ISBN

ISBN

9788380536777: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/trucizna-dario-correnti-katarzyna-skorska-175029u

Cena:


Metamorfozy Imperium Rosyjskiego 1721-1921

Autor: Andrzej Nowak

Rosja przeciwko Polsce. Europie. światu

Książka. dzięki której łatwiej zrozumieć współczesną Rosję

Idea Trzeciego Rzymu. ukrócenie polskiej anarchii. poskromienie tyrana Napoleona. panslawizm. walka cywilizacji. imperium a nacjonalizm. bolszewicka utopia. heart-land i modny do dziś euroazjanizm. Fascynująca panorama kilkuset lat rozwoju rosyjskiej myśli politycznej daje jedyną w swoim rodzaju możliwość spojrzenia na świat z perspektywy Moskwy.

Sięgając do rosyjskiej historii. literatury. filozofii i sztuki. wybitny znawca Imperium. profesor Andrzej Nowak. kreśli niezwykłą. erudycyjną syntezę myśli geopolitycznej naszego potężnego sąsiada. Poznanie rosyjskiego punktu widzenia. nawet jeśli bardzo głęboko się z nim nie zgadzamy. jest kluczem do zrozumienia wyzwań stojących przed Polską.

Szczególnie inspirujące jest obserwowanie. jak mocno przez wieki na rosyjskie myślenie wpływała „sprawa polska”. Dlaczego warto zestawić losy Rzeczpospolitej i Krymu? Jak „połykano i rozrzedzano” w ogromnym imperialnym organizmie „polską truciznę”? Dlaczego „Judasze Słowiańszczyzny” nie zasługiwali na żadną litość?

Andrzej Nowak (ur. 1960) – historyk. sowietolog. kierownik Zakładu Historii Europy Wschodniej na UJ. profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN. Wykładał historię Polski i Rosji na wielu zagranicznych uniwersytetach. m.in. na Harvardzie. Cambridge. Columbia University. Jako ekspert od polityki wschodniej wielokrotnie występował w telewizji. Autor kilkudziesięciu książek. dwukrotny laureat Nagrody Klio (w 1995 r. za Jak rozbić rosyjskie imperium i w 2001 r. za Polska i „trzy” Rosje. Studium polityki wschodniej Józefa Piłsudskiego (do kwietnia 1920 roku)). trzykrotny – Nagrody Rektora UJ za wybitne osiągnięcia naukowe (2009. 2010. 2011). oraz m.in. laureat Nagrody im. Jerzego Giedroycia.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


ISBN

9788380151970: Wydawnictwo

Format

28.99: https://woblink.com/ebook/filozofia-chodzenia-frederic-gros-17927u

Cena:


ISBN

9788380977860: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/lubie-farbowac-wroble-agnieszka-osiecka-violetta-ozminkowski-25840u

Cena: Violetta Ozminkowskisto lat samotności mobi, wstęp do prawoznawstwa winczorek pdf, aleks kava, łobocki m, nieznane fakty, najlepsze miasto świata, anna izabela brzezińska, szczepionki nie daj się zwariować, współczesny nauczyciel, technologia postaci leku, richard morgan modyfikowany węgiel, wyprawa skrytobójcy, angielski dla seniorów pdf, jarosław sokołowski, wszystko to co wyjątkowe, bieżeństwo 1915. zapomniani uchodźcy…