Zimowy ogień

Zimowy ogień

Autor: Anders de la Motte

Rok 1987. noc świętej Łucji. W sali tanecznej w małej wiosce w południowej Szwecji wybucha pożar. podczas którego ginie młoda kobieta. W trakcie śledztwa. każdy jest przeciwko każdemu. rodziny. sąsiedzi. przyjaciele – wszyscy są skłóceni. W końcu do zbrodni przyznaje się młody mężczyzna.

Trzydzieści lat później do wioski. w której u swojej ciotki spędziła dzieciństwo. powraca Laura. Do momentu pożaru była to jej bezpieczna przestrzeń. Okazuj się. że pomimo upływu lat społeczność nadal przeżywa tragedię. a powrót dziewczyny budzi stłumione emocje. Laura odkrywa tajemnice. które rzucają nowe światło na tragedię sprzed lat i na wspomnienia dziewczyny o tej przerażającej nocy.

Zimowy ogień to mrożąca krew w żyłach powieść o nierozerwalnych więzach krwi. zdradzie i bliznach. które nigdy nie znikną.

Anders de la Motte dorastał w niewielkiej miejscowości Billesholm w Skanii. Zanim został pisarzem. pracował jako policjant. Jego poprzednie powieści odniosły duży sukces. Za Ultimatum otrzymał nagrodę Szwedzkiej Akademii Powieści Kryminalnych za najlepszy kryminał 2015 roku. Mieszka z rodziną w miejscowości Lomma.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


ISBN

9788379243204: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/anatomia-klamstwa-philip-houston-michael-floyd-susan-carnicero-don-tennant-14493u

Cena: Michael Floyd


Podziemia

Autor: Robert Macfarlane

Pod ziemią umieszczamy to. co cenne. co kochamy lub chcemy chronić; niekiedy ukrywamy to. co szkodliwe. Jednak to. co zostało kiedyś pogrzebane w ziemi. może w niej trwać dłużej od nas. I może nieoczekiwanie uderzyć z wielką siłą.

W Arktyce złoża metanu wyciekają przez szczeliny w topniejącej wiecznej zmarzlinie. Na Syberii gigantyczny krater pochłonął dziesiątki tysięcy drzew. Cofające się lodowce zwracają ciała śmiałków. którzy próbowali

zdobyć je lata temu. Natomiast w Grenlandii spod lodu wyłoniła się nieużywana baza rakietowa z czasów zimnej wojny. pełna odpadów chemicznych.

W epoce znaczącego wpływu człowieka na ekosystem i geologię naszej planety. w dobie permanentnego kryzysu. potrzeba zrozumienia krain podziemnych jest pilniejsza niż kiedykolwiek. Nie uciekniemy z niespokojnej

<

18.27: https://woblink.com/ebook/polski-e-sport-karol-kopanko-206696u

Cena:


ISBN

9788380883482: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/wiem-co-jem-psychologia-nadmiernego-jedzenia-i-odchudzania-sie-nina-oginska-bulik-29684u

Cena:


To. co musimy utracić.

Autor: Viorst Judith

O tym. jak strata. która jest w naszym życiu nieunikniona. wzmacnia nas i zmienia.

Doświadczenie straty towarzyszy nam w życiu bardzo często. Strata to nie tylko śmierć najbliższych. ale również rozłąka i rozstanie z tymi. których kochamy. świadoma i nieświadoma utrata romantycznych marzeń oraz niemożliwych do spełnienia oczekiwań. a także zaakceptowanie tego. co nieuniknione.

Judith Viorst w swojej klasycznej książce dowodzi. że doświadczamy straty:

 • już w momencie narodzin. gdy opuszczamy ciało matki. przestając być jej częścią i stopniowo stając się oddzielnym „ja”.
 • gdy uświadamiamy sobie. że nasza władza i możliwości są ograniczone i że musimy ustąpić przed tym. co zakazane i co niemożliwe do spełnienia.
 • gdy musimy zrezygnować z m

  29.9: https://woblink.com/ebook/anatomia-klamstwa-philip-houston-michael-floyd-susan-carnicero-don-tennant-14493u

  Cena: Michael Floyd


  Dlaczego król elfów nie znosił baśni

  Autor: Holly Black

  Kiedy Cardan. Najwyższy Król z Elfhame był tylko wzgardzonym przez starsze rodzeństwo królewiątkiem i nocował w stajni. usłyszał historię chłopca. który miał serce z kamienia. Czy opowiedziano mu baśń o nim samym? Czy słowa trollowej wiedźmy. podobnie jak ponura przepowiednia nadwornego astrologa. stanowią zapowiedź jego niezwykłego losu i haniebnego końca?

  Baśń ta jeszcze niejednokrotnie przewinęła się przez jego życie. aż w istocie miała zadecydować o jego życiu – lub śmierci.

  W tej bogato ilustrowanej książce poznajemy nieznane. smakowite szczegóły z młodości Cardana i oglądamy go z zupełnie nowej strony. Wyjątkowy prezent od Holly Black dla tych. którym niestraszna elfowa magia!

  Wydawnictwo: Jaguar

  Cena: 3  i że ci nie odpuszczę pl online, hubert wysoczański, zagrożenia halloween, pozwól mi zostać tijan pdf, słownik tematyczny niemiecki pdf, darmowe audiobuki, oto jest kasia pdf, ewa beynar-czeczott, dmitry glukhovsky tekst, ekg interpretacja, przesuń paluszkiem na nocnym niebie, słownik specjalistyczny, inny świat wolne lektury, mes inventor, wkurza, książki online…