Oskarżenie

Oskarżenie

Autor: praca zbiorowa

Żyję w Korei Północnej jak mówiący automat. jak człowiek zaprzęgnięty w jarzmo. Moim przeznaczeniem jest świecić w ciemnościach – pisze we wstępie autor. Niewiele więcej o nim wiemy. Nigdy nie stawił otwarcie czoła reżimowi. bo gdyby to zrobił. trafiłby do obozu pracy lub przed pluton egzekucyjny.

Jego opowiadania to krótkie wycinki z życia zwyczajnych mieszkańców Korei Północnej. Ci ludzie zachowują się jak roboty: klaszczą. śmieją się. płaczą na zawołanie. Nie buntują się. nie uprawiają sabotażu. nie drukują ulotek. nie spiskują. Służą państwu ze wszystkich sił. nawet kosztem najbliższych. Przeglądają na oczy dopiero. gdy dotknięci jakąś osobistą tragedią. przekonują się jak bezduszny. okrutny i zakłamany jest reżim. który dotąd wspierali z takim oddaniem.

Klasycznie skonstruowane opowiadania nie są pozbawione rysów satyrycznych. chociaż przy ich lekturze chce się raczej płakać niż śmiać. bo opisywana przez Bandiego paranoiczna rzeczywistość nie jest wytworem wyobraźni autora. ale światem. w którym nadal żyje. Nie tracąc nadziei. że któregoś dnia ponad dwadzieścia milionów jego rodaków ocknie się z letargu. w którym tkwił przez dziesiątki lat również on sam.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 17.99


Spotkanie po latach

Autor: Janusz Brzozowski

Po wydaniu ostatniej mojej książki Oranżeria rodziny Williamsów jestem winien Wam. Drodzy Czytelnicy. słowo wyjaśnienia. Chciałbym nową książką Spotkanie po latach wyjaśnić. jak doszło do stworzenia moich głównych bohaterów Anny i Piotra Balickich. którzy zapewnili Wam do tej pory przeżycie wielu zaskakujących wrażeń i sytuacji. Pomimo że książka Spotkanie po latach została napisana jako pierwsza wiele lat temu. dopiero teraz zdecydowałem. że powinna ona ujrzeć światło dzienne. by ukazać szerokiej rzeszy czytelników literackie narodziny Anny i Piotra. Niełatwo mi było podjąć tę decyzję. Książka w większości oparta jest na faktach dotyczących mnie samego i wydarzeń. które miały miejsce w Polsce. a także w Australii na przestrzeni kilku dziesięcioleci. Tu narodzili się i s

44.99: https://woblink.com/ebook/nowozytna-sztuka-wojenna-delbruck-hans-175379u

Cena:


The Third Part of King Henry the Sixth

Autor: William Shakespeare

Nowhere else has Shakespeare demonstrated his gift to turn the chronicle into a drama so vividly and visibly as in the third part of Henry VI. In the previous two plays. battle scenes are also reproduced: in the first part. the battle in France is displayed especially vividly and vividly. but only in the last play of the trilogy the playwright managed to show almost the entire course of the Rose War in two hours of presentation: from the consequences of the first battle in St. Albans in 1455 before the defeat of Queen Margarita at Tewkesbury. which happened sixteen years later.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


ISBN

9788365970527: Wydawnictwo

Format

39: https://woblink.com/ebook/piaty-wymiar-martin-vopenka-175817u

Cena:byron kain, książki psychologiczne pdf, wydawnictwo horyzont, ćma czarna, kartezjusz dzieła, michał krupa, jej orgazm najpierw, danuta noszczyńska, odnalezione skarby, anioły i demony mp3, adam kola, kultura narcyzmu, halina bartosik-psujek, psychologia kluczowe koncepcje pdf, natalia gawron, mieczysław maliński książki, magiczne drzewo tom 10, nieodparta pokusa diana palmer pdf, andrzej bobrowski, dramat żeromskiego, zapiski oficera armii czerwonej audiobook, gra singli, człowiek przy komputerze…