Wesoły Marszałek

Wesoły Marszałek

Autor: Bogusław Adamowicz

‚Wesoły marszałek’ i inne opowiadania Bogusława Adamowicza. Zbiór pierwotnie wydany w 1922 roku.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 4.99


ISBN

9788366718401: Wydawnictwo

Format

44.9: https://woblink.com/ebook/iluzja-percepcji-cz-ii-demaskowanie-bzdur-david-icke-201372u

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788382260694: Wydawnictwo

Format

3.49: https://woblink.com/ebook/przeklete-szczescie-boleslaw-prus-201021u

Cena:


Pokolenie Marka Świdy

Autor: Andrzej Strug

Powieść opisuje losy młodego Polaka w XX-leciu międzywojennym. a także sytuację w kraju po odzyskaniu niepodległości. związane z nią zmiany i oczekiwania. To obraz Polski. w której ci. którzy stawiali na szali własne życie walcząc o niepodległość ojczyzny. po jej odzyskaniu grzęzną w prozie życia. której ton nadają inni i okazuje się znacznie bardziej skomplikowana niż walka twarzą w twarz z wrogiem albo też w ogóle nie potrafią sobie znaleźć w niej miejsca. Styl książki. początkowo irytujący. po jakimś czasie zaczyna wciągać. ale wymaga od czytelnika ciągłej uwagi.

‚A jednocześnie w głębinie dusz niewidzialne i nieznacznie. dzień po dniu. z godziny na godzinę. odpadała z ludzi pospolitość. młość i nikczemność. Zapalało się uniesienie. Rodziło się męstwo. Rosły serca.

3.99: https://woblink.com/ebook/huragan-antoni-ossendowski-200924u

Cena:


ISBN

9788382261059: Wydawnictwo

Format

4.49: https://woblink.com/ebook/srodek-przeciwko-pijanstwu-anton-czechow-201278u

Cena:


Jak ja ich kochałem

Autor: Jerzy Antczak

Wspomnienia Jerzego Antczaka spisane z okazji szczególnej rocznicy 90. urodzin. tworzą niezwykle osobistą księgę życia wielkiego twórcy. Jerzy Antczak. nominowany do Oskara za Noce i Dnie i dwukrotny zdobywca Diamentowych Lwów oraz Nagrody Specjalnej Platynowe Lwy za całokształt twórczości (wtedy też Noce i dnie wybrane zostały polskim filmem 40-lecia). jest żywą legendą polskiego filmu. teatru i Teatru Telewizji. Jak ja ich kochałem to szczegółowy. barwny. pełen zabawnych anegdot i poważnych rozterek wyjątkowy zapis jego życia a poprzez to historii polskiej sceny teatralnej i telewizyjnej od lat 50. do współczesności. oraz – co podkreśla autor – hołd złożony z miłością wszystkim. z którymi był na różnych etapach życia związany.

:

Cena:święta księga chrześcijan, ksiazki w pdf, sadowski biologiczne mechanizmy zachowania się ludzi i zwierząt, lilka i spółka, test diagnostyczny z matematyki po gimnazjum pdf, przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki, pocałunek zdrajcy 2, bad boys girl 5, najlepsze kryminały, ślepy archeolog, spróbujmy jeszcze raz linde pdf, kindle mobi czy epub, wymyśleć czy wymyślić pwn, taniec w ogniu, chłopiec w pasiastej piżamie ksiazka, upadłe anioły richard morgan, 365 dni książka chomikuj, czarnobyl ksiazka, matka świętego, emil piasecki książki…