https://woblink.com/product-publication/download/146936/pdf

https://woblink.com/product-publication/download/146936/pdf

1:

:

Cena:


Epidemia

Autor: Robin Cook

Klasyka thrillera medycznego.

Gdy założyciel Kliniki Richtera w Los Angeles zapada na nieznaną chorobę. nikt jeszcze nie wie. że to początek epidemii. Już wkrótce jednak chorują lekarze i pacjenci. liczba ofiar rośnie lawinowo. a władze nie potrafią znaleźć przyczyny.

Marissa Blumenthal. młoda lekarka z Centrum Kontroli Epidemiologicznej w Atlancie. próbuje rozwikłać zagadkę. z którą nie poradziły sobie autorytety medyczne. i powstrzymać epidemię. nim będzie za późno.

Epidemia – klasyczne już dzieło Robina Cooka – zawiera wszystkie niemal elementy typowe dla thrillera medycznego: wartką akcję. ciekawych bohaterów. napięcie. trudny problem medyczny i… walkę na śmierć i życie.

Na podstawie powieści powstał znany film pod tym samym tytułem.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 37.9


Powstania śląskie 1919-1920-1921

Autor: Ryszard Kaczmarek

Był 15 sierpnia 1919 roku. Oczekujący od wielu godzin na wypłatę tłum górników stracił cierpliwość i wtargnął na plac mysłowickiej kopalni. Oddziały niemieckiego Grenzschutzu otworzyły ogień do nieuzbrojonych ludzi. Według oficjalnych danych zginęło sześć osób. w tym dwoje dzieci. a mysłowicka masakra stała się iskrą. która rozpoczęła otwarty konflikt o najcenniejsze i najlepiej rozwinięte gospodarczo ziemie zamieszkałe wówczas przez Polaków.

Ryszard Kaczmarek. niezrównany znawca historii Ślązaków. określa powstania śląskie mianem nieznanej wojny polsko-niemieckiej.

Powstania śląskie 1919-1920-1921 to pierwsza od dekad popularna publikacja dotycząca tych najgłośniejszych we współczesnej historii Śląska wydarzeń. Ryszard Kaczmarek dał się dotychczas poznać jako autor. który z równą uwaga przygląda się i spisom regimentów. i relacjom cywilów – również tym razem w ręce czytelników trafia pasjonująca książka nie tylko o realiach bitewnych. lecz także o życiu zwykłych Ślązaków wtrąconych w tryby wielkiej historii.

Powstania śląskie… składają się. wraz z Polakami w Wehrmachcie i Polakami w armii kajzera. na wielki tryptyk pozwalający poznać i w pełni zrozumieć historyczne uwarunkowania skomplikowanej śląskiej tożsamości.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9kolejność pobierania narządów do przeszczepu, etyka w pracy, oślepienie, niemcy zychowicz, osobowość stres a zdrowie, dobry chłopak, ewolucja teorii zarządzania, statystyka matematyczna zadania z rozwiązaniami pdf, historia według korwina, nieznana terrorystka, flet z mandragory, leksykon zdrowia, słońce też jest gwiazdą pdf, lego star wars kroniki yody, patryk chilewicz ksiazka, krótsze ramię moskwy, anna trzeciak…