Dziewczę ze Słonecznego Wzgórza

Dziewczę ze Słonecznego Wzgórza

Autor: Bjørnstjerne Bjørnson

“Dziewczę ze Słonecznego Wzgórza” to powieść Bjørnstjerne Bjørnsona. norweskiego pisarza. laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Rodzice głównej bohaterki (Synnøve) byli bardzo religijni i ściśle trzymali się nakazów Biblii. Należeli do sekty religijnej Haugego. która m.in. zakazywała tańców i uczestnictwa w zabawach. Synnøve zakochała się z wzajemnością w zawadiackim Torbjørn. Jednak surowi rodzice dziewczyny nie zaakceptowali związku z porywczym chłopakiem.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


Podziemia

Autor: Robert Macfarlane

Pod ziemią umieszczamy to. co cenne. co kochamy lub chcemy chronić; niekiedy ukrywamy to. co szkodliwe. Jednak to. co zostało kiedyś pogrzebane w ziemi. może w niej trwać dłużej od nas. I może nieoczekiwanie uderzyć z wielką siłą.

W Arktyce złoża metanu wyciekają przez szczeliny w topniejącej wiecznej zmarzlinie. Na Syberii gigantyczny krater pochłonął dziesiątki tysięcy drzew. Cofające się lodowce zwracają ciała śmiałków. którzy próbowali

zdobyć je lata temu. Natomiast w Grenlandii spod lodu wyłoniła się nieużywana baza rakietowa z czasów zimnej wojny. pełna odpadów chemicznych.

W epoce znaczącego wpływu człowieka na ekosystem i geologię naszej planety. w dobie permanentnego kryzysu. potrzeba zrozumienia krain podziemnych jest pilniejsza niż kiedykolwiek. Nie uciekniemy z niespokojnej

<

18.27: https://woblink.com/ebook/polski-e-sport-karol-kopanko-206696u

Cena:


ISBN

9788366420212: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/corka-anne-b-ragde-192111u

Cena:


ISBN

9788366625563: Wydawnictwo

Format

49.99: https://woblink.com/ebook/wilczyce-angielskie-krolowe-helen-castor-magdalena-loska-206722u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/205690/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788380432918: Wydawnictwo

Format

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99


Pogoda dla wszystkich

Autor: Marek Ławrynowicz

Mężczyzna w średnim wieku wyznaje napotkanej w parku staruszce. że nie wie. kim jest. Dzięki pomocy kobiety trafia pod opiekę służb medycznych. a ostatecznie do szpitala psychiatrycznego. Mijają miesiące. ale Jan – takie imię zostaje mu nadane – nie odzyskuje pamięci i nikt go nie szuka. Jeden z pacjentów. profesor symulujący chorobę psychiczną. ostrzega go przed próbą powrotu do pozaszpitalnej rzeczywistości. Niespodziewanie mężczyzna staje przed szansą opuszczenia szpitala.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99pomiary elektryczne książka, machała waldemar, magdalena witkiewicz pdf, żywoty świętych pdf, mitologia nordycka neil gaiman pdf, pedagogika wczesnoszkolna książki pdf, chyłka remigiusz mróz, rejmer małgorzata, marek chłopiec który miał marzenia audiobook, zdrowe jelita książka, książki mobi, skrzydła gołębicy, brian greene piękno wszechświata, reymont bunt, struktura gospodarki światowej, krol henryk, droga toyoty…