Dobrze zaprojektowane życie. Przełomowa metoda z Uniwersytetu Stanforda

Dobrze zaprojektowane życie. Przełomowa metoda z Uniwersytetu Stanforda

Autor: Bill Burnett

Myśl i realizuj swoje talenty jak inżynier!

Książka Dobrze zaprojektowane życie podsunie ci pomysły i narzędzia niezbędne. by zaplanować własną drogę i rozwijać wybrane predyspozycje. Podpowie. jak zaprojektować życie. które pokochasz.

Autorzy rozważają cztery aspekty życia: pracę. zdrowie. zabawę i miłość. ale skupiają się głównie na pracy zawodowej. ponieważ to ona zajmuje nam większość czasu.

Jeśli twoja praca jest niekończącym się kieratem. źródłem opresji i udręką. pora na zmiany!

Jeśli lubisz swoją pracę i znajdujesz w niej spełnienie. również nie jesteś wolny od trosk. Bywasz sfrustrowany. bo trudno ci pogodzić karierę i życie prywatne. Ty też musisz zacząć myśleć inaczej.

Nieważne. kim jesteś. gdzie mieszkasz. co robisz. ile masz lat – ta książka pomoże ci znaleźć właściwe rozwiązania twoich problemów.

Dobrze zaprojektowane życie to takie. które ma sens. To stan idealnego zgrania ze sobą tego. kim jesteś. w co wierzysz i co robisz. Myślenie projektowe daje ci szansę na szczęśliwe. pełne. satysfakcjonujące i kreatywne życie. od którego dostaniesz więcej. niż zainwestowałeś.

Myślenie projektowe jako metoda planowania życia po zakończeniu studiów było przez wiele lat tematem zajęć dla studentów Uniwersytetu Stanforda. Kurs cieszył się ogromnym uznaniem. jego sława wykroczyła poza mury uczelni. a dziś jest dostępny dla wszystkich dzięki niniejszej książce.

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9


W imię miłości

Autor: Jodi Picoult

Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację. gdy sprawcom udaje się wykorzystać luki prawne i uniknąć kary. Z doświadczenia wie. że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym. musi okazywać współczucie ofiarom. zaciekle walczyć o sprawiedliwość. ale jednocześnie zachowywać dystans. Kiedy jednak Nina i jej mąż odkrywają. że ich pięcioletni syn Nathaniel padł ofiarą molestowania seksualnego. o żadnym dystansie nie może być już mowy. Nagle bariera między życiem zawodowym a prywatnym całkowicie znika wszystko. co do tej pory wydawało się proste i oczywiste. ulega całkowitemu przewartościowaniu. Nina zdaje sobie sprawę. że w sądach trudno będzie uzyskać zadośćuczynienie za krzywdę. jaka sp

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Świat według Clarksona. Jeśli mógłbym dokończyć…

Autor: Jeremy Clarkson

Dobrze. że Jeremy Clarkson – pogromca absurdów. obrazoburczy komentator codzienności i niewyczerpane źródło jedynego w swoim rodzaju humoru – pomaga nam się w tym wszystkim odnaleźć. Z godną podziwu wszechstronnością ogarnia to. co nawet najtęższym umysłom świata polityki. mediów i biznesu wydaje się nie do ogarnięcia. W najnowszej książce dzieli się z nami swoimi obserwacjami. poglądami i dobrymi radami. Z jego ostrych jak brzytwa felietonów dowiemy się między innymi:

 • dlaczego prawa mężczyzn powinny być zrównane z prawami koni
 • jak rząd jedną prostą ustawą może nam zapewnić nieśmiertelność
 • w jaki sposób energia jądrowa dała nam świetną muzykę pop
 • które zwierzę domowe to prawdziwy psychopata
 • jakie pytanie za

  Wydawnictwo: Nowa Baśń

  Cena: 30.9


  Rasputin

  Autor: Douglas Smith

  Prawdziwa historia Rasputina — ciekawsza niż legendy

  Zdumiewająca biografia… pięć gwiazdek – JP O’Malley. „The Mail On Sunday”

  Najlepsza biografia Rasputina. prawdziwe arcydzieło – Gary Saul Morson. „First Things”

  Mnich cudotwórca. antychryst. kochanek carycy i całej rzeszy dworzanek. hipnotyzer. święty. członek lubieżnej sekty. niemiecki agent. najpotężniejszy człowiek w Rosji? O Rasputinie napisano już wiele tomów. ale jego postać nigdy nie przestaje interesować. W rosyjskiej literaturze. ostatnio wybielany. trafił na prawosławne ikony. Gdzie indziej demonizowany. Dla wszystkich — intrygujący.

  Pisząc tę książkę. Douglas Smith dotarł do wielu nowych źródeł. zarówno rosyjskich. jak obcych. w tym do tajnych raportów ambasadorów państw zachodnich. Dzięki setkom stron materiałów zdołał zrekonstruować historię Rasputina o wiele dokładniej od poprzedników. podkreślając m.in. to. w jaki sposób i w jakim stopniu Rasputin sam siebie wykreował. stając się – de facto – celebrytą.

  Mroczna historia religijnego fanatyzmu. pożądania. chciwości. wojny. spisków i zamachów. z korowodem niezapomnianych postaci: ogłupiałych księżniczek. szpiegów. pazernych arystokratów i duchownych. geja i tybetańskiego szamana. beznosej zabójczyni. kłamliwych dziennikarzy. psychiatrów i dworskich pochlebców. osadzona w ostatnich latach ginącego imperium u progu rewolucji.

  Najbardziej kompletna biografia Rasputina. wielowarstwowa i pełna fascynujących szczegółów. Smith rzuca nowe światło na jedną z kluczowych postaci w historii Rosji – Helen Rappaport. „The Daily Telegraph”

  Czujne oko Smitha wyławia z archiwów szczegóły pokazujące życie Rasputina w nowym. bardziej realistycznym kontekście – Greg King. „The Washington Post”

  Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

  Cena: 39.9  nieposłuszeństwo naomi alderman, skąd się biorą holendrzy, biblioteka elektroniczna, pakiet. wiedźmin. tom 1-8, seans w domu egipskim, ph kotler, zaufać przeznaczeniu, kodeks postępowania administracyjnego komentarz, tamci, audiobook do pobrania za darmo, recław remigiusz, anonimowe najnowsze wyznania, filmy luc besson, moje widzenie świata, susan sontag przeciw interpretacji pdf…