ISBN

ISBN

9788378895527: Wydawnictwo

Format

49.99: https://woblink.com/ebook/wojny-ludwika-xiv-1667-1714-john-lynn-175394u

Cena:


Metaekonomia II. Zagadnienia z filozofii makroekonomii

Autor: autor zbiorowy

‚Nie unikając trudnych pytań i roztrząsania problemów. które mogą okazać się bolesne. twórcy tego tomu zabierają czytelnika w metaekonomiczną podróż. która umożliwia spojrzenie „z góry” i ma w sobie coś z rachunku sumienia. Mimo że nie zawsze przyjemny. taki rachunek sumienia jest konieczny dla utrzymania minimum higieny intelektualnej ekonomistów – zarówno tych dojrzałych zawodowo. jak i tych. którzy dopiero stawiają pierwsze kroki – wpisujących się w główny nurt dyscypliny (mainstream). Co my tak naprawdę robimy i jakie jest znaczenie tego. co robimy?’ (prof. Paul H. Dembinski z przedmowy)

‚Makroekonomista akademicki. będąc poddany presji ze strony konieczności publikowania w uznanych międzynarodowych czasopismach oraz pracujący nieraz równolegle dla instytucji rynku finansowego. w sposób nieuświadomiony podąża za aktualnymi trendami. często nie znając podstaw metodologicznych wielu twierdzeń i założeń. które stanowią fundament dyscypliny. Dlatego też wysiłek podjęty przez redaktorów na polu wyjaśniania tych na co dzień niewidocznych założeń uważam za szczególnie cenny.’ (dr hab. Łukasz Goczek. prof. UW. z recenzji wydawniczej)

‚Niniejsza lektura jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu. że ekonomia nie dostarcza wiedzy pewnej i precyzyjnej. ale raczej wiedzy o charakterze przypuszczeń i to silnie zależnych od kontekstu.’ (dr hab. Łukasz Hardt. prof. UW. ze słowa końcowego)

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 99.9


Miro. Oficjalna biografia Miroslava Klose

Autor: Ronald Reng

Pierwsza oficjalna biografia Miroslava Klose!

Miroslav Klose był jedynym w swoim rodzaju napastnikiem i bezinteresownym piłkarzem zespołowym. Kogoś takiego jak on w zawodowej piłce nożnej już nie uświadczymy: mając dwadzieścia lat. grał w lidze okręgowej. by później zostać mistrzem świata i najskuteczniejszym strzelcem w historii reprezentacji Niemiec.

We współpracy z Miroslavem Klose. Ronald Reng opowiada o człowieku. którego każdy znał z telewizji. ale tak naprawdę nie zna go nikt. W wieku ośmiu lat trafił z Polski do Niemiec. wyuczył się zawodu cieśli i został gwiazdą światowej piłki. Jako specjalista od techniki i gry głową. występował w topowych europejskich klubach. Miro w porywającym i poruszającym stylu przybliża nam dawno miniony już czas w piłce nożnej: czas ulicznego piłkarza. który zaczynając w skromnych warunkach. wspiął się na sam szczyt.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36


1

:

:

Cena:


Pomimo wszystko

Autor: Marcin Ziernicki

Teresa Mońkiewicz. trzydziestokilkuletnia rozwódka i mama nastoletniej Hani. wyjeżdża za granicę w celach zarobkowych. Jej plany niweczy druzgocąca diagnoza – ostra białaczka szpikowa – która spada na nią jak grom z jasnego nieba. Ciężko doświadczona przez los kobieta po raz kolejny jest zmuszona stanąć do walki o swoje życie. ale tym razem czuje. że może nie starczyć jej na to sił… Wkrótce jednak ludzie. których spotka na swojej drodze. pomogą jej podjąć słuszną decyzję.

„Pomimo wszystko” to poruszająca opowieść o granicach ludzkiej wytrzymałości. o sile kobiecości. miłości i przyjaźni. Śmiertelna choroba okazuje się być sitem. które w precyzyjny sposób oddziela to. co najważniejsze w życiu od plew nieistotnych spraw. a cierpienie… to tylko jedna strona

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V

Cena: 39.99


:

:

Cena:wietnam komunizm, wielki ogarniacz życia pdf, opium w rosole motywy, sennik sprzedawca, kamienie na szaniec audiobook free, o pochodzeniu gatunków, odcinanie więzów energetycznych, intruz pdf, lingam co to, maksimum osiągnięć pdf, anna fornalczyk, szlucha, gdzie indziej czy gdzieś indziej, 2 dywizja piechoty, wielka rzeka, rsi intubacja, łukasz malik, żmijowisko zakończenie, czarny młyn audiobook, nieidealnie dopasowani pdf, chemia nowej ery 8 podręcznik pdf…