Supercepcja. Podwójny spisek (wyd. 2020)

Supercepcja. Podwójny spisek (wyd. 2020)

Autor: Gacek Katarzyna

Rewelacyjny słuch. bezbłędny smak i nadzwyczajny dotyk. Czegoś tu brakuje…

Julka. Klara i Tymon podejrzewają. że tajemnica ich niezwykłych uzdolnień kryje się we wspólnej przeszłości. Postanawiają odszukać innych. którzy tak jak oni mogą mieć nadzwyczajnie rozwinięte zmysły. W efekcie wplątują się w sprawę fałszerstwa i kradzieży bezcennych klejnotów koronnych Imperium Brytyjskiego. Wspólnie próbują dopaść złodzieja i udowodnić przestępstwo. Nie wiedzą. że ich śladem podąża tajemnicza postać. Dlaczego obserwuje każdy ich krok?

 

Katarzyna Gacek – pisarka i scenarzystka. współautorka m.in. książki przygodowej Marek i czaszka jaguara oraz scenariusza filmu Za niebieskimi drzwiami.

 

 

 

  :

Cena:


Kocie chrzciny

Autor: Małgorzata Sidz

Kissanristiäiset. kocie chrzciny. to pretekst do świętowania. muzyki. śpiewu. Finowie umieją imprezować i nie stronią od alkoholu. tak w towarzystwie. jak w samotności (to słynne fińskie „gaciopicie” w domu. na kanapie. w bieliźnie lub wyciągniętych dresach). Ale Małgorzata Sidz zaprasza nas nie tylko do zabawy – uchyla przed nami drzwi do fińskich domów. przedstawia fińskie rodziny. opowiada o fińskiej mentalności. o pracowitości i wyrozumiałości. alkoholizmie i samotności. Zabiera nas do domków letniskowych i do domów spokojnej starości. Pisze o historii. skomplikowanych relacjach z sąsiadami i o mniejszościach. ale też o Muminkach. Tove Jansson i saunach. Jej Finlandia to kraj wymykający się stereotypom. pełen sprzeczności i podziałów. wspaniały i trudny zarazem. Kraj lata i zimy.

:

Cena: 31.99robin hood legenda, dorociński książka, ceausescu piekło na ziemi, marcin sękowski psycholog, grzeszny doktor, saga zmierzch audiobook, lęk przed bliskością książka pdf, marcin jamiołkowski, homo deus krótka historia jutra chomikuj, czuły narrator pdf, podstawy rachunkowości książka, antropomotoryka definicja, samouczek hiszpańskiego, dziewczynka z parku pdf, doktor dolittle lektura, gry o 2 wojnie światowej do pobrania za darmo…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin