Mała

Mała

Autor: Carey Edward

Książka Roku ‚The Times’.

Olśniewająca. pełna cierpkiej ironii i oryginalna powieść o ambitnej sierocie. która w dziwnych. niespokojnych czasach przeistacza się w legendarną Madame Tussaud.


W roku 1761. w niewielkiej alzackiej wiosce na świat przychodzi dziewczynka o ogromnym sercu. Po śmierci rodziców mała Marie trafia do terminu u chudego jak szczapa. ekscentrycznego rzeźbiarza znanego jako doktor Curtius.
Curtuis – geniusz wosku oraz anatomii – zabiera ją ze sobą na gwarne ulice Paryża. w owo ‚szaleńcze pomieszanie budynków i ludzi’. gdzie znajdują kwaterę u apodyktycznej wdowy Picot i jej cichego. bladego syna. Przerabiają opuszczony Małpi Dom w wystawę figur woskowych. która wkrótce staje się prawdziwą sensacją. Marie. o której talencie artystycznym robi się coraz głośniej. wezwana zostaje do pałacu w Wersalu. Tam ulega czarowi księżniczki. spotyka króla i ma okazję zobaczyć władczą Marię Antoninę w połogu. Mała Marie urzeka ciekawością świata. niewinnością i mądrością. ale przede wszystkim niezłomnością. Zakochuje się. naraża życie. by ratować innych. i bierze los we własne ręce. Woskowy interes rozkwita – Gabinet Doktora Curtiusa wystawia figury wybitnych postaci. od Jean-Jacques’a Rousseau po Benjamina Franklina. ale też daje schronienie podejrzanym typom.
Tymczasem w Paryżu. poza murami pałacu. zaczyna wrzeć. a rozwścieczony motłoch żąda głów… A tych w gabinecie figur woskowych jest całe mnóstwo.


Mała to współczesne arcydzieło: błyskotliwa opowieść o niewinnych i łotrach. filozofach oraz więźniach. królach i sługach. o żywych i martwych. ale przede wszystkim o nieulękłym dziewczęciu. które uwieczniło ich wszystkich w dość szczególny sposób.


Powieść nominowana do wielu nagród literackich. m.in. Walter Scott Prize for Historical Fiction i Rathbones Folio Prize.


W ‚Małej’ Edwarda Careya Madame Tussaud. założycielka słynnego gabinetu figur woskowych. opowiada o dziwnych kolejach swego losu i dziwnych czasach. w jakich przyszło jej żyć. obejmujących między innymi niemal zgubną dla niej Rewolucję Francuską – sezon polowania na głowy. Nie przegapcie tej niezwykłej powieści!
Margaret Atwood

Zachwycająca. ekcentryczna. zaskakująca.
Eleanor Catton

Jedna z najbardziej oryginalnych powieści roku. Zabawna. poruszająca. miejscami makabryczna i w osobliwy sposób afirmująca życie. Nadzwyczajne osiągnięcie literackie. Carey. który w młodości pracował w londyńskim gabinecie figur woskowych Madame Tussauds przy Marleybone Road. wspaniale uchwycił ironię i makabreskę tego świata. Powieść jest bogato ilustrowana pięknymi rycinami przedstawiającymi modele anatomiczne.
‚The Times’

Bogata. wciągająca powieść. Żywa. oddziałująca na zmysły i ogromnie poruszająca.
‚The Guardian’

Historia Marie jest fascynująca sama w sobie. ale talent literacki Careya czyni jej życiową ścieżkę czymś absolutnie cudownym.
Danielle Trussoni. ‚New York Times Book Review’

Fantazyjna. mroczna. ogromnie poruszająca. Książka do czytania w migoczącym blasku świec…’
Nigel Slater

‚Mała’ to nadzwyczajne osiągnięcie. Oddajcie się lekturze pierwszych kilku stron. a nie oderwiecie się od niej aż do końca. Zachwyciła mnie nie tylko sama historia i jej jakże ludzka groteskowość. ale również dynamika. z jaką autor prowadzi narrację. Pasjonująca książka. tak zmyślna. dziwna i przesycona prawdami o potencjale i pomysłowości człowieka. że trudno ją do jakiejkolwiek innej porównać.
Gregory Maguire

Istny skarb. powieść przyprawiająca o dreszcz rozkoszy. Zmysłowa i przejmująca. makabryczna i radosna: ‚Mała’ Edwarda Careya to prawdziwy triumf literatury. to jedna z najbardziej upajających powieści. jakie przeczytałam. Nie chciałam rozstać się z Marie ani na chwilę.
Sarah Schmidt. autorka książki ‚Zobacz. co zrobiłam’

Fascynująca! Jeśli zapomnieliście. po co w ogóle czyta się powieści. Edward Carey dobitnie wam o tym przypomni.
Alexander Chee

‚Mała’ to powieść pełna wigoru. wdzięku. ciepła i humoru. traktująca o udrękach i osobliwościach ludzkiej natury. Carey nie ma sobie równych.
Kelly Link

