Namioty Wezyra

Namioty Wezyra

Autor: Walery Przyborowski

Powieść z czasów Jana III Sobieskiego. Latem roku 1683 całą Rzeczpospolitą obiegła wieść o planowanej wyprawie król Jana III Sobieskiego na Turków.Młody szlachcic Piotr Rzecki. wydziedziczony przez chciwą macochę. postanawia opuścić rodzinny majątek i zaciągnąć się do wojska kró swym sługą Maćkiem. wyrusza do Warszawy. Obaj wpadają w nie lada tarapaty. ale jako że zuchom zwykle szczęście sprzyja. to i oni wychodzą z tych opresji bez szwanku. Piotr niespodziewanie zdobywa sympatię króla i zostaje jego pokojowcem. Przeżywa wiele przygód. Idąc tropem dalszych przygód młodego Rzeckiego i jego pachołka. wyruszamy z Wilanowa i docieramy do Wiednia. by 12 września 1683 roku stać się świadkami barwnie opisanej przez autora bitwy. która na zawsze złamała ofensywną potęgę Turcji i była ostatnim zw

7.99: https://woblink.com/ebook/wedrowka-w-swiat-antoni-ossendowski-200926u

Cena:


Płomienie winy: część 5

Autor: Inger Gammelgaard Madsen

Liv Løkke ma koszmary senne wywołane rozdrapywaniem ran z przeszłości w związku z pożarem jej domu. Kontaktuje się z nią Anne Larsen. Dziennikarka odwiedziła też jej brata. Liv jest bardzo ciekawa tego. o czym rozmawiała Anne z Villadsem. i niechętnie zgadza się na spotkanie w kawiarni w Randers. Jednak oskarżenia dziennikarki wywołują u niej taką wściekłość. że rozgniewana opuszcza kawiarnię. Kiedy w tabloidzie ‚Ekstra Bladet’ czyta. że syn Johana Boje widział zbiegłego kierowcę. jedzie do domu Johana Boje i spotyka jego syna przed garażem. w miejscu. gdzie mieszkańcy zostawiają kwiaty i kartki. aby uczcić pamięć zmarłego funkcjonariusza.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


Oblany test

Autor: Hans Rosenfeldt

Piąta książka z popularnej serii o Sebastianie Bergmanie. Tym razem Sebastian i jego koledzy z Krajowej Policji Kryminalnej będą musieli rozwiązać skomplikowany przypadek seryjnego mordercy.

Zwłoki celebryty z telewizyjnego reality show zostają odnalezione w opuszczonej szkole. Mężczyzna siedzi przywiązany do szkolnej ławki ze wzrokiem skierowanym w róg sali. Do głowy przyczepione ma ośle uszy. a do pleców przytwierdzone zszywaczem znaki zapytania. Zgninął od kuli. Szybko pojawiają się kolejne ofiary. Wszystkie łączy jedno – były gwiazdami telewizji.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Bajki i baśnie tom III

Autor: Bracia Grimm

“Bajki i baśnie” Tom III to zbiór 21 wspaniałych opowieści spisanych przez Braci Grimm. Jednych z najsłynniejszych twórców bajek oraz baśni w historii literatury.

W tomie trzecim znajdują się takie ponadczasowe bajki i baśnie jak Czerwony Kapturek. Wilk i lis. Pastuszka gęsi czy Janek Wyrwidąb oraz wiele. wiele innych.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Ełk. Spacerownik po mieście niezwykłym

Autor: Michał Olszewski

Ełk. Miasto odkryte na nowo.

Z czym kojarzy się Ełk?

Piękne jezioro. Piękne kościoły. Zabytkowa architektura. Tętniące życiem nabrzeże. Malownicza wyspa z zamkiem.

Przewodnik Michała Olszewskiego i Rafała Żytyńca „Ełk. Spacerownik po mieście niezwykłym” pokazuje. jak bardzo niepełna jest to lista. Autorzy poszerzają ten spis o szereg związanych z miastem wybitnych postaci. miejsc. książek i zdarzeń. Dzięki pracy w archiwach i kontaktach z najstarszymi żyjącymi mieszkańcami Ełku dotarli do unikalnych zdjęć i dokumentów. które prezentują w książce. Przez „Spacerownik” przewija się galeria wojskowych. pisarzy. wydawców. wspaniałych kapłanów. Stąpamy śladami wybitnego pisarza Siegfrieda Lenza i jednego z najważniejszych powojennych dziennikarzy Niem

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 47


ISBN

9788382191028: Wydawnictwo

Format

37: https://woblink.com/ebook/cichy-szept-julia-magdalena-grabsky-201299u

Cena:słownik stereotypów i symboli ludowych, literatura erotyczno romantyczna, inna irena jurgielewiczowa, pocałunek miłości, walter benjamin pasaże, słowianie i wikingowie przy stole, zły czas, noc kupały katarzyna berenika miszczuk, ten dzien ksiazka, depozytorium, wijaczka jacek, darmowe ebooki, amo jones marionetka pdf, 365 dni pdf docer blanka lipińska, ebook genetycy, wyznanie mojżeszowe, teoria sektorów, maria kózka…