Mieszkam w domu. w którym wszyscy umarli

Mieszkam w domu. w którym wszyscy umarli

Autor: Piotr Bratkowski

„Chciałem dowiedzieć się prawdy o wydarzeniach. o których rodzice i dziadkowie najpierw latami milczeli. a potem – niemiłosiernie kłamali”.

Piotr Bratkowski. poeta. krytyk literacki i publicysta. sięga do własnej biografii. żeby rozprawić się z demonami polskiej historii – przede wszystkim z antysemityzmem.

Losy polskiej rodziny. która szarpana wiatrami historii tułała się od Lwowa do Wrocławia. od wioski w Bieszczadach do Warszawy. od Krakowa do Amsterdamu. z Izraela na Mazury. Znajdziemy w niej ledwo piśmiennych chłopów i inteligentów. tych. którzy w niemieckim wojsku służyli podczas jednej wojny i z niemieckim wojskiem walczyli podczas drugiej.

W książce występuje cała plejada znanych nazwisk – literatów. aktorów. reżys

29.9: https://woblink.com/ebook/dobry-tluszcz-joseph-mercola-135107u

Cena:


Snajper na froncie wschodnim

Autor: Albrecht Wacker

Wspomnienia snajpera Wehrmachtu z walk na froncie wschodnim spisane przez Albrechta Wackera to obraz wojny widziany oczami młodziutkiego niemieckiego żołnierza. Josef Allerberger był strzelcem wyborowym 3. Dywizji Górskiej. osłaniał starcia na najbardziej zagrożonych odcinkach frontu i był naocznym świadkiem najokrutniejszych zmagań między radziecką i niemiecką armią. Na swoim koncie miał 257 potwierdzonych zabitych. za skuteczność otrzymał Krzyż Żelazny. 

Allerberger opowiada o swoich relacjach z towarzyszami broni. wspomina stratę najbliższych mu kompanów. przywołuje obrazy okrucieństwa obu walczących armii. Opisuje. jak trafił do wojska. jakie przeszedł szkolenie i jak wyglądały akcje. Przywołuje naturalistyczne obrazy umierania na polu bitwy. W jego relacji wojna jest bezwzględną

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9


Siedem grzechów głównych

Autor: Fulton J. Sheen

Pełne pasji rozważania na temat tytułowych siedmiu grzechów: gniewu. zawiści. nieczystości. pychy. łakomstwa. lenistwa i chciwości. Fulton J. Sheen – charyzmatyczny kaznodzieja odkrywa przed nami moc słów wypowiedzianych przez Jezusa tuż przed śmiercią na krzyżu. Niezwykłe spotkanie z Bogiem. Biblią i prawdziwą religijnością.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 18.99


ISBN

9788379765928: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/zbigniew-ksiaze-polski-norbert-delestowicz-27462u

Cena:


Kod kreatywności. Sztuka i innowacja w epoce sztucznej inteligencji

Autor: Marcus du Sautoy

W Kodzie kreatywności Marcus du Sautoy bada naturę kreatywności. a także dostarcza niezbędnego przewodnika po algorytmach oraz rządzących nimi matematycznych regułach. Zadaje pytanie o to. jaka część naszej emocjonalnej reakcji na sztukę jest efektem oddziaływania struktury i regularności na nasze mózgi. oraz co właściwie oznacza kreatywność w matematyce. sztukach plastycznych. języku i muzyce.

„Du Sautoy jest nauczycielem. który objaśnia nie tylko dokonania programistów i twórców. ale także matematykę chaosu leżącą u podstaw sztuki i naszej emocjonalnej reakcji na nią” – Hans Ulrich Obrist – szwajcarski historyk i krytyk sztuki.

Książka fascynująca… Jeżeli doświadczenia. nadzieje. marzenia. wizje. żądze. miłości i odrazy kształtujące ludzką wyobraźnię nie są niczym więcej niż »kodem»«. to wcześniej lub później maszyna go złamie. Co więcej. du Sautoy prezentuje eklektyczny wybór świadectw dowodzących. że to dzieje się już teraz.The Times

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 27.45tabu w literaturze, planeta lema, aleksander wilkoń, stanisław koczwara, chłopcy z placu broni książka do czytania online, origami modułowe książka, dziewczyna z wieży, książka byłam żoną szejka, geologia historyczna, kolorowanka bingo i rolly, adam zaremba – „giełda podstawy inwestowania”, afryka kazika, podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych, słowikowa i masa pdf, 365 dni blanka lipińska pdf pobierz, eric weiner, piastowskie orły, magiczne drzewo czerwone krzesło tekst do pobrania…