Wszystko o as. so i such

Wszystko o as. so i such

Autor: Radosław Więckowski

•Obszerna prezentacja słów as. so i such w szerokim spektrum ciekawych kontekstów

• Różnice znaczeniowe w ćwiczeniach kontrastujących między zwrotami:

as much as vs as little as

as such vs such as

such and such vs so-so vs so-and-so

 

• Tłumaczenia dokładnie oddające sens zdań:

He is as good a player as any in the team.

Lepszego gracza nie ma w tej drużynie.

 

The idea was as splendid as its realization was inefficient.

Jak pomysł był wspaniały. tak jego wykonanie było nieskuteczne.

 

He is just as surprised as me.

On jest zdumiony nie mniej niż ja.

40: https://woblink.com/ebook/question-tags-i-zwroty-ja-tez-ja-tez-nie-radoslaw-wieckowski-161046u

Cena:


Powrót Czarnej Kompanii

Autor: Glen Cook

Kiedy umiera nadzieja. pozostaje przetrwanie.

I wciąż jest jeszcze Czarna Kompania.

Czarna Kompania odbija z rąk Władców Cienia twierdzę Burzogard. Zaczyna się strategiczna gra – wyczekiwać na ripostę okrutnych panów ciemności czy uprzedzić ich atak? Wyczerpana długim oblężeniem. nękana potężną magią garstka straceńców kładzie na szali swe dusze i głowy. Konowałowi. Pani. Murgenowi i reszcie braci na drodze do upragnionego Khatovaru stają wojska zdrajcy Mogaby i mury Przeoczenia. największej twierdzy świata. a także upiorna zima. Kiedy jednak słabnie bariera między światami. do gry wchodzi nowy makabryczny przeciwnik. Czy swą potęgą będzie w stanie przeszkodzić Kompanii w marszu do Khatovaru. miejsca spowitego coraz mroczniejszą legendą?

Zebrane w jednym tomie kolejne dwie części (‚Ponure lata’ oraz ‚A imię jej ciemność’) serii. która zrewolucjonizowała fantasy. Nowa edycja cyklu o Czarnej Kompanii składa się z czterech tomów: ‚Kroniki Czarnej Kompanii’. ‚Księgi Południa’. ‚Powrót Czarnej Kompanii’. ‚Zagłada Czarnej Kompanii’.

„’Czarną Kompanią’ Glen Cook w pojedynkę dokonał rewolucji na polu fantasy – z czego mnóstwo czytelników wciąż nie zdaje sobie sprawy. Sprowadził opowieść do poziomu zwykłego człowieka. porzucając zużyte schematy królów. książąt i złych czarnoksiężników. Było to niczym lektura powieści o wojnie w Wietnamie czytanych na haju” – Steven Erickson.

Glen Cook (ur. 1944) – autor wielu powieści science fiction i fantasy. Dorastał w Kalifornii. studiował na uniwersytecie w Missouri. Marzył. by zostać pilotem Phantoma F-4. ale ostatecznie trafił do oddziałów specjalnych US Marine Corps (3rd Marine Recon Battalion). Wojskową karierę podjął syn Glena. natomiast autor przez kilkadziesiąt lat pracował w różnych fabrykach koncernu General Motors. Jego pasją jest czytanie i kolekcjonowanie książek historycznych oraz zbieranie znaczków.

Doświadczenia ze służby w armii przenosi na karty swoich książek. O tym. że robi to przekonująco. świadczy fakt. iż opowieść o najemnikach z Czarnej Kompanii była jedną z najpopularniejszych lektur wśród amerykańskich żołnierzy podczas Wojny w Zatoce.