Edward Carey urodził się w Wielkiej Brytanii. w Norfolk. podczas kwietniowej burzy. Podobnie jak jego dziadek i ojciec. oficerowie Królewskiej Marynarki Wojennej. uczył się w Pangbourne Nautical College. Tam zainteresował się teatrem i po ukończeniu szkoły dołączył do National Youth Theatre przy Uniwersytecie w Hull. Jest autorem kilkunastu książek. przetłumaczonych na 13 języków. i sztuk teatralnych wystawianych z powodzeniem w kraju oraz za granicą. Wiele swoich książek zilustrował – zawsze rysuje postaci. o których pisze. Najczęściej to teksty stanowią inspirację dla ilustracji. ale bywa też odwrotnie. Mieszkał do tej pory w Anglii. Francji. Rumunii. Niemczech. Irlandii. Danii. Stanach Zjednoczonych i na Litwie. Obecnie żyje w Austin. w Teksasie. gdzie prowadzi warsztaty creative writing na uniwersytecie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 34.4


Wydawnictwo Kobiece

Format: EPUB.MOBI

29.9

1:

Cena:


Everest Lidera

Autor: Anna Sarnacka-Smith

Czy istnieją osoby stworzone do bycia liderem?

Co zrobić. aby mieć zmotywowany zespół. który będzie chciał pracować na wspólny cel?

Jak być skutecznym szefem dla młodego pokolenia?

Jak rozmawiać z pracownikami. aby chcieli być przy tobie jeszcze lepsi. i jak rozmawiać z szefem. aby znaleźć porozumienie?

Przywództwo to nie stanowisko. to siła charakteru. Anna Sarnacka-Smith przekonuje. że już dziś masz potencjał do tego. aby być liderem. przy którym zespół będzie chciał dawać z siebie swoje sto procent. z którym klienci będą chcieli rozwijać swój biznes. Kluczem jest odnalezienie swoich wartości i wierność im. poznanie swojego potencjału. docenianie tego. jak bardzo ludzie są różni. i czerpanie z tej różnorodnośc

34.9: https://woblink.com/ebook/klatwa-tytana-rick-riordan-agnieszka-fulinska-24090u

Cena:


Tygodnik Powszechny Polska Żydowska

Autor: Opracowanie zbiorowe

Dlaczego tak trudno wypowiedzieć te dwa proste słowa? Dlaczego tak trudno o związanych z nimi tematach pamiętać i dlaczego nie można o nich zapomnieć? Jak brzmią klasyczne już teksty o Zagładzie i polskiej współodpowiedzialności za nią. o antysemityzmie i antyjudaizmie? Jak rozmawiać o Auschwitz. Jedwabnem. Kielcach czy Marcu’68. ale też o tych zdarzeniach ze wspólnej historii. które dają nadzieję na przyszłość? Jakie są miejsca. w których fatalizm nieporozumień i wrogości wydaje się przełamany. a prawda o przeszłości ma charakter terapeutyczny?

Choć wszystkie te pytania unosiły się nad nami podczas pracy nad „Polską Żydowską”. mam nieodparte wrażenie. że to wydanie specjalne „Tygodnika” powinno się obyć bez żadnych wstępów. Z jednej strony nie ma co tłu

30.9: https://woblink.com/ebook/lisy-lucy-jones-adam-pluszka-171078u

Cena:


Wydawnictwo Kobiece

Format: EPUB.MOBI

29.9

1:

Cena:


Siła jej piękna

Autor: Agnieszka Opolska

Osiem utalentowanych polskich autorek i jedno niełatwe zadanie — odnalezienie siły i piękna. które tkwią w każdej z nas. Opowiadania wchodzące w skład antologii są tak różnorodne jak kobiety. które je napisały. Autorki opowiadają o zwycięstwie w zmaganiach z przeciwnościami losu i osobistymi dramatami.

Czy twoja historia jest podobna? Czy teraz uwierzysz w siebie? Czy dotrzesz do ukrytej w tobie siły? Każda z nas jest inna. piękna na swój wyjątkowy sposób!

OD KOBIET DLA KOBIET

ODNAJDŹMY W SOBIE SIŁĘ I PIĘKNO! 

Kawałki szkła. niepewność unosząca się ponad stronami i mrok. który pochłonie was bez reszty. Przepadłam. teraz czas na was. „Alex bez lustra” to opowiadanie. które musicie przeczytać. Gorąco polecam.

<

https://woblink.com/ebook/wbrew-sobie-katarzyna-kolczewska-16926u: https://woblink.com/product-publication/download/16926/epub

Cena:ebook nauka angielskiego, historia korei pdf, teresa famulska, roksolanki, bieguni chomikuj mobi, król edyp test online, opium w rosole pdf, jerzy ząbkowicz, hyperion book, lsnienie king, metody statystyczne pdf, seks seniorow, martwe dusze gogol, bożena grabowska, gaumardżos…