ISBN

ISBN

9788365853462: Wydawnictwo

Format

69.9: https://woblink.com/ebook/dlug-david-graeber-33889u

Cena:


Dług

Autor: David Graeber

Wszystkie podręczniki ekonomii mówią to samo. Pieniądz wynaleziono po to. by zastąpić uciążliwy i skomplikowany barter – aby starożytni nie musieli już nosić swoich towarów na rynek. Co jest nie tak w tej wersji historii? Otóż nie ma cienia dowodu na jej prawdziwość.

Antropolog David Graeber w porywający sposób pokazuje. że to nie pieniądz. ale dług był i jest podstawą naszej ekonomii. a często także moralności.

Już w okresie narodzin rolniczych imperiów ludzie korzystali z rozbudowanych systemów kredytowych. Dług stał się wygodnym narzędziem władzy i podporządkowania sobie dłużników. System jednak nie mógł funkcjonować bez nasilającej się przemocy. Dłużnicy niemogący spłacić swoich wierzycieli stawali się niewolnikami. Aby uniknąć rozruchów i rewolucji. władcy regularnie umarzali długi swo

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Jesienna zbrodnia

Autor: Anders de la Motte

Przerażające tajemnice w małym miasteczku

Jest późne lato 1990 roku. Pięcioro przyjaciół z dzieciństwa biwakuje w swoim starym kąpielisku w opuszczonych kamieniołomach. Wszyscy właśnie zdali maturę. Za rogiem czeka na nich dorosły świat. Wszyscy są w świetnych nastrojach. a jednocześnie z melancholią uświadamiają sobie. że to ich pożegnanie z dzieciństwem i w pewnym sensie z sobą. Następnego rana spadł pierwszy jesienny deszcz. W ciemnych wodach kąpieliska znajdują ciało. Tragiczny wypadek. stwierdza policja. jednak nie wszyscy w to wierzą.

Po dwudziestu latach w miasteczku tragedia jest wciąż żywa. Więc kiedy na emeryturę odchodzi miejscowy szef policji. a jego stanowisko obejmuje Anna Vesper. policjantka ze Sztokholmu. mroczne tajemnice wychodzą na powierzchnię. Anna nie ma wyboru. Ignoruje wszelkie ostrzeżenia i wznawia stare śledztwo. Okazuje się. że późne lato 1990 roku nigdy nie zostało zapomniane.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


ISBN

9788320821116: Wydawnictwo

Format

48.7: https://woblink.com/ebook/logistyka-w-przedsiebiorstwie-iwona-pisz-tadeusz-sek-wladyslaw-zielecki-23997u

Cena: Tadeusz Sęk


Dżender domowy i inne historie

Autor: Hubert Klimko-Dobrzaniecki

W jaki sposób urna z prochami matki wpłynie na życie wziętego scenarzysty? Czy angielski kucharz. zagorzały fan legendarnej grupy A B C. aby nie przesadził ze stekami? Co ma do powiedzenia pewien Chińczyk. którego zmorą jest litera R? Dlaczego Arab z Polakiem przespali upadek muru berlińskiego? Z jakiego powodu słowo „alibi” staje się imieniem żeńskim? Na te. i na inne pytania. odpowie Hubert Klimko-Dobrzaniecki w swoim najnowszym zbiorze opowiadań. Śmiertelnie poważnym i śmiertelnie śmiesznym.  

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 22kańtoch łaska, krzyż egipski krzyżówka, zaburzony umysł, koszty według typów działalności, użycie broni palnej, wojtek siudmak, słowiańska magia, arystofanes chmury pdf, siedem sióstr tom 7 premiera, listy zza grobu pdf, ten obcy wypracowanie, ola synowiec, coś pożyczonego pdf, krzysztof mroczkowski, książki epub, dobry omen, dogonić marzenia, dorożkarstwo warszawskie w xix wieku, boski lekarz pdf, tarantula klops i herkules, pierwsza przygoda pana samochodzika, król edyp test online…