Najbardziej znane tytuły Cooka to cykle ‚Czarna Kompania’. ‚Imperium Grozy’ i ‚Delegatury nocy’ (wszystkie wydane przez REBIS) oraz seria o inspektorze Garretcie.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 44.9


ISBN

9788381683180: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/alzheimer-nigdy-wiecej-odkryj-prawdziwe-przyczyny-choroby-i-zapobiegnij-im-juz-dzis-andreas-moritz-161430u

Cena:


Роковые яйца (Fatalne jaja)

Autor: Michaił Bułhakow

«Роковые яйца» Михаила Афанасьевича Булгакова – фантастическая повесть. но история. рассказанная в ней. ужасно реалистичная. История о том. как череда нелепых ошибок приводит порой к трагическим последствиям. Действие происходит на фоне извечных спутников человеческого общества: бюрократизма. халатности. зависти. Профессор Персиков разрабатывает уникальный красный луч. ускоряющий процесс развития живых организмов. Заведующий совхозом Александр Рокк решает воспользоваться этим открытием для быстрого восстановления поголовья кур. гибнущих от неизвестной болезни. Он похищает установку и выписывает из-за границы ящики куриных яиц. Но роковая ошибка приводит к тому. что в птичник привозят яйца страусов. анаконд и крокодилов. которые расплодились. выросли до невероятных размеров и двинулись на Москву…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Tropami retoryki. stylistyki i dziennikarstwa

Autor: Monika Worsowicz

Niechaj Czytelników nie zaskoczy wielość tematów. problemów i stanowisk badawczych zaprezentowanych w publikacji. Autorzy podjęli bowiem nie lada wyzwanie – podążania tropami. jakie na swej wieloletniej drodze naukowej pozostawiła Profesor Barbara Bogołębska. Retoryka. dziennikarstwo. stylistyka. literaturoznawstwo. media. genologia. perswazja – to najważniejsze z nich. Tom dedykowany Pani Profesor jest okazją do spotkania z praktycznym zastosowaniem różnych podejść metodologicznych. warsztatem dziennikarskim oraz refleksjami nad procesem twórczym. Mamy nadzieję. że dla badaczy szeroko rozumianej komunikacji medialnej. praktyków. a także studentów kierunków humanistycznych stanie się on inspiracją do samodzielnych. wielodyscyplinarnych studiów prowadzących do lep

24.95: https://woblink.com/ebook/czynniki-determinujace-dzialalnosc-deweloperska-na-polskim-rynku-mieszkaniowym-agata-antczak-stepniak-163024u

Cena:


Turbopatriotyzm

Autor: Marcin Napiórkowski

Kto chce lepiej zrozumieć współczesną Polskę. powinien uważniej przyjrzeć się jej modelom patriotyzmu. Naszą sferę publiczną organizuje nie zderzenie dwóch partii. lecz znacznie od niego głębszy podział na Polskę Uśmiechniętą. której symbolem stał się czekoladowy orzeł Bronisława Komorowskiego. i Polskę Ufortyfikowaną – kroczącą w Marszu Niepodległości i opisywaną barwnie w przemówieniach polityków prawicy. To softpatriotyzm i turbopatriotyzm. Z jednej strony otwartość. optymistyczny pochód ku przyszłości. ale też zadowolenie. które łatwo zmienia się w samozachwyt i pełne pogardy ignorowanie tych. którzy w wyobrażonym „marszu na Zachód” pozostali z tyłu. Z drugiej – lęk przed obcością i utratą tożsamości. fascynacja przeszłością. ale też godna uwagi umiejętność przywracania dumy i godności.

Partyjna polityka jest tu zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. Popkultura i dzieła starych mistrzów. centra miast i najdalsze peryferia internetu. moda i gry komputerowe… To wszystko pola bitew. na których toczy się dziś walka między dwoma modelami tożsamości. „Mitologia pamięci”. „partyzantka semiologiczna”. „muzeum fantazmatyczne”. „retrotopia” i wiele innych – Marcin Napiórkowski. semiotyk kultury. rozkłada współczesny patriotyzm na czynniki pierwsze. Choć o badanych zjawiskach pisze często z ironią i dystansem. „Turbopatriotyzm” jest książką pełną szacunku i badawczej ciekawości. Bo bez rzetelnej próby zrozumienia tych. z którymi się nie zgadzamy. nie ma mowy o przekonaniu ich do naszej wizji świata.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 31.9bad saint, anna głąb, insulinooporność w polskiej kuchni, robinson crusoe pdf, marek kamiński wyprawa, homo deus pdf, louis stevenson, atlas zbuntowanych, proces komunikacji marketingowej, wiedźmin audiobook download, martin dahl, obiecasz mi, atlantis rising…