Międzynarodowe oblicza terroryzmu

Międzynarodowe oblicza terroryzmu

Autor:

Celem monografii jest ukazanie ogromnego potencjału analitycznego zespołu ekspertów i badaczy skupionych w jednostkach działających w ramach Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. zajmujących się stosunkami międzynarodowymi. naukami o polityce. bezpieczeństwem narodowym. analizą mediów i komunikacją marketingową. Mamy nadzieję. iż niniejsze opracowanie stanie się inspiracją do dalszych badań interdyscyplinarnych oraz analiz zjawiska terroryzmu światowego._x000D_ Bezpośrednim impulsem do przygotowania publikacji stał się wzrost zagrożenia terroryzmem w Europie po zamachach w Paryżu w 2015 r. oraz szeroka dyskusja dotycząca różnych aspektów tego zjawiska. która nasiliła się po kolejnej serii zamachów w Brukseli. Nicei i Berlinie w 2016 r. Autorzy rozdziałów zamieszczonych w książce specjalizują się w analizie wybranych wydarzeń. procesów. miejsc. relacji czy funkcji powiązanych z problematyką terroryzmu. Zjawisko to występuje bowiem na wszystkich kontynentach oraz dotyczy bardzo różnych grup społecznych i uwarunkowań politycznych. Czytelnik będzie mógł prześledzić różne konteksty terroryzmu w Wielkiej Brytanii. Hiszpanii. Francji. Ameryce Łacińskiej czy krajach Bliskiego Wschodu.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 22.45


Ognie Świętego Wita

Autor: Jarosław Klonowski

Akcja powieści rozpoczyna się w XV wieku w Bydgoszczy. Ma tu miejsce proces kobiety oskarżonej o czary. Katarzyna jest w ciąży. a ojciec jej dziecka to starosta. który. obok burgrabiego. przewodniczy sądowi. Historia Katarzyny może łączyć się z innym wydarzeniem: serią zagadkowych morderstw. do których dochodzi w Kruszwicy. Istotne wydają się także dzieje związane z pożarem – wybuchł piętnaście lat wcześniej w kruszwickim zamku.

Niektórzy bohaterowie powieści pojawiają się już we wcześniejszym utworze Klonowskiego. „Tajemnicy świętego Wormiusa’.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


1

:

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/207140/pdf

1:

:

Cena:przebłyski, iwona benjamin wiek, andreas franz, słownik frazeologiczny online, mafia 3 poradnik trofea, mikrobiologia techniczna pdf, to koniec anno, audiobook czarna owieczka, internetowa biblioteka, dobrze się myśli literaturą, wypieki dla diabetyków, jacek dukaj wroniec, rodzina borgiów puzo, antony beevor stalingrad, wyścig marzeń, trichloroeten, andrzej bolesta, myszy i ludzie pdf, problemy ekonomiczne współczesnego świata, typy derywacji…