Żydzi z Jêb i inne opowiadania

Żydzi z Jêb i inne opowiadania

Autor: Hans Heinz Ewers

Hans Heinz Ewers to niemiecki pisarz znany głównie jako autor horroru i powieści grozy. Jego proza cieszyła się największą popularnością w pierwszych dziesięcioleciach XX wieku. a kilka jego powieści zostało zekranizowanych. Niestety ze względów politycznych większość jego dzieł została zakazana. a sam autor został zapomniany. Do jego najpopularniejszych dzieł należą między innymi „Opętani”. „Dama Tyfusowa” oraz „Żydzi z Jêb”.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Dizionario italo-polacco della terminologia politica e sociale. Włosko-polski słownik terminologii politycznej i społecznej

Autor: Joanna Sondel-Cedarmas

Słownik zawiera ponad 50 000 haseł. Zasadniczo koncentruje się na terminologii politycznej XIX i XX wieku. aczkolwiek czytelnik znajdzie w nim również hasła z epok wcześniejszych. a także wyrażenia. które charakteryzują współczesną rzeczywistość polityczną Polski i Włoch. W większości są to neologizmy. terminy powstałe w ostatnich latach. które nie występują w tradycyjnych słownikach włosko-polskich. Oprócz haseł. zwrotów i wyrażeń typowo politycznych. znalazły się w nim również terminy oraz zwroty ze słownictwa wywodzącego się z dziedziny prawa i administracji. a także ekonomii. socjologii i filozofii. Na końcu umieszczono skróty nazw najważniejszych organizacji.

15: https://woblink.com/ebook/lalka-bez-glowy-piotr-jakub-karcz-196707u

Cena:


Rycerz i dama

Autor: Susan Wiggs

Rand wiernie służy Henrykowi V. W nagrodę za wykrycie groźnego spisku przeciwko królowi dostaje ziemię i obietnicę małżeństwa z panią tych włości. Lianną. Dumna Lianna. krewna księcia Burgundii. nie zamierza oddawać ręki i zamku Anglikowi. Jedynym wyjściem z sytuacji jest szybki ślub z innym mężczyzną. jednak to małżeństwo okazuje się pasmem rozczarowań. Nic dziwnego. że Lianna ulega urokowi przypadkowo poznanego rycerza. Nie chce plamić rodowego nazwiska. dlatego udaje służącą. Nie wie. że płomienny romans połączył ją z Randem. który również podaje się za kogoś innego. Wkrótce Lianna zostaje wdową i postanawia ułożyć sobie życie u boku ukochanego. ale wtedy wychodzi na jaw prawdziwa tożsamość Randa. Upokorzona. nie chce więcej widzieć na oczy kłamliwego Anglika. ale on zawsze staje śmiało do walki

20: https://woblink.com/ebook/cytaty-z-mlodosci-rozmowy-waclawa-krupinskiego-z-ludzmi-kultury-waclaw-krupinski-193306u

Cena:


Habermas. Wprowadzenie

Autor: autor zbiorowy

Szymon Wróbel ‚Pożytek z Jürgena Habermasa’

Jürgen Habermas w rozmawie z Michaëlem Foesselem ‚Powołanie filozofii. Krytyka i komunikacja’

Jürgen Habermas ‚Nowe perspektywy dla Europy’

Przychody ze sprzedaży nieposiadających ambicji komercyjnych minibooków zostaną przeznaczone na kontynuowanie działalności miesięcznika „Znak”.

 

Wydawnictwo: Znak

Cena: 5.99


Złota kaczka

Autor: Konrad T. Lewandowski

Konrad T. Lewandowskiw drastyczny sposób opisuje możliwe skutki współczesnej „wojny polsko-polskiej”. Przed Radosławem Tomaszewskim stoi prawdopodobnie największe wyzwanie w jego życiu. Dochodzi do pomieszania rzeczywistości i na Krakowskim Przedmieściu pojawia się… najprawdziwsza Złota Kaczka! A to dopiero początek.

· Co się stało z Prezesem i dlaczego na jego miejscu pojawił się dobrotliwy starszy pan. zainteresowany wyłącznie pisaniem pamiętników? Dlaczego konieczne jest sprowadzenie prawdziwego Prezesa?

· Co to są strefy siostrzanej miłości i dlaczego więzione są tam zasłużone działaczki feministyczne? Czy spełnienie niektórych postulatów postępowców nie jest dla nich bezpośrednim zagrożeniem?

· Czy może zaistnieć świat. w którym nie doszło do Smoleńska. za to

39.9: https://woblink.com/ebook/antygona-sofokles-195653u

Cena:


Wszystko będzie dobrze

Autor: Ewa Maja Maćkowiak

Rok z życia dwóch serdecznych przyjaciółek Honoraty i Arlety. Honorata z oddaniem pracuje w ośrodku pomocy społecznej. Dzięki jednej z podopiecznych zyskuje wymarzoną rodzinę i spełnia swoje najskrytsze marzenie. Tymczasem Arleta poślubia – jak jej się wydaje – wymarzonego księcia z bajki.

Jest pierwszy dzień Nowego Roku. Skatowana przez męża Arleta trafia do szpitala. Mimo że rany goją się szybko. dziewczyna zmaga się z niepewnością i strachem. Szczęśliwie los stawia na jej drodze silne i mądre kobiety. dzięki którym krok po kroku odnajduje prawdziwą siebie i przekonuje się. że życie pisze dla niej całkiem nowy scenariusz.

Wszystko będzie dobrze to poruszająca opowieść o mocy nadziei. kobiecej przyjaźni i… Rudziku. odnalezionym kocie. Wszystko będzie

29.9: https://woblink.com/ebook/hotel-aurora-emilia-teofila-nowak-193116u

Cena:23 rzeczy których nie mówią ci o kapitalizmie, igor brejdygant rysa, przesuń paluszkiem na nocnym niebie, iwona grzegorzewska, zdarza się, joelle charbonneau, lem dzienniki gwiazdowe pdf, ebook, robert harris cycero, lektor bernhard schlink, opowiadania bizarne tokarczuk audiobook, książki 2 wojna światowa, bóg urojony, morderstwo doskonałe, nobel olga tokarczuk, reguła 5 sekund chomikuj, zarządzanie wiedzą, oczy ciemności audiobook, claire douglas siostry, zaraza ambroziewicz…