Demon w maszynie

Demon w maszynie

Autor: Paul Davies

Poszukiwanie „brakującego ogniwa”. które może łączyć formy żywe i nieożywione w jednolitą strukturę. doprowadziło do pojawienia się zupełnie nowej dziedziny nauki mieszczącej się na styku biologii. fizyki. informatyki i matematyki. Jest to dyscyplina niosącą w sobie obietnicę nie tylko ostatecznego wyjaśnienia zjawiska życia. ale także otwarcia drogi do zastosowań. które nadadzą nowy kierunek nanotechnologii i doprowadzą do ogromnych postępów w medycynie. Wspólnym pojęciem leżącym u podstaw tej transformacji jest informacja. lecz nie w prozaicznym codziennym rozumieniu znaczenia tego słowa. ale jako abstrakcyjna wielkość. która podobnie jak energia ma zdolność do oży­wiania materii.

Przeczytaj to. jeśli chcesz zrozumieć. jak zmienia się koncepcja życia – prof. Andrew Briggs. University of Oxford

Demon w maszynie to najlepsza książka o fizyce Wielkiej Brytanii w 2019 roku! – Phys.org

Paul Davis – brytyjski fizyk. pisarz i publicysta. profesor w Arizona State University w Tempe. dyrektor BEYOND: Centrum Fundamentalnych Idei w Nauceest. laureat Nagrody Templetona. Autor wielu książek. m.in.Kosmiczny projekt (CCPres 2013) i Ostatnie trzy minuty (CCPress 2016)

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 27.45


Długi płatek morza

Autor: Isabel Allende

Nowa powieść autorki bestsellerowego Domu duchów! Historia obejmująca dziesięciolecia i przemierzająca kontynenty. podążająca za dwojgiem ludzi. którzy uciekają przed wojną w poszukiwaniu nowego domu.

Hiszpania. styczeń 1939 roku. Krwawą wojnę domową kończy zwycięstwo generała Franco. Zaczyna się Wielka Ewakuacja: do granicy francuskiej przez Pireneje dociera blisko pół miliona republikańskich uchodźców. Wśród nich jest Roser. ciężarna młoda wdowa. której życie nieodwracalnie splata się z życiem Victora Dalmau. lekarza wojskowego i brata jej zmarłej miłości. Aby przetrwać. muszą zjednoczyć się w małżeństwie. którego żadne z nich nie chce.

Przejęty losem hiszpańskich wygnańców poeta Pablo Neruda przekonuje chilijskiego prezydenta. by Chile – „długi płatek mo

27: https://woblink.com/ebook/wrony-miroslaw-smigielski-petra-dvorakova-201794u

Cena:


ISBN

9788379031641: Wydawnictwo

Format

5.51: https://woblink.com/ebook/lord-jim-joseph-conrad-22883u

Cena:


Wespazjan. Władcy Rzymu

Autor: Robert Fabbri

Piąty tom cyklu o Wespazjanie.

Brytania. 45 rok. W pobliżu Stonehenge druidzi chwytają w zasadzkę Sabinusa. chcąc zwabić Wespazjana. który zapewne przybędzie ratować brata – by obu rzymskich legatów złożyć w mrocznej ofierze prastarym bogom podczas letniego przesilenia. Wespazjan musi walczyć o uratowanie brata i zakończyć podbój południowego zachodu tej nawiedzonej wyspy. nim wezwanie do Rzymu wrzuci go w wir cesarskiej polityki. Trzej wyzwoleńcy Klaudiusza wciąż są wszechwładni. Kiedy wydają wyrok na cesarzową Messalinę. każdy z nich popiera inną kobietę na jej miejsce. Która z nich zatriumfuje – i jaką cenę zapłaci Wespazjan?

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 37.9badanie eksperymentalne psychologia przykład, drzewo kłamstw, rekalibracja, anna lerke, wyspa diabła, teoria wychowania w zarysie pdf, jerzy zdanowski, alexander lowen pdf, henryk sienkiewicz janko muzykant, ryzyko gangstera doci, w ogniu namiętności pdf, przywódca katy evans pdf, pęknięta korona, e-biblioteka, robinson crusoe lektura, grandet balzaka, dragon age powołanie, ta która musi umrzeć mobi chomikuj, chłopcy z placu broni tekst do czytania, joachim łeptuch, charlotte i koń marzeń…