Diablica

Diablica

Autor: Leo Belmont

Powieść. która powstała na orginalnym podłożu. nie goni za efaktami mającymi na celu jedynie sensację i rozrywkę czytelnika. Jest ona rozwiązaniem misternie trudnej zagadki psychologicznej.

‚Zatrzymała się na środku sali. Z jej białych ramion. niby z marmuru toczonych. opadła tunika grecka. Obnażyły się okrągłe piersi. wznoszące się szybko upojeniem tanecznym. Oczy jej. podniesione w górę. biegły w jakowąś dal niezmierną. Nie widziała zachwyconych oczu dokoła. Nie słyszała szmeru podziwu. Goniła jeszcze słuchem dźwięki klawiszy. po których biegły wprawne ręce Andrzeja… Naraz stała się rzecz dziwna. Ukląkł przed nią z modlitewnie złożonymi rękoma młody malarz. Rumieniec gorący wybił mu na twarz. Jakby w ekstazie wołał:

– Nigdy piekniejsze stopy nie dotykały ziemi! Jesteś wcieleni

9.99: https://woblink.com/ebook/kuszenie-torilli-ponadczasowe-historie-milosne-barbary-cartland-cartland-barbara-199302u

Cena:


Lord Jim

Autor: Joseph Conrad

‚Lord Jim’ to najbardziej ceniona współcześnie powieść Josepha Conrada. Tytułowy bohater jest młodym Anglikiem. pochodzącym z dobrego domu. Śledzimy jego losy od początków służby w marynarce handlowej. przez pracę w portach południowo-wschodniej Azji. aż po zdobyte przywództwo na Borneo. Przede wszystkim jednak utwór jest historią o utraconym honorze i próbach rehabilitacji. Conrad dostarcza czytelnikom nie tylko barwnych opisów morskich przygód. ale i przybliża egzotykę Wschodu.

Powieść skupia się wokół dylematów sumienia. lojalności. zdrady i konfrontacji z wrażliwością serca. Jak zwykle Conrad eksperymentuje z ludzkimi słabościami i namiętnościami. które wystawiają etykę bohaterów na próbę. Nowatorskie środki użyte przez autora do przedstawienia problematyki moralności i psychiki człowieka

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 4.99


Zmowa obojętnych

Autor: Bruno Jasieński

Co miał na myśli Bruno Jasieński dając powieści tytuł ‚Zmowa obojętnych’? Odpowiedzią są słowa jednego z bohaterów książki. Ernesta Heila. wypowiedziane na paryskim wiecu. Wzywając wszystkich ludzi pracy do zjednoczenia się w jednolitym froncie przeciw groźbie faszyzmu. Ernest mówi:

‚Wrzód faszystowski zniknie z oblicza ziemi dopiero wówczas. kiedy przestaną okazywać pomoc katom samym faktem swojej neutralności’. Słowa te są odpowiednikiem motta poprzedzającego powieść: ‚Nie bój się wrogów – w najgorszym razie mogą cię zabić. Nie bój się przyjaciół – w najgorszym razie mogą cię zdradzić. Strzeż się obojętnych – nie zabijają i nie zdradzają. ale za ich milczącą zgodą mord i zdrada istnieją na świecie.’ Ernest. któremu udało się szczęśliwie uniknąć faszystowskiej pułapki. p

9.99: https://woblink.com/ebook/miliardy-andrzej-strug-199330u

Cena:


Rycerzem być – Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach

Autor: Zofia Stanecka

Przyjazny podręcznik zasad savoir-vivre dla najmłodszych!

Znacie już Julę. małą damę z poprzedniej książki Zofii Staneckiej? Teraz czas na młodego rycerza! Marcel jest w pierwszej klasie i nieustannie zadaje pytania. Ciekawi go cały świat. Chce też zostać rycerzem. Tylko czy to możliwe we współczesnym świecie? Przecież nikt nie chodzi już w zbroi i nie walczy mieczem! Może jednak Marcelowi uda się spełnić marzenie?

Historia Marcela to kolejna po ‚Damą być’ książka o tym. jak właściwie zachować się w różnych sytuacjach. Autorka bestsellerowej serii o Basi tym razem napisała przezabawny przewodnik po świecie dobrych manier.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 5.99


ISBN

9788726090505: Wydawnictwo

Format

14.99: https://woblink.com/ebook/pan-wolodyjowski-iii-czesc-trylogii-henryk-sienkiewicz-199529u

Cena:


ISBN

9788726097368: Wydawnictwo

Format

7.99: https://woblink.com/ebook/pies-baskerville-ow-arthur-conan-doyle-199559u

Cena:


ISBN

9788726076370: Wydawnictwo

Format

3.99: https://woblink.com/ebook/opetana-przez-owena-graya-skov-sarah-199565u

Cena:joe navarro mowa ciała, piraci z karaibów3, antoni sułek, synowie zemsty, sanitacja, nowoczesne zasady odzywiania, the raven king, księgi jakubowe mp3, magdalena błażek, ten mężczyzna tom 3 pdf, monika wacikowska, wojciech kaute, sposoby rozwiązywania problemów, pokazucha, łamanie praw człowieka afryka, dostojewski książki, książki warte polecenia…