Wszystko się zaczyna

Wszystko się zaczyna

Autor: Joanna Kruszewska

Za każdą przyjemność trzeba zapłacić i czasami lepiej dwa razy się zastanowić. czy chwila radości warta jest swojej ceny.

Seniorka rodu Bialickich oraz jej najmłodsza wnuczka mimo obaw związanych z przeprowadzką przekonują się. że trafiły w wyjątkowe i przyjazne miejsce. w którym areszcie mogą być po prostu sobą. Wydawać by się mogło – sielanka. Obie panie jednak doskonale wiedzą. że zostawiły za sobą mnóstwo nierozwiązanych problemów. które z czasem zdają się nawarstwiać. Między nimi a pozostałymi członkami rodziny padło wiele rzuconych pod wpływem emocji słów. wzajemnych oskarżeń i osobistych przytyków.

Czy powrót jest jedyną drogą do odbudowania więzi rodzinnych. czy może potrzeba im właśnie dystansu. odległości. aby lepiej zrozumieć zarówno siebie. jak i najbliższych?

Bohaterowie tej opowieści pojawili się także w książce Nic się nie kończy.

Powieść Joanny Kruszewskiej jest literackim studium współczesnej polskiej rodziny. Na pierwszy plan wysuwają się skrywane marzenia Haliny. seniorki rodu.

Powieść z wieloma zwrotami akcji. niejednokrotnie zaskakująca sposobami rozwiązania problemów przez bohaterów.

Andrzej Salnikow. poeta. dziennikarz

Nie zawsze to. co dla nas dobre. odpowiada innym. Nie zawsze udaje nam się to. co sobie zaplanujemy. A jakby tak żyć dniem dzisiejszym. nie planując jutra? Ten i inne dylematy zaprzątają głowy bohaterów powieści. Joanna Kruszewska stworzyła barwny portret wielopokoleniowej rodziny. Nigdy nie jest za późno. by wyrwać się schematom i podążyć za głosem serca. Polecam!

Ewa Bauer – autorka m.in. trylogii Kolory uczuć

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


Wypracowania – Czesław Miłosz wybór wierszy część II

Autor: Praca Zbiorowa

Wypracowania – Czesław Miłosz wybór wierszy część II

Opisy wypracowań:

„W Warszawie” analiza i interpretacja. Wypracowanie zawiera analizę i interpretację wiersza „W Warszawie” Czesława Miłosza. Autor występuje tu jako moralista oraz świadek epoki. Dokładnie ukazuje brzemię jakie ciąży na poecie. Rozróżnia również dwa odmienne gatunki poezji. Poniższe wypracowanie omawia całość utworu. Wskazano budowę wiersza oraz środki artystyczne użyte przez autora. całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 309 słów.

„O książce” analiza i interpretacja. Czesław Miłosz to poeta dwudziestolecia międzywojennego. Przeżył on wojnę i za swoja twórczość dopiero w 1981 dostał on

4.9: https://woblink.com/ebook/wypracowania-czeslaw-milosz-wybor-wierszy-czesc-i-praca-zbiorowa-142260u

Cena:


Ale mnie strzeż od wszelkiego złego

Autor: Bucka Izabela

Przełom 1939 i 1940 roku. Do szpitala psychiatrycznego w małej miejscowości Płonna trafiają dwie młode kobiety: cierpiąca na depresję poporodową Pola i zmagająca się ze schizofrenią Baronka. Odizolowane od swoich najbliższych i swoich domów. w rodzącej się między nimi przyjaźni próbują odnaleźć namiastkę spokoju. która może im pomóc przetrwać ten trudny czas. Wkrótce jednak za pozornie bezpieczne mury szpitala wtargnie wojna. a wszyscy jego pacjenci staną się świadkami wydarzeń. których nie da się zrozumieć. zmienić ani zapomnieć…

Za tło do nakreślenia tej poruszającej opowieści posłużyła autorce tzw. akcja T4. w ramach której naziści wymordowali podczas II wojny światowej kilkadziesiąt tysięcy pacjentów polskich szpitali psychiatrycznych.

4.9: https://woblink.com/ebook/wypracowania-motyw-szlachty-praca-zbiorowa-142495u

Cena:dawid zgud, darmowe czytanie książek, harlequin światowe życie, dracula bram stoker, nero sarah brianne pdf pl, pieprzony los kataryniarza, wszystko czego pragnę w te święta pdf, poza schematem sekrety ludzi sukcesu, historia medycyny brzeziński pdf, czarny manuskrypt, noce i dnie pdf, ten dzień blanka lipińska pdf freedisc, homo deus audiobook, przyszło nam tu żyć, 10 przykazań propagandy, upiorne działanie na odległość…