez pół wieku dramat gwałtów Armii Czerwonej na polskich kobietach.

Młoda. wchodząca w życie dziewczyna. nieśmiało chodząca za rękę ze swym pierwszym chłopakiem. marzy o wspólnej przyszłości w powojennej rzeczywistości. Nieoczekiwanie. chłopak zostaje aresztowany przez wyzwolicieli ze Wschodu pod pozorem współpracy z „leśnymi bandami”. a ona sama wezwana do sowieckiej komendantury.

Tam. przez wiele dni brutalnie gwałcona jest przez dowódcę. a kiedy wreszcie udaje się jej wydostać z rąk zwyrodnialca. orientuje się. że jest w ciąży. Wbrew naciskom najbliższej rodziny i sugestiom lokalnej społeczności. która poznała już problem niechcianych sowieckich dzieci. nie decyduje się na aborcję.

Rozpaczliwie szuka kochającego mężczyzny. który zastąpiłby jej dawnego ukochanego. Próbuje rozpocząć wszystko od nowa. nie sądząc. że nowa rzeczywistość może okazać się jeszcze bardziej okrutnym grymasem losu niż sowieckie gwałty.

Przez pół wieku nikomu nie opowiada o swoich powikłanych losach. dopiero u schyłku życia. będąc chora na raka. postanawia wyznać wszystko ukochanej wnuczce.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Obóz świętych

Autor: Jean Raspail

AŻ TRUDNO UWIERZYĆ!

Autor 40 lat temu przewidział wydarzenia w Europie. które dzieją się na naszych oczach.
Książka odważna. Niesamowicie wizjonerska i prorocza. Aż do bólu niepoprawna politycznie.

I AŻ DO BÓLU PRAWDZIWA

W nękanych głodem i epidemiami krajach Orientu setki tysięcy ludzi opanowują statki. barki i łodzie. Niepowstrzymaną wściekłą falą ruszają ku Europie. Ów barbarzyński potop powoduje. że Europa umiera. Jej mieszkańcy – z nielicznymi wyjątkami – są od dawna sparaliżowani duchowo. moralnie i fizycznie przez ideologię permisywizmu. poprawności politycznej. tolerancji i multi-kulti. Poddają się więc biernie dzikim hordom. Ostatnie bastiony oporu. wierne ideałom cywilizacji chrześcijańskiej. są bezradne. Niemal już nie ma szlachetnych i mądrych elit.

ROZPOCZYNA SIĘ ARMAGEDON

Dlaczego Europa Białego Człowieka biernie poddaje się unicestwieniu i jaką rolę w tym procesie odgrywają media?

UWAGA! POWIEŚĆ TYLKO DLA OSÓB O MOCNYCH NERWACH!

Jean Raspail jest jak latarnia morska. Stara i samotna. ale niezłomna. trwająca mimo naporu nawałnic. Próbuje pokazać drogę żeglującym po coraz bardziej wzburzonym morzu. tym. którzy już nie potrafią marzyć. uświadomić im. gdzie jest port.
Maciej Pawlicki. „wSieci”. 26.01-1.02.2015

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


ISBN

9788328711631: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/przebudzenie-zmarlego-czasu-powrot-stefan-darda-147827u

Cena:


I

Autor: Mansfield Stephen

Historia nieśmiertelnego miasta.

Wielka „pożoga Meireki”. której ofiarą padło 100 000 mieszkańców. zapoczątkowana przez nastoletniego cesarza era restauracji Meiji czy zawzięte bombardowania Amerykanów podczas II wojny światowej – to tylko kilka z wydarzeń. które ukształtowały dzisiejszą stolicę Japonii.

Stephen Mansfield prowadzi czytelników przez kluczowe momenty historii Tokio. snując opowieść o mieście. które wielokrotnie musiało powstać z popiołów. Książkę zaludniają przywołane z przeszłości barwne postacie mieszkańców: aktorzy teatru kabuki. bezrobotni rōnini. kurtyzany. kupcy i samuraje. To właśnie im przyszło mierzyć się z dziesiątkami katastrof naturalnych i skutkami przemian społecznych. Autor ukazuje drogę. jaką przebyło miasto od czasów

:

Cena:batman arkham knight zagadki słowne, gretkowska książki, e książka, chłopak z katynia, jak wyjść z dołka emocjonalnego, danuta adamska-rutkowska, magdalena piorunek, trombocytopatie, farben lehre bez pokory, nieplanowane książka, mona chollet, mechanizmy reakcji organicznych, camila lacberg, melodia zapomnianych miłości, szybcy jak diabli, isfp, pan tadeusz 13 księga, diane arbus biografia…