Nieprzyjaciel

Nieprzyjaciel

Autor: Lee Child

Sylwester 1990 roku. dwa miesiące po upadku muru berlińskiego. Koniec zimnej wojny.

W obskurnym motelu w Karolinie Północnej zostaje odnalezione ciało generała amerykańskiej armii. który w tym momencie powinien być w Europie. Jack Reacher – wierzący w szczytne ideały i żołnierski honor major żandarmerii wojskowej – ma przeprowadzić śledztwo i jak najszybciej zamknąć sprawę.

Kiedy jednak pojawiają się k olejne zwłoki. żony generała. i giną ważne dokumenty. otrzymuje rozkaz przerwania śledztwa. Reacher nie byłby jednak sobą. gdyby tak łatwo zrezygnował ze sprawy. która na kilometr pachnie spiskiem.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 36


Zapach nocy

Autor: Andrea Camilleri

Emanuele Gargano. właściciel firmy „Król Midas”. zaskarbił sobie wdzięczność wielu drobnych ciułaczy z Vigaty. umiejętnie inwestując ich oszczędności. Jednak gdy ma już dojść do kolejnej obiecującej wypłaty. „dobroczyńca” przepada bez wieści. a wraz z nim znikają pieniądze. Uwielbienie. jakim go dotąd darzono. z miejsca przeradza się w nienawiść. Tylko jedna osoba nieugięcie wierzy w nieposzlakowaną uczciwość księgowego – Mariastella Cosentino. leciwa panna. beznadziejnie zakochana w swym chlebodawcy. Inna pracownica biura. ponętna studentka Michela. dostarcza komisarzowi Montalbano prawdziwych rewelacji na temat młodego Giacoma Pellegrino. który. o dziwo. zniknął w tym samym czasie co jego szef. Czyżby przejrzał knowania księgowego i postanowił przeczekać burzę? Czy może raczej gdzieś hula ze swym nieuczciwym wspólnikiem? Na trop rozwiązania tej zagadki naprowadzi komisarza pewien ekscentryczny emerytowany nauczyciel.

A ponieważ komisarz Montalbano jest zapalonym czytelnikiem. literatura często wkracza także w jego życie zawodowe. Tym razem będzie to jedno z opowiadań Faulknera.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 16


Hate to love you

Autor: Tijan Meyer

Nie znosiła facetów takich jak on i miała zamiar pokazać mu. gdzie jego miejsce

Kennedy Clarke ma za sobą koszmarny okres w liceum i studia traktuje jako nowy start w życiu. Chce zostawić za sobą licealne dramaty. zazdrosne koleżanki. namolnych chłopaków i w końcu odetchnąć. Żeby ten plan mógł się spełnić. Kennedy postanawia za wszelką cenę trzymać się z dala od seksownych facetów i jakiegokolwiek zwracania na siebie uwagi na kampusie. Przejdzie przez studia gładko. pozostając na uboczu studenckiego życia. Taki był plan. a rzeczywistość?

Dziewczyna nie przewidziała. że na jej drodze stanie seksowny Shay Coleman. Dokładnie taki typ faceta. jakiego miała unikać. Postanawia. że zrobi wszystko. żeby nie mieli ze sobą nic wspólnego. Jednak okazuje się. że nie będzie to takie proste.

Gorą

30.99: https://woblink.com/ebook/zycie-pasterza-opowiesc-z-krainy-jezior-james-rebanks-28584u

Cena:


Angole

Autor: Ewa Winnicka

W brytyjskiej prasie raz po raz pojawiają się artykuły o „polskiej inwazji” na Wyspy. Istotnie. według ostrożnych szacunków w ciągu ostatnich dziesięciu lat wyemigrowało tam ponad siedemset tysięcy Polaków. Mówi się o milionie. a czasem o dwóch. Ewa Winnicka podróżuje po Wielkiej Brytanii i oddaje głos owym „najeźdźcom”. wywodzącym się ze wszystkich grup społecznych. Pyta. jak polscy inteligenci. robotnicy. drobni przedsiębiorcy. studenci i bezdomni widzą kraj. do którego przybywają. Każda historia to gotowy scenariusz filmowy. Angole to przede wszystkim niejednoznaczny obraz tubylców: obywateli Wielkiej Brytanii. malowany nadzieją i rozczarowaniem. podziwem i lekceważeniem. wreszcie sukcesem i porażką polskich „kolonizatorów”. To fantastyczna kontynuacja Londyńczyków pół wieku później i w świecie bez granic.

Kim jest Anglik dla Polaka? Kim Polak dla Anglika? Ewa Winnicka wysłuchała kilkudziesięciorga polskich „najeźdźców” na Wyspy. Opowiedzieli jej. w jakie wpadali pułapki. jak się z nich wydobywali albo nie. jak zwyciężali. nieraz w wielkim stylu. jak walczyli o prawa pracownicze. nie tylko dla siebie. Aktualna. poważna i dowcipna książka reporterska dla wszystkich. zwłaszcza dla tych. którzy wybierają się w drogę. A wybrały się już podobno dwa miliony.

Małgorzata Szejnert

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 18.1peter longerich, el negro, książki podobne do 365 dni, czego oczy nie widzą, człowiek nietoperz jo nesbo, slonce tez jest gwiazda, pedagogika hermeneutyczna, kwestia ceny miłoszewski ebook, faktoring pdf, kolęda dla nieobecnych mp3, adam kucharski, imperiał, słownik wyrazów obcych, życie w średniowiecznym zamku, refleksoterapia stopy, niemcy leon kruczkowski…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin