Maria

Maria

Autor: Antoni Malczewski

Powieść poetycka w dwóch pieśniach. dzieło polskiego romantyzmu z roku 1825. Antoni Malczewski jako pierwszy wprowadził gatunek powieści poetyckiej do literatury polskiej. Fabuła odwołuje się do rzeczywistej zbrodni – mordu na Gertrudzie Komorowskiej dokonanego na polecenie przeciwnego małżeństwu teścia. Utwór. którego akcja rozgrywa się na ukraińskich stepach. przesycony jest pesymizmem. atmosferą grozy i tajemniczości. potęgowanymi przez zaburzenia chronologiczne.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Siedmioróg

Format: EPUB.MOBI

39.9

1:

Cena:


Niedokończona opowieść Pepe

Autor: Dorota Combrzyńska-Nogala

Eulalia Gutkowska. zwana w dzieciństwie Lalą. mieszkała wraz z mamą w wielokulturowej społeczności na Wołyniu. Gdy do ich wioski dotarła II wojna światowa. Lala straciła poczucie bezpieczeństwa. ale zyskała najbliższą przyjaciółkę. uciekinierkę z getta – Pepe. którą uratowali mama z wujkiem.

Przez całą wojnę mama Lali chroniła obie dziewczynki przed Niemcami i przed ukraińskimi nacjonalistami. Gdy zmieniły się granice państw. rodzina musiała wrócić do Polski. Lala wyjechała z ukochanego Wołynia pociągiem towarowym. by zamieszkać w Polsce. której jeszcze nie opuścili wszyscy Niemcy.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 18.9


Jonatan i Biały Kruk

Autor: Andrzej Marek Grabowski

Biały Kruk całe wieki czekał na taką okazję. Po ostatniej klęsce jaką zadały armii Mroku siły Światła. mógł tylko zaszyć się w otchłannych czeluściach Krainy Krrach i roić sny o przyszłej zemście i chwale. Teraz nareszcie sprawy przybrały właściwy obrót. Pojawił się ktoś godny zaufania. wystarczająco zgorzkniały i wściekły. by móc wykorzystać go do odzyskania panowania nad światem. Biały Kruk drżąc z zadowolenia. staranie ostrzył dziób…

Jonathan i inne dzieciaki z warszawskiego Mokotowa wkrótce znajdą się w centrum niebezpiecznych wydarzeń. które zdecydują o przyszłości świata.

Jeszcze o tym nie wiedzą. ale sporo będzie zależeć od nich…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada

Cena: 29.9


Portrecista psów

Autor: Wojciech Chamier-Gliszczyński

Wczesne lata dwudzieste. Pomorze. pogranicze polsko-niemieckie. Tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości złodziejce. paserce i morderczyni udaje się przejąć nieczynny zakład fotograficzny. Zatrudnia w nim młodego Niemca Martina. chłopaka. który ma nietypową pasję – zawodowo fotografuje psy. najchętniej martwe. bo tylko wtedy może je uchwycić w idealnej ostrości. Gdy właścicielka atelier odkrywa. że Martin jest również zafascynowany kobiecym ciałem. wpada na pomysł. jak wykorzystać jego talent fotograficzny dla dodatkowego zarobku. Traktuje młodzieńca jak syna i wszystko szłoby świetnie. gdyby nie zawiłości ludzkiego charakteru i fakt. że z rodziną. zwłaszcza tą mafijną. najlepiej wychodzi się. nomen omen. na zdjęciach.

Wojciech Chamier-Gliszczyński w swoim brawurowym debiucie z lekkością prowadzi czytelnika przez półświatek międzywojnia. doprawiając całą historię solidną dawką humoru i groteski. Pod powierzchnią tej surrealistycznej prozy kryją się jednak poważne rozważania na temat moralności. ludzkiej natury i tożsamości. a zwłaszcza skłonności człowieka do czynienia zła.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 31.9schwab victoria, przeznaczenie dusz, dionizyjski, błękitny zamek pdf, najlepsze kryminały, audiobooki, mikroekonomia varian pdf, trening ikigai, historia psychiatrii, piotr stalmaszczyk, ibuk.pl za darmo, asiunia tekst pdf, rimworld poradnik, książka online, blacha mademoiselle genius…