Matryca. Jak DNA programuje nasze życie?

Matryca. Jak DNA programuje nasze życie?

Autor: Robert Plomin

W „Matrycy” profesor Robert Plomin. pionier genetyki behawioralnej. czerpiąc z naukowego dorobku całego życia. argumentuje. że DNA jest najważniejszym czynnikiem modelującym to. kim jesteśmy. Nasze rodziny. szkoły i środowisko są ważne. ale nie wpływają na nas w takim stopniu. co geny. To dlatego. dowodzi Plomin. nauczyciele i rodzice. zamiast próbować popychać dzieci w różnych kierunkach. powinni zaakceptować je takimi. jakimi są. Nawet wybierane przez nas otoczenie i wydarzenia odciskające na nas największe piętno. od rozwodu po uzależnienia. do pewnego stopnia wynikają z naszych genetycznych predyspozycji. Dzięki rewolucji DNA już niedługo na podstawie samego kodu genetycznego od momentu urodzenia będziemy w stanie przewidzieć. kim staniemy się w przyszłości.

„Prowokująca i dająca do myślenia nowa pozycja” – Daily Mail

Matryca Plomina – to najbardziej bezpośrednia i bezkompromisowa książka w tym temacie już teraz ma zadatki na współczesnego klasyka” – Boston Review

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 27.45


ISBN

9788363960896: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/dacholazy-tomasz-bieron-katherine-rundell-33142u

Cena:


NIE MÓW NIKOMU

Autor: Harlan Coben

David Beck od ośmiu lat codziennie na nowo przeżywa koszmar. który zdarzył się pewnej sierpniowej nocy. Wtedy po raz ostatni widział swoją żonę Elizabeth… żywą. Podczas gdy jego pozostawiono na pewną śmierć. ją porwano i zamordowano.

Nie potrafi się pozbierać. Nie może o niej zapomnieć.

I nagle otrzymuje tajemniczą wiadomość. której się rozpaczliwie chwyta. Choć ciało Elizabeth zostało zidentyfikowane. David zaczyna wierzyć. że jego ukochana żyje. Ignorując ostrzeżenia i zmagając się z FBI. które podejrzewa go o zabicie żony. niezłomnie dąży do odkrycia prawdy.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 32


‚Bułgarska córka’

Autor: Dagmara Durmanova

Nina Dimitrova – młoda i piękna właścicielka sieci hoteli w Polsce i za granicą. podstępem zostaje zmuszona do powrotu do Bułgarii. Z niechęcią staje na czele kartelu narkotykowego i tym samym staje się częścią największej bałkańskiej mafii. Jej życie wywraca się do góry nogami. Musi robić coś. czego nienawidzi całą sobą – wbijać gwóźdź do trumny pogubionym w życiu ludziom. Jednak nie ma innego wyjścia. gdyż w ten sposób chroni najbliższych.

Czy może zaufać pracownikom swojego ojca? Kto okaże się przyjacielem. a kto wrogiem? Czy uda się komuś wkraść w jej łaski? Czy nauczy się kochać?

Poznajcie świat Niny – mozaikę złożoną z nieszczęść i niespodzianek.

Czy można znaleźć szczęście w państwie. którego się nienawidzi całym swoim sercem?

W Bułgarskiej cór

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


ISBN

9788308053119: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/zbyt-wiele-szczescia-alice-munro-8753u

Cena:


Gugara

Autor: Andrzej Dybczak

‚Gugara to książka o mieszkańcach syberyjskiej osady otoczonej ciszą. ”Gugara” to dźwięk dzwonków na szyi reniferów. niesie się daleko. W brezentowym namiocie zawsze pali się nieduże ognisko. Tatiana wygrywa w warcaby. jej mąż Dimitri patrzy za uciekającym dymem. myśli o kosmitach. Spartanach. o dziadku szamanie pochowanym w gałęziach drzewa. pali papierosy. Nie pali syn Maksim. dopiero się uczy. i stary wilczur Sułtan. Nie palą też duchy zatopione deszczem. Czytają w zeszycie przez ramię przybysza słowa w obcym języku. Gugara to literatura niespiesznego faktu i reportaż z kilku spokojnych dni na północy Kraju Krasnojarskiego u progu jesieni.

”Mówiąc najkrócej: Gugara Andrzeja Dybczaka to opowieść o rodzinie ewenkijskich pasterzy renów żyjącej gdzieś na wschód od środkowego biegu Jeniseju. czyli pra

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.74sherlock holmes. księga wszystkich dokonań, top audiobooki, prawa i obowiązki radnego pdf, pieśń o spustoszeniu podola motywy, malcolm xd emigracja, cześć co słychać pdf, pdf ksiazka, tyrańska, krzysztof polek, ekonomika turystyki i rekreacji, akademicka kraków, krzysztof gosztyła audiobooki, jeszcze jeden oddech, mróz chyłka tom 7, pogromca grzesznikow, książki za darmo pdf, fnaf kolorowanka…