Języczni

Języczni

Autor: Jagoda Ratajczak

Czy kiedy mówimy w obcym języku. jesteśmy sobą? Czym różnią się osoby dwujęzyczne od słowników? Czy motywacja do nauki języka ma związek z jej skutecznością? Dlaczego w innym języku tak trudno wyrażać uczucia? Czy języka obcego można się nauczyć w każdym wieku?

Książka Jagody Ratajczak to niecodzienne wprowadzenie w świat nauki o języku. Autorka z poczuciem humoru przybliża mechanizmy nauki języków obcych i rozprawia się z wieloma mitami na temat dwujęzyczności. Podając przykłady z literatury przedmiotu i z własnego doświadczenia – osoby zafascynowanej nauką języków obcych – pisze o tym. jak znajomość innych języków zmienia nasz sposób myślenia. odczuwania. patrzenia na świat.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 32


Sprawa jedenastu

Autor: Andrzej Friszke

Władze robią wszystko. by odzyskać kontrolę nad państwem. 13 grudnia wprowadzony zostaje stan wojenny. Niedługo później rusza jeden z najgłośniejszych procesów politycznych doby PRL.

Śledztwo lat 1981-1984 wymierzone przeciwko przywódcom opozycji staje się najważniejszą sprawą karną epoki. O próbę obalenia przemocą ustroju PRL zostaje oskarżony m.in. Jacek Kuroń. Adam Michnik czy Zbigniew Romaszewski. Cel działań jest jednoznaczny- osłabienie rosnącej w siłę Solidarności. Swój sprzeciw wobec procesu głośno wyraża Kościół Katolicki oraz europejskie rządy zachodnie.

 

Andrzej Friszke kontynuuje wielką opowieść o wolnościowym zrywie Polaków przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Po głośnej Rewolucji Solidarności. Czasie KOR-u i Anatomii buntu czas na his

Wydawnictwo: Otwarte

Cena: 31.5


Miasteczko Perfect

Autor: Duggan Helena

Witaj w Miasteczku Perfekt!

Tutaj każdy jest schludny. porządny i perfekcyjnie grzeczny przez cały rok. Tutaj każdy musi nosić okulary. żeby nie oślepnąć…

To dlatego Violet nie miała najmniejszej ochoty przeprowadzać się do Perfect.

Dziewczynka jednak szybko odkrywa. że w mieście dzieje się coś dziwnego… W nocy słyszy dziwne dźwięki. jej mama zachowuje się inaczej niż zwykle. a w dodatku tata gdzieś przepadł.

Gdy Violet spotyka Boya. uświadamia sobie. że nie tylko jej tata został porwany… oraz że tajemniczy Obserwatorzy strzegą pewnego perfekcyjnie przerażającego sekretu!

Jedna z tych książek. które czytasz i nie możesz się doczekać. co będzie dalej. Perfekcyjna kombinacja dla każdego. kto nie chce oglądać świata przez różowe okulary!

N

42.99: https://woblink.com/ebook/rozmowa-z-gora-fronia-rafal-147406u

Cena:


1

:

:

Cena:


Nadgryzione jabłko

Autor: Chrisann Brennan

Steve Jobs jakiego nie znaliśmy. Osobiste i wyjątkowe spojrzenie wieloletniej partnerki twórcy Apple i matki dziecka. do którego przez wiele lat się nie przyznawał. Steve Jobs zostawił trwały ślad w rozwoju ludzkości. Bezgranicznie fascynowała go technologia. a on sam odważnie kroczył własną drogą.

Chrisann Brennan poznała go jeszcze w szkole średniej. pod szorstką powierzchownością dostrzegając wartości często niezauważane przez innych: otwarty umysł. błyskotliwość. wizjonerstwo. Pociągały ją w Jobsie przede wszystkim uduchowienie. młodzieńczy zapał i idealizm. Te cechy wywołały zauroczenie. które z czasem przerodziło się w miłość. Ale geniusz miał też swoje ciemne strony. o których Brennan nie boi się wspominać. Chłód. nieobecność i zamykanie się w sobie ta

29.9: https://woblink.com/ebook/na-gwiazdzistych-morzach-sara-sheridan-125229u

Cena:psychologia audiobook, drogi do wolności książka, jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą pdf, roman dmowski książki, wycena nieruchomości pdf, sejmwielki, openminder, insulinooporność. szybkie dania, miłość na walizkach, forget me always, zatrzymaj hashimoto chomikuj, katedra jacek dukaj pdf, stary człowiek i morze tekst do czytania…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin