ISBN

ISBN

9788301204754: Wydawnictwo

Format

69: https://woblink.com/ebook/edytorstwo-jak-wydawac-wspolczesne-teksty-literackie-lukasz-garbal-147669u

Cena:


GarIngawi Wyspa Szczęśliwa Tom 2

Autor: Anna Borkowska

„Gar’Ingawi Wyspa Szczęśliwa’. kultowa polska powieść fantasy po latach wraca na półki księgarskie.

Rozmach zapierający dech w piersiach. Emocje. moc i nadzieja.

Anna Borkowska (s. Małgorzata Borkowska OSB) – benedyktynka. doctor honoris causa KUL(2011). autorka wielu książek. Opowieść o Gar’Ingawi napisała w stanie wojennym.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Ponad przekonaniami

Autor: Melanie Joy

Weganie. wegetarianie i mięsożercy mogą się czuć. jakby żyli w różnych światach. Wielu z nich walczy o zrozumienie i szacunek dla swoich wyborów. Kiedy jednak próbują o nich rozmawiać. często spotykają się z postawami obronnymi lub atakiem. Powoduje to frustrację. a ta odbija się na relacjach. W rezultacie bliscy sobie ludzie – małżonkowie. partnerzy. przyjaciele. krewni – oddalają się siebie. bo nie wiedzą. jak poradzić sobie z dzielącymi ich różnicami.

Na szczęście jest na to sposób.

Melanie Joy. ceniona specjalistka od relacji międzyludzkich i psychologii jedzenia. dostarcza praktycznych porad. dzięki którym:

– poznacie zasady budowania zdrowych relacji.

– dowiecie się. jak skutecznie rozmawiać nawet na najtrudniejsze tematy.

– zrozumiecie. w jaki sposób wyb

47.9: https://woblink.com/ebook/paryz-domowym-sposobem-agata-szydlowska-147711u

Cena:


Wypędzenie Gerty Schnirch

Autor: Katerina Tuckova

Brno. noc z 30 na 31 maja 1945. Gerta Schnirch wraz z kilkumiesięczną córką zostaje – jak niemal wszyscy brneńscy Niemcy – wypędzona z miasta. Wyczerpujący pochód. naznaczony aktami przemocy i gwałtu wobec deportowanych. nazwany później marszem śmierci. kończy się pod granicą z Austrią. Z obozu tymczasowego. gdzie szerzy się epidemia czerwonki i tyfusu. Gerta zostaje skierowana do robót na morawskiej wsi; udaje jej się ocalić życie swoje i córki.

 

Po roku 1950 Gerta wraca do zupełnie odmienionego Brna. w którym nikt nie czeka na „parszywą Niemkę”. do miasta. którego mimo wszystko nie potrafi opuścić. Tam historia rzuca ją w wir kolejnychburzliwych zmian.

Kateřina Tučková. znana polskim czytelnikom z bestsellerowych Bogiń z Žítkovej.w swojej

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Syn wiedźmy

Autor: Kelly Barnhill

Kelly Barnhill. autorka bestsellerowej Dziewczynki. która wypiła księżyc. powraca z książką pełną przygody i magii.

Syn wiedźmy to piękna klasyczna baśń. z elementami fantasy. opowiadająca o potędze przyjaźni i sile ducha. Wypełniony magią Ned. któremu matka czarownica wszyła duszę tragicznie zmarłego brata bliźniaka. ucieka przed zbójecką szajką. Áine jest córką Króla Zbójców. Prześladuje ją przepowiednia wypowiedziana przez matkę na łożu śmierci: „Uratujesz życie niewłaściwemu chłopcu. a on uratuje życie tobie”.

Czy Ned i Áine zaufają sobie nawzajem. gdy przetną się ich drogi? Czy będą umieli współpracować. by zapobiec wojnie dwóch królestw. która właśnie się rozpoczyna? Czy Áine. rozdarta między ojcem a Nedem. dokona słusznego wyboru? Czy magia zostanie ocalona?

Ta książka otwiera oczy młodych czytelników na coś. co wypełnia każdy zakątek świata. w którym żyjemy – na magię słowa.

„The New York Times”

Barnhill to pisarka fantasy na miarę Neila Gaimana.

„Minneapolis Star Tribune”

Kelly Barnhill – amerykańska pisarka. autorka książek fantasy i science fiction dla dzieci. Ze swoimi młodymi czytelnikami kontaktuje się przez bloga kellybarnhill.wordpress.com. „Kelly Barnhill pisze książki. To dziwna praca. ale jeśli mamy być szczerzy. to dziwna kobieta. więc być może to wszystko ma jakiś sens. Jest byłą nauczycielką. barmanką. kelnerką. aktywistką. strażniczką parku. sekretarką. woźną i kościelną gitarzystką. Wszystkie te doświadczenia nie przygotowały jej zupełnie do niczego poza opowiadaniem historii. co robi szczęśliwie od pewnego czasu” – pisze o sobie autorka Dziewczynki. która wypiła księżyc i Syna wiedźmy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Nie ma czasu. Myśli o tym. co ważne

Autor: Ursula K. Le Guin

Nagroda HUGO 2017.

Ursula K. Le Guin o absurdzie. jakim jest zaprzeczanie własnej starości: Jeśli mam dziewięćdziesiąt lat. a wierzę. że mam czterdzieści pięć. sama proszę o trudne chwile przy wychodzeniu z wanny.

O kulturowej percepcji fantasy: Kierunkiem ucieczki zawsze jest wolność. A zatem. o co właściwie oskarża ‘eskapizm’?

O śniadaniu: Jedzenie jajka ze skorupki wymaga nie tylko praktyki. ale i stanowczości. nawet odwagi. być może gotowości popełnienia przestępstwa.

Ursula K. Le Guin od dziesięcioleci prowadziła czytelników do wyobrażonych światów. Teraz stanęła na ostatnej wielkiej granicy życia: starości. Bada nowe terytorium literackie: blog. forum. gdzie jej opinie błyszczą pełnym blaskiem – ostre. inteligentne. równie krytyczne co pełne współczucia. ‚Nie ma czasu’ to zbiór najlepszych sieciowych tekstów Le Guin. prezentujących perfekcyjnie krystaliczne przemyślenia o tym. co teraz jest dla niej istotne. jej troski. jej niegasnący zachwyt i zadziwienie naszym światem: Jak bogaci jesteśmy w tę wiedzę. i we wszystko wokół nas. czego jeszcze możemy się nauczyć. Jesteśmy miliarderami. co do jednego.

(…) nigdzie w swoim życiu nie mogę znaleźć czasu. jakiegokolwiek czasu. który nie byłby zajęty. Ja jestem wolna. ale mój czas nie. Jest w pełni. żywotnie zajęty snem. marzeniami. załatwianiem interesów i e-mailową korespondencją z przyjaciółmi i rodziną. czytaniem. pisaniem poezji. pisaniem prozy. myśleniem. zapominaniem. haftowaniem. przygotowaniem i zjadaniem posiłków. sprzątaniem w kuchni. analizą Wergiliusza. spotkaniami z przyjaciółmi. rozmowami z mężem. chodzeniem po zakupy. spacerowaniem. jeśli mogę spacerować i podróżowaniem. jeśli podróżujemy. niekiedy siedzeniem w vipassanie. niekiedy oglądaniem filmu. wykonywaniem Ośmiu Bezcennych Chińskich Ćwiczeń. kiedy potrafię. leżeniem po południu z tomem Krazy Kata do czytania i moim własnym zwariowanym kotem. który zajmuje obszar między górą ud i środkiem łydek. gdzie układa się i natychmiast głęboko zasypia. Żadna z tych czynności nie dzieje się w czasie wolnym. Nie mogę go marnować. (…) W przyszłym tygodniu kończę osiemdziesiąt jeden lat. Nie mam wolnego czasu.

Jako konstruktorka światów. literacka stylistka. krytyk społeczny i gawędziarka. Ursula K. Le Guin nie ma sobie równych.

Michael Chabon. pisarz

To. co osobiste i codzienne. stanowi główną przyjemność lektury tego zbioru…. Stronice aż skrzą się od tekstów. po których czytelnik unosi głowę i szuka dostępnego ucha. by się nimi podzielić….

‚The New York Times Book Review’

Ta cudowna książka jest w równiej mierze dociekliwa. co męcząco pewna siebie… Nawet w błahostkach pomijających ważkie problemy. zdania są perfekcyjnie wyważone. a język starannie dobrany. [Le Guin] pisze przecież ‚Słowa są moim tworzywem – moim surowcem’. I to poprzez ich nieskończone aranżacje… niezwykłe wyobrażone światy pani Le Guin zostały zbudowane i pokazane.

