Przed zmierzchem

Przed zmierzchem

Autor: Nora Roberts

Miłość. Kłamstwa. Morderstwo.

Wiele może się wydarzyć…

PRZED ZMIERZCHEM.

Bodine Longbow jest szefową ośrodka wypoczynkowego na ranczu w Montanie. Choć jest bardzo mocno skupiona na pracy. to najważniejsza jest dla niej rodzina i ludzie. którzy ją otaczają. wśród których dorastała. Dlatego gdy jedna z jej pracownic zostaje znaleziona martwa. Bodine bardzo to przeżywa i chce pomóc w wyjaśnieniu jej śmierci. Ale sprawy przybierają coraz gorszy obrót – w pobliżu ośrodka ktoś napada i zabija kolejną młodą kobietę. a miejscowy szeryf nie jest w stanie wytropić zabójcy. Czy te sprawy łączą się z historią Alice. ciotki Bodine. która zaginęła 25 lat wcześniej?

W tym samym czasie w życie Bodine ponownie wkracza Callen Skinner. przyjaciel z dzieciństwa. a

27.9: https://woblink.com/ebook/do-jutra-w-amsterdamie-agnieszka-zakrzewska-180218u

Cena:


ISBN

9788366381179: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/parabellum-tom-1-remigiusz-mroz-154145u

Cena:


Rzeczpospolita Obojga Narodów. Srebrny wiek.Tom 1

Autor: Paweł Jasienica

Część pierwsza trylogii ‚Rzeczpospolita Obojga Narodów’ (opublikowana w 1967 roku) obejmuje niespełna 80 lat naszych dziejów. w tym pełną dramatyzmu historię kolejnych elekcji. ‚Srebrny Wiek’ zaczyna opis okresu bezkrólewia po bezpotomnej śmierci Zygmunta II Augusta (1572). kończącej rządy Jagiellonów. Po krótkim epizodzie Henryka III Walezego (1573-1574). dziesięciolecie panowania Stefana Batorego (1576-1586) wypełniły próby naprawy i umocnienia władzy królewskiej oraz wojny z Moskwą o Inflanty. Jego następca. Zygmunt III Waza (1587-1632) – mecenas sztuki. gorliwy katolik. zwalczający reformację – swymi pretensjami do tronu szwedzkiego doprowadził Rzeczypospolitą do długotrwałego konfliktu zbrojnego ze Szwecją; bez sukcesu zakończyła się próba osiągnięcia tronu moskiewskiego (1609-1618). a także wojny z Turcją (Cecora 1620. Chocim 1621). Okres rządów jego syna. Władysława IV Wazy (1632-1648). Jasienica określa jako ‚babie lato Rzeczypospolitej’. Politykę dynastyczną Wazów ocenia negatywnie: ‚Katastrofę przyniosły doktryny i ambicje ludzi. którzy […] tylko z tytułu prawa. lecz nie sercem. byli królami Polski. wielkimi książętami Litwy i Rusi’.

Paweł Jasienica – Leon Lech Beynar. ps. Jasienica (ur. 10 listopada 1909 roku w Symbirsku. zm. 19 sierpnia 1970 roku w Warszawie) – polski pisarz historyczny. eseista i publicysta ‚Tygodnika Powszechnego’. W czasie II wojny światowej oficer Armii Krajowej. W lipcu 1948 roku został aresztowany przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa i wypuszczony na wolność dzięki interwencji Bolesława Piaseckiego. Wstąpił do Stowarzyszenia Pax. z ramienia którego w 1950 roku zarządzał stowarzyszeniem Caritas. Od grudnia 1959 roku jeden z wiceprezesów Związku Literatów Polskich. Był również współredaktorem ‚Tygodnika Powszechnego’ oraz działaczem i ostatnim prezesem Klubu Krzywego Koła (1962).

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36


Legenda o samobójstwie

Autor: David Vann

Kiedy ojciec proponuje Royowi spędzenie kilku miesięcy na odludnej wyspie Sukkwan. tylko we dwóch. chłopak waha się. zanim postanowi opuścić dom i znaną sobie codzienność. Nic nie potoczy się tak. jak sądzili. Życie zaskakuje i ciągle przypomina. że nie wszystko można przewidzieć. zaplanować i ułożyć po swojemu. Ważne jest. by przetrwać. odnaleźć radość tam. gdzie tylko się da. i wybaczyć innym ich słabości. Skomplikowane relacje rodzinne. trudne wybory. miłość i namiętności. to wszystko znajdziemy w oszczędnej prozie Davida Vanna. która targa emocjami czytelnika i której nie da się zapomnieć.

„«Legenda o samobójstwie» to książka utkana z pięknych. głęboko wstrząsających opowieści. Uważajcie – to powieść. którą zapamiętacie do końca życia” – Jakub Żul

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32jan słyk, dallas ’63, kolorowanki dla dorosłych zwierzęta, powieść bolesława prusa krzyżówka, barbara namysłowska-gabrysiak, streszczenie lektury mikołajek i inne chłopaki, justyna korzeniowska, kryzys monarchii piastowskiej, trzecia świątynia jerozolimska 2019, wschód stasiuk, powstanie i upadek iii rzeszy, zbrodnia niezbyt elegancka tom 1, aranowski, teresa taczanowska, sapiens od zwierząt do bogów audiobook, układ ruchu człowieka prezentacja, muzułmanie w chinach, katarzyna bosacka zofia bosacka…