ISBN

ISBN

9788381951388: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/tajemnica-mordercy-rachel-caine-adrian-napieralski-183055u

Cena:


Masło przygodowe

Autor: Barbara Stenka

Masło przygodowe to znakomita. przezabawna i brawurowo napisana powieść Barbary Stenki. która opowiada o kilku miesiącach z życia dziesięcioletniej Kasi Koniec. Kasia. śmiemy twierdzić. to jedna z najoryginalniejszych bohaterek. jakie pojawiły się w ostatnich latach w polskiej literaturze dla dzieci i młodzieży. Inteligentna i wygadana hipochondryczka. która każdego dnia naprawia świat i stara się usunąć z niego zło i niesprawiedliwość. Walczy ze szkolnymi oprawcami. wspiera Elizę. ofiarę przemocy domowej. krzewi wśród rówieśników świadomość ekologiczną i wiedzę o rzadkich. zagrożonych wyginięciem gatunkach. Rozwija także własne entomologiczne zainteresowania. W wolnych chwilach namiętnie mierzy sobie temperaturę. by jak najwcześniej dowiedzieć się o nieuchronnej chorobie.

Wyda: https://woblink.com/ebook/klawisze-drauzio-varella-22599u

Cena:


Takie rzeczy tylko z mężem

Autor: Agata Przybyłek

Zuzannie wydaje się. że ma wspaniałe życie: stałą pracę. duży dom. synka i męża. No dobrze. tego ostatniego tylko miewa. co boleśnie uświadamia jej psycholożka Matylda Mak. Zainspirowana jej zachętami Zuzanna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o uwagę Ludwika. To jednak wcale nie będzie takie łatwe…

Do czego posunie się zaniedbana kobieta? I czy wybrane sposoby na odzyskanie męża przyniosą rezultat?

„Takie rzeczy tylko z mężem” to opowieść o miłości. rodzinie i szarej codzienności ukazanej w zabawny sposób.

Porządna dawka uśmiechu gwarantowana!

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 27.9


Miłość z lupanaru

Autor: Michał Römer

Przypadek. z którego rodzi się głębokie uczucie. Miłość z lupanaru to historia związku Michała Römera (ziemianina. wybitnego prawnika. społecznika i polityka) oraz Anny Wolberg „Annin” – dziewczyny „z ludu”. która przez splot dramatycznych wypadków trafia do domu publicznego w Wilnie. Ten dziennik to wielka literatura i niezwykły dokument – osobisty zapis początku XX wieku we wszystkich jego wymiarach. także tych. które wyjątkowo rzadko są utrwalane na kartach diariuszy. Michał odważnie przedstawia siebie i swoją intymną relację z Anną. Formułuje nieszablonowe wnioski na temat środowiska. z którego się wywodzi. tradycji narodowych i życia obyczajowego Polaków w Wilnie lat 1911–14. Dotyka przy tym tematu często wówczas „zakazanego” – społecznej pozycji kobiet.

Wydawnictwo: Niebieska studnia

Cena: 36


Sonnenberg

Autor: Krzysztof Varga

András żyje siłą bezwładu. Od lat trwa w skomplikowanym związku z Ágnes. praca naukowa nad historią literatury austriackiej już dawno przestała go interesować. próbuje napisać wiekopomną powieść. ale nie potrafi wymyślić nawet pierwszego zdania. Z kumplami nad szprycerem toczy więc niekończące się dyskusje o życiu i sporcie. chadza do teatru albo na demonstracje. choć robi to wyłącznie dla Ágnes. i zapamiętale kataloguje przykłady dawnej wielkości Węgier i dawnych ich klęsk. I tylko od czasu do czasu coś tę rutynę przerwie.

W tej historii głównych bohaterów jest dwóch: András i Budapeszt. bo miasto to zbudowano właśnie dlatego. by on w nim żył. by mógł chodzić po Wielkim Bulwarze. patrzeć na budańskie wzgórza. spoglądać na Dunaj z okien autobusu 178 jadącego mostem Elżbiety i spacerować po Zugló. dzielnicy swojego dzieciństwa. które upłynęło w cieniu nieobecnego ojca. babki kalwinki i wiecznie wzdychającej matki.

„Sonennberg” to nie tylko brawurowo i z poczuciem humoru opowiedziana historia życia kilkorga mieszkańców Budapesztu. To także hołd dla niezwykłej stolicy kraju. który szczyci się gwiazdami piłki wodnej. przemysłu porno i seryjnymi zabójcami. To również błyskotliwe wykorzystanie obsesyjnego i zjadliwego stylu austriackiej prozy do skonstruowania fenomenalnego bohatera.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 35.9


ISBN

9788366338784: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/wloskie-lato-carrie-elks-153829u

Cena:ocena bezpieczeństwa kosmetyków, książki pdf, książka plastusiowy pamiętnik, barbara jabłońska, list po niemiecku oficjalny, ziarno i krew, dziewczynka z parku pdf za darmo, zona prezydenta, ogniem i mieczem pdf chomikuj, poldark puchar miłości, droga do marzeń, seks się liczy. od seksu do nadświadomości, przygody dobrego wojaka szwejka pdf, harlan…