‚Wall Street Journal’

Błyskotliwe. często głębokie obserwacje… Le Guin posiada dobrze uporządkowany umysł… Jeśli osiągnęła ‚zrzędliwą starość’. jak to określa. zainspirowała ją tylko do zaciekawienia i świadomości wszystkiego wokół.

‚USA Today’

‚Nie ma czasu’. wybór internetowych esejów Le Guin. dotyczy właściwie wszystkiego. co przeszło jej przez myśl. od kwestii literackich. poprzez koty. po krajobraz Oregonu… Może jest sporo prawdy w oklepanym powiedzeniu. że pisarze science fiction są prorokami?… Rok temu przekonywaliśmy. że Le Guin zasługuje na Nagrodę Nobla z literatury. Prawdę mówiąc… cóż za fantazja… powinna rządzić krajem.

‚The Washington Post’

Błyskotliwe obserwacje i ostry. lekki język otwierają nam okno do wewnętrznego życia wielokrotnie nagradzanej pisarki.

‚Harper’s Bazaar’

Le Guin jest urodzoną gawędziarką i te skrawki jej życia są bezdyskusyjnie czarujące. Z całą pewnością jest tutaj niczym lwica w zimie. skoncentrowana jak nigdy na wszystkim. co dla niej najbardziej istotne. Starość nie jest dla młodych. stwierdza – i to zdanie nie ma być skargą. ale okrzykiem bojowym. Jeśli spędzicie trochę czasu z osiemdziesięcioletnią Ursulą K. Le Guin. perspektywa starości stanie się mniej przytłaczająca.

‚BookPage’

Lektura najnowszej książki portlandzkiej pisarki Ursuli K. Le Guin […] przypomina trochę jednostronną konwersację z zabawną. trochę zwariowaną i bystrą starą przyjaciółką… Nawet jeśli chcesz się z nią spierać. jej słowa wciąż przyciągają twoją uwagę… To może być zabawne. Może być zaskakujące. Może być irytujące… Jak można się spodziewać po autorce. której poświęciła życie wyobrażaniu sobie ze szczegółami światów alternatywnych. ma zdolność. by spojrzeć z dystansu na ziemskie życie i dostrzec w nim rzeczy niezwykłe.

‚The Oregonian’

To książka. która naprawdę mówi o tym. co ważne.

‚The Houston Chronicle’

Pełna niezwykłych spostrzeżeń i humoru.

‚The Columbus Dispatch’

Wie. co myśli. a pisze tak dobrze. że człowiek ma ochotę wracać do tych szczerych wyznań… jak do starszej. mądrzejszej przyjaciółki.

‚Omnivoracious’

‚Nie ma czasu’ prezentuje to. co najlepsze u Le Guin: bystre spostrzeżenia. wielkie serce. indywidualność i rozkosz lektury… Jej wyczulenie na detale i ironiczny żart są tu widoczne w całej pełni… Czytelnicy znajdą w tych mądrych i elokwentnych tekstach wiele materiału do przemyśleń…

‚Shelf Awareness’

Pełne wigoru. a niekiedy cierpkie refleksje o starości. literaturze. moralności Ameryki… Niezwykły zbiór… Głębokie rozważania wprawnej i przenikliwej autorki.

‚Kirkus’

Zwięzłe. dowcipne i pełne sympatii medytacje o starości. literaturze i kotach… [Le Guin] oferuje swym licznym fanom szansę zapoznania się z jej bystrymi obserwacjami dnia codziennego.

‚Publishers Weekly’

Ursula K. Le Guin urodziła się w Berkeley (Kalifornia. USA) w roku 1929. Jest laureatką National Book Award. siedem razy otrzymała nagrodę Hugo (w tym również za niniejszą książkę. nagrodzoną podczas Worldconu 2017 w Helsinkach) i pięć razy Nebulę. Zostałą przyjęta do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Literatury (American Academy of Arts and Letters). Do śmierci mieszkała w Portland (Oregon. USA). Zmarła w styczniu 2018 roku.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32karen blixen pożegnanie z afryką, moj ojciec pablo escobar, systemy jakości w przemyśle spożywczym, książki o kartelach narkotykowych, rozmówki po angielsku, dzieciozmagania. z maluchem przez pierwsze 5 lat, ucicha, alberto angela, wojewodka, pyszne obiady anna starmach, motoryczność człowieka, ella sellena, andrzej misiuk, mass effect andromeda wybory, pamiętnik prostytutek, iwona księżniczka burgunda pdf…