Ja. którą kiedyś znałam

Ja. którą kiedyś znałam

Autor: Mitchell Wendy

Wspomnienia. które dają nadzieję i niezwykłą siłę. Tę książkę powinien przeczytać każdy z nas. Wyobraź sobie. że pracując na pełnych obrotach. pewnego dnia dowiadujesz się. że masz chorobę Alzheimera… Czy można zapomnieć. jak się wykonuje manewr skrętu. dojeżdżając do skrzyżowania? Albo dobijać się do cudzego domu. uważając. że to własny? Czy naprawdę trzeba barykadować się w kuchni krzesłami. żeby z niej nie wyjść w trakcie gotowania? Czy da się zapomnieć o urodzinach własnego dziecka? Wendy Mitchell też nie mieściło się to w głowie. Należała do ludzi. „którzy niczego nie zapominają. Imię raz spotkanej osoby pamiętała po upływie miesięcy. a nawet lat. W pracy podziwiano. jak potrafiła wszystko odtworzyć z pamięci”. Z czasem nawet proste czynności zaczęły jej sprawiać kłopoty. Ale choć przeszkody piętrzyły się jedna nad drugą. nigdy nie było tak beznadziejnie. żeby trzeba się było poddać. I właśnie o tym jest ta książka – o życiu z demencją. ogromnym lęku przed utratą siebie i ciągłym wynajdowaniu sposobów. żeby przechytrzyć chorobę. która każdego dnia usuwa z pamięci część cennych informacji. Wendy Mitchell dowodzi na swoim przykładzie. że choć demencji nie da się pokonać. to można zrobić wiele. żeby z nią żyć. da się nawet napisać książkę. choć czasem trudno skończyć zdanie. bo ucieka główna myśl. Prowadzę bloga już od dwóch lat. To dwa lata dzielenia się przemyśleniami i zapisywania zdarzeń w pamięci zewnętrznej. Przed demencją nawet nie czytałam żadnego bloga. a co dopiero mówić o prowadzeniu. lecz nigdy nie jest za późno na nauczenie się czegoś nowego. nawet w przypadku choroby mózgu.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


1

:

:

Cena:


Siła przeznaczenia

Autor: Stec-Kotasińska Agnieszka

Nikt nie zna swego przeznaczenia

Natalia. po wielkim zawodzie miłosnym. postanawia razem ze swoją przyjaciółką Marcelą spędzić wakacje w urokliwym angielskim miasteczku Henley-on-Thames. Ma nadzieję. że uda jej się tam wyleczyć złamane serce i nabrać sił przed czekającą ją nową pracą. Również Marcela znajduje się w nienajlepszym momencie życia: od wielu lat stara się z mężem o dziecko. niestety wszystkie próby zapłodnienia in vitro kończą się fiaskiem. Marcelinie zaczyna już brakować sił i motywacji.

Kiedy na drodze przyjaciółek stają przystojny weterynarz. urocza dziewczynka z zespołem Dawna i jej uwielbiający kąpiele w Tamizie labrador – wszystko się zmienia. Przypadkowe spotkanie zapoczątkuje cały ciąg zdarzeń. doprowadzając bohaterów do miejsc. które były im pisane.

Cudowna powieść o przyjaźni. która miewa różne oblicza. miłości silniejszej niż śmierć. uczuciach rozkwitających niczym najdelikatniejszy kwiat. Jej bohaterowie. tak jak to w życiu. śmieją się. płaczą. popełniają błędy. a jednak nie wahają się zaryzykować. by być szczęśliwym. Ciepła. mądra i wzruszająca książka z akcją umiejscowioną w angielskich klimatach. Polecam.

Agnieszka Caban-Pusz. Papierowe strony

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


Teoria Względności – Podstawy

Autor: Zbigniew Osiak

„Teoria Względności – Podstawy” zawiera pomocnicze materiały do wykładu wygłoszonego przeze mnie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Spis treści

 

TEORIA WZGLĘDNOŚCI – PODSTAWY

SZCZEGÓLNA TEORIA WZGLĘDNOŚCI

Metodologiczne podstawy STW

• Podstawowe założenia STW

• Komentarz metodologiczny

• Komentarz historyczny

• Podstawowe wady STW

Doświadczalne podstawy STW

• Prędkość światła ma skończoną wartość

• Aberracja światła gwiazd

• Laboratoryjny pomiar wartości prędkości światła – Fizeau

• Doświadczenie Fizeau – Składanie prędkości

• Laboratoryjny pomiar wartości prędkości światła – Foucault

• Doświ

36.9: https://woblink.com/ebook/co-kryje-sie-w-naszych-genach-bartnik-ewa-196946u

Cena:


:

:

Cena:


Wilczyca

Autor: Koperska Sylwia

Ona ma siłę. serce i charakter. Jest wilczycą… Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. którą będziesz czytać z zapartym tchem.

Karolina ma wszystko: pieniądze. zamożnych rodziców. rezydencję w Gdańsku. wstęp do najlepszego liceum. I jednocześnie wszystkiego jej brakuje: miłości matki. akceptacji i poczucia bezpieczeństwa we własnym domu. Żyjąc na co dzień z bezduszną matką. łaknąc uczucia i marząc o wolności. pogubiona dwudziestolatka decyduje się na ryzykowny krok: wstępuje do gangu złodziei samochodów.

Przekonaj się. jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za ten rozdział w życiu. Ile siły może mieć młoda wrażliwa kobieta. która właśnie została matką. Czy nieoczekiwana miłość stanie się drogą ku wolności. a błędy młodości będą nauczką na dalsze życie?

W tej historii odnajdzie się każda kobieta. która wątpi lub nie wierzy w siebie. ale nie boi się zaryzykować. Bo przegrywa tylko ten. kto przestaje być sobą.

Ta fascynująca i barwna opowieść już na etapie powstawania została kupiona przez producentów filmowych i niebawem pojawi się na srebrnym ekranie.

PRZECZYTAJ. ZANIM OBEJRZYSZ!

Sylwia Koperska – urodziła się 3 marca 1970 roku w Gdańsku. Właścicielka słynnego Studio ZEZE w hotelu Marina. Manager w Domu Opieki Społecznej Gniazdo Rodzinne prowadzonego przez Księdza Stefana Wysockiego. Koordynatorka Medycznej Strefy Piękna w Grupie LUX MED. W latach 2015–2019 Business Development Director w spółce Maciej Zień. Współpracowała z Patrykiem Vegą przy scenariuszu do filmów ‚Plagi Breslau’ i ‚Kobiety Mafii 2’. Prywatnie szczęśliwa żona i matka dwóch dorosłych córek . Nade wszystko ceni w życiu prawdę. szczerość i życzliwość. Wrażliwa na ludzką krzywdę. wierzy w ludzi i nie przekreśla nikogo. Bezgranicznie kocha wilki. hołdując ich zasadom. Miłośniczka Szekspira i Márqueza.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


:

:

Cena:czas na ukrainie, gabriel glinka, niegrzeczna dziewczynka, metodyki zarządzania projektami, maryja i egzorcyzmy, obsydian jennifer l. armentrout, warszawski koks ebook, proces pielegnowania pediatria, roman brandstaetter jezus z nazaretu, lynne graham, motywacja bez granic, bitcoin pdf, krystyna skarbek książka, sławomir cenckiewicz książki, terroryzm zbiorowy, kultura szkoły, zapiski syna tego kraju, mechanika płynów zadania z rozwiązaniami pdf, batman arkham knight trofea poradnik, łukasz hajduk…