Jak mówić do nastolatków. żeby nas słuchały

Jak mówić do nastolatków. żeby nas słuchały

Autor: Adele Faber

Autorki bestsellerowej serii Jak mówić.. tym razem opowiadają o problemach związanych z problemami wychowawczymi typowymi dla buntowniczego okresu dorastania i o sposobach ich rozwiązywania.

W Jak mówić do nastolatków… Adele Faber i Elaine Mazlish piszą o zagubieniu. o pragnieniu akceptacji. o młodzieńczym buncie. przekorze i potrzebie decydowania o sobie. jaką odczuwają prawie wszystkie nastolatki. Poruszają także kwestie związane ze zmianami obyczajowymi. przedwczesnym zainteresowaniem seksem. łatwym dostępem do narkotyków. niebezpieczeństwami związanymi z szerokim dostępem do mediów.

Książka powstała na podstawie wielu zajęć i spotkań. jakie autorki przeprowadziły z nastolatkami i ich rodzicami. Nowe wydanie ukazuje się w odświeżonej szacie graficznej.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 21


ISBN

9788366644106: Wydawnictwo

Format

19.95: https://woblink.com/ebook/warszawianka-gdy-zgasna-swiatla-zmiejewska-ida-193102u

Cena:


ISBN

9788381258098: Wydawnictwo

Format

34: https://woblink.com/ebook/zasady-magii-alice-hoffman-danuta-gorska-170560u

Cena:


Dobrze nastrojone miasto. Czego współczesna nauka. pradawne cywilizacje i ludzka natura mogą nas nauczyć o przyszłości życia w miastach

Autor: Jonathan F.P. Rose

Jak stworzyć szczęśliwe miasto? Pewien nietypowy deweloper. a zarazem producent muzyczny. ma na to swój pomysł.

Przed ludzkością stoją dziś wielkie wyzwania: ocieplenie klimatu. wyczerpywanie zasobów. zwiększające się nierówności ekonomiczne. W połowie XXI wieku na Ziemi będzie żyło prawie dziesięć miliardów ludzi. z czego osiemdziesiąt procent w miastach. Nic więc dziwnego. że to właśnie w miastach rozegra się batalia o przyszłość globu.

Odwołując się do historii cywilizacji oraz dzisiejszej sytuacji wielu miast. a także przytaczając dziesiątki przykładów z całego świata. autor przedstawia tu swoją wizję idealnego. to znaczy doskonale zharmonizowanego. miasta. Opiera się ona na pięciu podstawowych założeniach. którymi są: spójność. kołowość. odporność. wspólnota. współczucie. Na ich podstawie Rose proponuje konkretne rozwiązania dotyczące między innymi infrastruktury. ekologii oraz budowania relacji społecznych. Dzieli się tu nie tylko rozległą wiedzą teoretyczną i doświadczeniami. ale też muzyczną pasją. która pomaga mu znajdować ciekawe analogie i trzymać rytm.

Lektura obowiązkowa dla aktywistek i aktywistów ruchów miejskich. urbanistek. architektów. radnych. polityczek i polityków. dla świadomych mieszkanek i mieszkańców miast. a także dla tych. którzy chcieliby po prostu poznać wreszcie dobrego dewelopera.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 39


ISBN

9788375548136: Wydawnictwo

Format

26.99: https://woblink.com/ebook/zawod-szpieg-michal-majewski-pawel-reszka-8930u

Cena: Paweł Reszka


Dallas ’63

Autor: Stephen King

Najnowsza powieść Stephena Kinga Dallas ’63. która trafi do polskich czytelników w dniu światowej premiery 8 listopada 2011. odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej. czyli podróży w czasie. Korzystając z tajemniczego portalu. główny bohater opowieści cofa się do 1958 roku i podejmuje próbę powstrzymania zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

Ten prosty pomysł w rękach Kinga staje się pretekstem do odmalowania klimatu Stanów Zjednoczonych lat 60.. reinterpretacji mitu o śmierci amerykańskiego prezydenta oraz stworzenia alternatywnej wersji historii. Dallas ’63 to znakomita powieść zadająca pytanie: ‚co by było. gdyby…’ i badająca granice nieuchronności. elastyczności losu. A przy tym pasjonująca historia mężczyzny. który podejmuje walkę z czasem. I choć los

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 26.99


Pocałunek pod jemiołą

Autor: Lisa Kleypas

Ostatnia część z bestsellerowego cyklu Wallflowers.

Na święta Bożego Narodzenia do Londynu przybywa z Ameryki Rafe Bowman. by poznać pannę Natalie Blandford. piękną i dobrze wychowaną córkę lorda Blandforda. Dzięki swojej urodzie i imponującej sylwetce Rafe Bowman mógłby zdobyć serce i rękę każdej damy. ale przeszkadzają mu w tym jego szokujące amerykańskie maniery i reputacja hulaki. Zanim więc rozpocznie zaloty. Rafe musi nauczyć się reguł londyńskiego życia. Zdobycie panny okazuje się jednak o wiele trudniejsze. niż Rafe mógłby przypuszczać. A największa komplikacja nosi imię Hannah.

Na szczęście cud Bożego Narodzenia działa na każdego i nawet największego cynika może zamienić w romantyka. a w najbardziej nieśmiałym sercu rozpalić płomień namiętności.

W nowym cyklu Lisy Kleypas ukazały się: 

‚Sekret letniej nocy’

‚Jesienne zauroczenie’

‚Zimowy ślub’

‚Wiosna pełna tajmnic’

Wielbicielki twórczości Lisy Kleypas z pewnością docenią wartką akcję tej powieści oraz błyskotliwe opisy uczuciowych rozterek i problemów bohaterów. 

„Publishers Weekly”

Lisa Kleypas (ur. 1964) – bestsellerowa amerykańska pisarka. laureatka nagrody RITA. autorka licznych współczesnych i historycznych romansów. które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 27.2age of wonders magia cienia, wacław król mój spitfire, zdążyć przed panem bogiem online, lżejszy od fotografii, nie lubię poniedziałku online bez limitu, maria wójtowicz, domniemanie niewinności prawo miłości pdf, remigiusz mroz kasacja, psychoterapia bez makijażu, mackinder książka, wiele powodów by wrócić, bastion (powieść), hearts of iron 4 poradnik polska, pan tadeusz tematyka, bezbożność, wędliny domowe książka, cień wiatru pdf, szczęście na wyciągnięcie ręki, książka o manipulacji, magdalena rzeka, jeden dzień w starożytnym rzymie, zupełnie normalna rodzina…