ISBN

ISBN

9788308058954: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/interwencje-2-michel-houellebecq-edyta-maria-geppert-22938u

Cena:


What the F

Autor: Benjamin K. Bergen

Jak to możliwe. że pacjenci po zawale. utraciwszy zdolność mówienia. wciąż krzyczą Szlag!. gdy są zdenerwowani? Jak to się stało. że Wacek przestał być tylko jednym z wielu imion? Dlaczego gówno jest wulgarne. a kupka tylko dziecinna? I dlaczego. chcąc kogoś obrazić. prostujemy środkowy palec?

Niemal wszyscy przeklinamy – po zbyt wielu drinkach. kopnięciu się w palec albo przyłapani na gorącym uczynku. Przekleństwa można „wypikać”. zastąpić gwiazdką. ocenzurować – lecz są tak pociągające. że nie potrafimy przestać ich używać.

Benjamin Bergen. językoznawca i kognitywista. tłumaczy co przeklinanie mówi nam o naszym języku i umyśle. Przekonuje. że „brzydkie” słowa są pożyteczne. Mogą śmieszyć. wyzwalać albo pobudzać emocjonalnie. Dowodzi. że oferują nam możliwość spojrzenia z nowej perspektywy na to jak mózg przetwarza język i dlaczego języki świata tak różnią się od siebie.

Błyskotliwe jak diabli i zajebiście śmieszne. What the F jest obowiązkową lekturą dla wszystkich. którzy chcą się dowiedzieć jak i dlaczego przeklinamy.

Fascynująca podróż na styku etymologii. neuronauk i kultury„Discover”

Bergenowi udaje się nas przekonać. że warto docenić społeczną rolę „brzydkichsłów „Science”

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9


Szeptacz

Autor: Alex North

Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę. szeptać zacznie ktoś wieczorem…

 „Na początku jest dziwnie. potem strasznie. następnie przerażająco. a na końcu… No cóż. drogi Czytelniku. podejmujesz wyzwanie na własne ryzyko” A.J. Finn. autor „Kobiety w oknie”

 „Najbardziej niepokojący thriller. jaki przeczytałem od czasu Pierwszego śniegu Jo Nesbø” Alex Michaelides. autor „Pacjentki”

 Pisarz Tom Kennedy nie potrafi pogodzić się z nagłą śmiercią żony. Tęsknota za nią staje się szczególnie dotkliwa w momentach. gdy nie może znaleźć wspólnego języka ze swoim synem. Obaj mają nadzieję. że zmiana otoczenia pozwoli im uporać się z traumą.

 Senne Featherbank wydaje się idealne. by zacząć wszystko od nowa. Ale miejscowość ma swoją mroczną przeszłość. Dwadzieścia lat

15.95: https://woblink.com/ebook/szadz-igor-brejdygant-188360u

Cena:


ISBN

9788380492646: Wydawnictwo

Format

23.38: https://woblink.com/ebook/delhi-rana-dasgupta-19865u

Cena:


Wydawnictwo

Media Rodzina: Format

173965

https://woblink.com/product-publication/download/173965/epub: 1

Cena:kwiaty dla algernona, kroniki saltamontes, kim jest stanisław michalkiewicz, podstawy zarządzania organizacjami griffin pdf, lem solaris, adam mickiewicz książki, kamasutra pl pdf, leśna polana katarzyna michalak, mitologie barthes, przezwajanie silnika krok po kroku, atlas pająków pdf, w domu jak w raju, zeżrą, tylko dla ciebie vi keeland pdf chomikuj, mokradełko, sekret elizy, zawsze i na zawsze jenny han pdf, remigiuszmróz, j. pieter ogólna metodologia pracy naukowej, serce gangstera doci, george orwell rok 1984, bounty train poradnik…