Mag

Mag

Autor: John Fowles

Obfitujące w niezwykłe zwroty akcji arcydzieło literatury światowej. w którym młody mężczyzna zostaje wplątany w śmiertelną psychologiczno-erotyczną grę.

Bohater książki. młody Anglik Nicholas Urfe. przyjmuje stanowisko nauczyciela na pewnej greckiej wyspie. Tam zaprzyjaźnia się z właścicielem wspaniałej posiadłości. Przyjaźń z milionerem wpędza młodzieńca w koszmar. Z każdym dniem rzeczywistość i fantazje coraz bardziej się mieszają. a Urfe staje się nieświadomym aktorem prywatnego teatru bogacza – styka się ze śmiercią. seksem i przemocą. Desperacko zaczyna walczyć o zachowanie życia. Akcji. stanowiącej prawdziwy labirynt zdarzeń. towarzyszą kulturowe szarady. a sama opowieść prowokuje do zastanowienia się nad iluzorycznością otaczającego nas świata i funkcjonujących w nim zasad moralnych.

‚Wspaniała mistyfikacja… W duchu najlepszych dokonań markiza de Sade. Jamesa Frazera. Georgija Gurdżijewa. Heleny Bławatskiej. C.G. Junga. Arthura Edwarda Waite’a. Aleistera Crowleya oraz Franza Kafki’.

‚Financial Times’

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 52


Punkt cięcia

Autor: Michał Cholewa

Zapomniany i pozostawiony na New Quebec oddział porucznik Cartwright ciągle walczy z wrogiem i ogarniającym go zwątpieniem. pokładając nadzieję w wyszkoleniu oraz instynkcie. Kiedy Unia sobie o nim przypomina. okazuje się. że wytrzymałość żołnierzy będzie wystawiona na jeszcze cięższą próbę. Wojna przenosi się na teren Imperium. a Marcin Wierzbowski i jego towarzysze zostają rzuceni w sam środek najbardziej umocnionej prowincji Cesarstwa. Czy plan pułkownika Brisbane’a ma jakiekolwiek szanse na realizację? Jaki efekt przyniesie ich poświęcenie? Nowa powieść autora „Gambitu” przenosi wojnę w przestrzeń międzyplanetarną. Starcie eskadr bojowych. misterne plany ataków i zasadzek w systemach gwiezdnych. widowiskowe potyczki i przejmujące konanie okrętów sprawiają. że „Punkt cięcia” staje się aren

31.9: https://woblink.com/ebook/reczna-robota-ryszard-cwirlej-28032u

Cena:


ISBN

9788324059867: Wydawnictwo

Format

35.99: https://woblink.com/ebook/ja-nie-mam-duszy-natalia-budzynska-177713u

Cena:


Błoto

Autor: Jordan Hillary

Rok 1946. Henry McAllan przenosi się z żoną Laurą z Memphis na farmę w delcie Missisipi. Gdy on prowadzi plantację. ona walczy z przytłaczającą codziennością wychowywania córek w domu bez prądu i wody. pod okiem kłótliwego i bezdusznego teścia. pośród wszechobecnego brudu i błota.

Kiedy McAllanowie borykają się z nawarstwiającymi się problemami. z europejskich frontów powracają Jamie. zawadiacki. ale emocjonalnie poobijany młodszy brat Henry’ego. i Ronsel. najstarszy syn Jacksonów. czarnoskórych dzierżawców farmy. Doświadczenie innego świata – bez podziału na czarnych i białych – pozwala im się zaprzyjaźnić. Ale rzeczywistość Południa brutalnie sprowadza ich na ziemię. Jamie i Ronsel zostają wystawieni na nieludzko ciężką próbę.

To. co się wydarzy. odciśnie piętno na obu rodzinach.

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 29.9autobus energii, w co ludzie grają, linda kage, de grasse tyson, najwyższa góra świata anna onichimowska, karolina wilczyńska książki, nasza szkoła klasa 3 sprawdziany, 7 nawyków skutecznego działania audiobook, anatomia układu ruchu pdf, książka popularnonaukowa, arabski mąż pdf, louise jensen siostra, alfie kohn, francois villon wielki testament, święte księgi judaizmu…