https://woblink.com/product-publication/download/175014/epub

https://woblink.com/product-publication/download/175014/epub

1:

:

Cena:


O duchu praw

Autor: praca zbiorowa

„O duchu praw” to najważniejsze dzieło Monteskiusza. wybitnego myśliciela i pisarza doby oświecenia. Składa się ono z trzydziestu jeden ksiąg. w których autor dokonał analizy znanych ówcześnie form ustrojowych. wydzielając monarchię. despotię i republikę. Wiele miejsca konieczności podziału władzy. popularyzując w ten sposób trójpodział władzy na władzę ustawodawczą. wykonawczą i sądowniczą.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Metaekonomia II. Zagadnienia z filozofii makroekonomii

Autor: autor zbiorowy

‚Nie unikając trudnych pytań i roztrząsania problemów. które mogą okazać się bolesne. twórcy tego tomu zabierają czytelnika w metaekonomiczną podróż. która umożliwia spojrzenie „z góry” i ma w sobie coś z rachunku sumienia. Mimo że nie zawsze przyjemny. taki rachunek sumienia jest konieczny dla utrzymania minimum higieny intelektualnej ekonomistów – zarówno tych dojrzałych zawodowo. jak i tych. którzy dopiero stawiają pierwsze kroki – wpisujących się w główny nurt dyscypliny (mainstream). Co my tak naprawdę robimy i jakie jest znaczenie tego. co robimy?’ (prof. Paul H. Dembinski z przedmowy)

‚Makroekonomista akademicki. będąc poddany presji ze strony konieczności publikowania w uznanych międzynarodowych czasopismach oraz pracujący nieraz równolegle dla instytucji rynku finansowego. w sposób nieuświadomiony podąża za aktualnymi trendami. często nie znając podstaw metodologicznych wielu twierdzeń i założeń. które stanowią fundament dyscypliny. Dlatego też wysiłek podjęty przez redaktorów na polu wyjaśniania tych na co dzień niewidocznych założeń uważam za szczególnie cenny.’ (dr hab. Łukasz Goczek. prof. UW. z recenzji wydawniczej)

‚Niniejsza lektura jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu. że ekonomia nie dostarcza wiedzy pewnej i precyzyjnej. ale raczej wiedzy o charakterze przypuszczeń i to silnie zależnych od kontekstu.’ (dr hab. Łukasz Hardt. prof. UW. ze słowa końcowego)

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 99.9roman grodecki, darmowe audiobooki do ściągnięcia po polsku, joanna różyńska, cezary łazarewicz żeby nie było śladów, beata ociepka, bogusław wolniewicz książki, miś paddington książka, mroczne wybrzeża, virion szermierz, dorosłe dzieci książka, przebudzenie de mello pdf, bóg znalazł mnie na ulicy, psychiatria gałecki, pliki mobi…