Ku globalnemu społeczeństwu obywatelskiemu

Ku globalnemu społeczeństwu obywatelskiemu

Autor: Edyta Pietrzak

(…) Dr Pietrzak nawiązuje bezpośrednio do prac Hansa Georga Gadamera. Jego koncepcja hermeneutyki jest z pewnością mocnym oparciem i cennym źródłem inspiracji. ułatwiającym skonceptualizowanie ambitnego programu badań w dziedzinie myśli politycznej. Bardzo interesujące jest założenie oznaczające ujmowanie „poznania jako doświadczenia”. Przedstawiony w taki właśnie sposób program badań uznać wypada za bardzo rzetelny i dojrzały. Autorka nie absolutyzuje własnego sposobu myślenia. Ucieka też od schematów. Rzeczą najważniejszą staje się przemyślenie całej tradycji rozumienia. ukazującej w pełnym (choć niejednolitym) świetle przedmiot dociekań. jakim jest zagadnienie społeczeństwa obywatelskiego i kultury obywatelskiej. Krokiem na

30: https://woblink.com/ebook/trzy-wymiary-wspolczesnego-bezpieczenstwa-stanislaw-sulowski-michal-brzezinski-146937u

Cena: Michał Brzeziński


Powstania śląskie 1919-1920-1921

Autor: Ryszard Kaczmarek

Był 15 sierpnia 1919 roku. Oczekujący od wielu godzin na wypłatę tłum górników stracił cierpliwość i wtargnął na plac mysłowickiej kopalni. Oddziały niemieckiego Grenzschutzu otworzyły ogień do nieuzbrojonych ludzi. Według oficjalnych danych zginęło sześć osób. w tym dwoje dzieci. a mysłowicka masakra stała się iskrą. która rozpoczęła otwarty konflikt o najcenniejsze i najlepiej rozwinięte gospodarczo ziemie zamieszkałe wówczas przez Polaków.

Ryszard Kaczmarek. niezrównany znawca historii Ślązaków. określa powstania śląskie mianem nieznanej wojny polsko-niemieckiej.

Powstania śląskie 1919-1920-1921 to pierwsza od dekad popularna publikacja dotycząca tych najgłośniejszych we współczesnej historii Śląska wydarzeń. Ryszard Kaczmarek dał się dotychczas poznać jako autor. który z równą uwaga przygląda się i spisom regimentów. i relacjom cywilów – również tym razem w ręce czytelników trafia pasjonująca książka nie tylko o realiach bitewnych. lecz także o życiu zwykłych Ślązaków wtrąconych w tryby wielkiej historii.

Powstania śląskie… składają się. wraz z Polakami w Wehrmachcie i Polakami w armii kajzera. na wielki tryptyk pozwalający poznać i w pełni zrozumieć historyczne uwarunkowania skomplikowanej śląskiej tożsamości.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


Adam Smith. Ekonomia polityczna

Autor: Wiesław Piątkowski

Książka jest szczegółową i pogłębioną naukową prezentacją i analizą poglądów ekonomicznych Adama Smitha. Podejmuje temat. który ma istotne znaczenie w studiowaniu i pogłębionym poznaniu współczesnej teorii ekonomii. Argument ten opiera się na przekonaniu o istotnej roli ciągłości myśli ekonomicznej w sensie historycznym.

Zastosowana przez Autora metoda prezentacji i analizy poglądów Smitha jest bardzo cenna ze względów dydaktycznych. Stanowi ona wartościową wskazówkę dla młodszych adeptów ekonomii. jak należy przeprowadzić pogłębioną egzegezę tekstów źródłowych.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 16.8


Pan Ryba

Autor: Katarzyna Majsner

Siedmioletnia Klara Leszczyk mieszka w niewielkim miasteczku. którego mieszkańcy od wielu pokoleń zajmują się rybołówstwem. Dziewczynka marzy o tym. by złowić znaną z legend Rybę Złotą. posiadającą magiczną moc spełniania życzeń. Wkrótce Klara pozna kogoś. kto otworzy przed nią drzwi do zupełnie innego świata i pozwoli uwrażliwić ją na emocjonalną stronę ryb. co dla większości dorosłych jest niewidzialne…

Ta poruszająca opowieść uczy empatii i szacunku do wszystkich istot. a niezwykłe przygody małej Klary udowadniają. że warto doceniać to. co się ma i zawsze otaczać się wiernymi przyjaciółmi.

Klara zarzuca plecak i chcąc wybiec z pokoju. zatrzymuje się przy drzwiach i kieruje swój wzrok na zdjęcie taty.

– Trzymaj za mnie kciuki. Wkrótce będziesz móg

32.8: https://woblink.com/ebook/pudding-julie-murphy-julia-wolin-147294u

Cena:epistemologia definicja, sąsiedzi z piekła rodem 2, 5 pułk strzelców konnych, człowiek w przystępnej cenie chomikuj, ignatek szuka przyjaciela, motyl i skafander za darmo, kobiety nieidealne, problem kryminalny, wiesław łuka nie oświadczam się, suma szczęścia, junior explorer 6 testy, platnosc sms, agnieszka piela, wybuchnął, ewelina cała wacinkiewicz, myśl nowoczesnego polaka, harvey karp najszczęśliwsze niemowlę w okolicy, jodzio, aleksandra polak, kinga wójcik…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin