Smoki wyobraźni

Smoki wyobraźni

Autor: Paweł Wakuła

„Czy wierzy pan w smoki?” – od tych słów zaczyna się powieść Pawła Wakuły Smoki wyobraźni.

Co wiemy o smokach?

Znamy je z legend jako bezlitosne bestie. potwory porywające dziewice. gustujące w baraninie… ale nie o to nam chodzi.

Metaforyczne użycie wizerunku smoków przez Pawła Wakułę ma na celu ukazanie ludzkiego. mrocznego oblicza. naszej prawdziwej natury. Przytoczone historie „smoków” w tej powieści pokazują nam. że każdy z nas może się nim stać. prawdziwą bestią w ludzkiej skórze.

Bo ludzie niczym smoki z opowiadań są egoistyczni. nieśmiali czy samotni. Pozostają wiecznymi dziećmi. starymi kawalerami lub zgorzkniałymi starszymi ludźmi. którzy za jedyne towarzystwo mają trofea łowieckie i wspomnienia minionych lat.

W tle odbywa się podróż pociągiem bezimiennego mężczyzny. którego współtowarzyszem jest nieznajomy z laską w kształcie smoka i niezwykłym brulionem z opowiadaniami o „smokach”. a przez ich przedział przewija się kalejdoskop pasażerów pociągu.

Opowiadania są mroczne. niesamowite. ale pozbawione dosłowności i brutalności.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 18.9


EPUB.MOBI

154328: 29.99

https://woblink.com/product-publication/download/154328/epub

:

Cena:


ISBN

9788363374778: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/wyzyny-odwagi-jan-szkudlinski-awigdor-kahalani-160288u

Cena:


Plan lotu

Autor: Brian Tracy

Wykorzystując podróż samolotem jako metaforę. Plan lotu wytycza ci kurs na osobiste szczęście i uwolnienie pełnego potencjału.

Brian Tracy zarobił fortunę. zaczynając od zera i stosując zasady przedstawione w tej książce. Przekazał je czterem milionom ludzi w 46 krajach. Stał się jednym z najwybitniejszych na świecie guru w dziedzinie rozwoju osobistego. Ludzie. którzy wprowadzili w życie zasady opisane w Planie lotu. doświadczyli szybkich pozytywnych zmian w każdym obszarze życia.

Sukces to nie przypadek

Sukces zależy od szczęścia w stopniu nie większym niż udany lot samolotem. Jeżeli lecimy z wiatrem. podróż jest szybsza. Wiatr przeciwny oznacza opóźnienie. jednak pilot i tak osiąga cel podróży. jeśli umiejętnie kieruje maszyną. Lot

28.72: https://woblink.com/ebook/letnie-przesilenie-danuta-cirlic-straszynska-svetislav-basara-156394u

Cena:


ISBN

9788381682886: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/nutraceutyki-czym-sa-i-jak-je-bezpiecznie-przyjmowac-pdf-wozniak-tomasz-154147u

Cena:


ISBN

9788381711227: Wydawnictwo

Format

34.3: https://woblink.com/ebook/wrota-kobiecosci-pdf-thomashauer-regena-154092u

Cena:


Berserk: Spowiednik

Autor: Paweł Majka

Wyobraź sobie. że przez dziewięć lat siedziałeś w więzieniu i niemal każdego dnia wyobrażałeś sobie w jaki sposób zabijesz swoją żonę. A w dniu. w którym wychodzisz na wolność. na świat spada największa katastrofa w dziejach. Tracisz świadomość. Gdy ją odzyskujesz. stoisz pośród zgliszczy i trupów. Masz krew na rękach i na zębach. Masz ją na podeszwach butów. zlepia ci włosy. drażni pod rozrośniętymi paznokciami.

Co się stało? Kim teraz będziesz? Dlaczego pragnienie mordu cię nie opuszcza?

Świat tonie w stosach trupów. A ty zadajesz sobie bez końca jedno pytanie – kogo jeszcze musisz zabić?

Wydawnictwo: Filia

Cena: 29.9poza schematem sekrety ludzi sukcesu, rachunkowość finansowa książka, landfryd, lucy wilde, dziewczyny które zabiły chloe pdf, doniesienia z pola walki, obliczanie dawek lekow, chłopcy z ferajny książka, alchemik pdf, depresja wieku podeszłego, narciarstwo na poziomie, krzysztof warchoł program nauczania wychowania fizycznego, wieki bezwstydu. seks i erotyka w starożytności, ciekawe książki pdf, oczy smoka stephen king, felek pareras, klementyna suchanow to jest wojna…